- „Moja żona tramwajarka” - o czym opowiada książka?
- Jak powstała książka „Moja żona tramwajarka”? Krzysztof Strycharski zdradził szczegóły
- Kto pojawi się w książce „Moja żona tramwajarka”?
Zobacz też:
"Całe szczęście, jestem kobietą" Książka Romy Gąsiorowskiej zmieni wasze życie
„Moja żona tramwajarka” - o czym opowiada książka?
Poznali się w 1987 roku. Ona - Henryka Krzywonos - słynna na całą Polskę tramwajarka, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, lat 34. On – Krzysztof Strycharski - właściciel warzywniaka i żuka, lat 23. Henryka poprosiła go o pomoc w przewiezieniu mebli. Trzy miesiące później byli już po ślubie! Sześć lat później mieli pod opieką dwanaścioro dzieci w swoim rodzinnym domu dziecka. Gdy się usamodzielniły, ona wróciła do polityki i... znów jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji.
„Moja żona tramwajarka” to książka o życiu Krzysztofa Strycharskiego w cieniu znanej żony, nazywany „panem Krzywonosem” mąż Henryki Krzywnos opowiada o wspólnym życiu, wielkiej polityce, która była w nim stale obecna, o mierzeniu się z dziedzictwem "Solidarności", o rodzinnych radościach i smutkach.
Jak powstała książka „Moja żona tramwajarka”? Krzysztof Strycharski zdradził szczegóły
Ta książka, pisana przez dwa lata, nie jest szczegółową biografią Henryki Krzywonos, ale moją osobistą opowieścią o kobiecie, którą kocham, naszych dzieciach, przyjaciołach – tych prawdziwych i tych, którzy wydawali się przyjaciółmi – tak mówi o książce Krzysztof Strycharski. - Jest to też trochę książką o mnie, a także o politycznej rzeczywistości, tej przeszłej i tej obecnej.
Kto pojawi się w książce „Moja żona tramwajarka”?
W książce pojawia się szereg postaci, które Henryka Krzywonos spotkała na swojej drodze: od Anny Walentynowicz i Jacka Kuronia, przez Marię Kaczyńską, Jolantę Kwaśniewską i Lecha Wałęsę, po Agatę Młynarską i Zbigniewa Wodeckiego.
Premiera książki przypadła dokładnie w 66. urodziny Henryki Krzywonos – 27 marca.
Więcej:
- Kiedy zaczynamy doceniać rodziców? Tadeusz Muller o trudnej relacji z mamą Magdą Gessler
- Liszowska i Sapryk. Kto kim dyryguje w komedii "Całe szczęście"?
- „Palenie złych książek zasługuje na aprobatę”. Ks. Stanisław Małkowski nie zgadza się z prymasem
Autor: Filip Yak