ABBA powraca. Zespół wyda nowy materiał jeszcze w tym roku

„W tym roku pojawią się nowe utwory. Sądzę, że po lecie. Ale nie mogę jeszcze niczego obiecać” – powiedział jeden ze współtwórców kultowej grupy. Zespół wraca z nowym materiałem po 35 latach od rozpadu.

Strona z wiadomościami i dyskusjami na temat zespołu opublikowała wideo, w którym Benny Andersson ujawnia, że ABBA powróci z nowym materiałem jeszcze w tym roku. Czym zaskoczą nas szwedzcy muzycy?

Mamma Mia! Nowa ABBA w 2020

Mija 38 lat od ostatniego studyjnego albumu grupy. Krążek pt. The Visitors promowały wtedy single One of Us, Head Over Heels, When All Is Said and Done oraz tytułowy utwór. Benny Andersson zapytany o to, kiedy wraz z zespołem wyda nową muzykę, odpowiedział, że nowy materiał ma ukazać się jesienią tego roku.

Nie należy niczego obiecywać, ale gdybym sam zdecydował, byłby to wrzesień. Nie mogę podjąć tej decyzji sam. Ale do tego dążymy

- powiedział jeden z członków zespołu.

ABBA 2.0

Nowe piosenki miały mieć swoje premiery już w 2018 roku, kiedy to ikony muzyki pop ogłosili, że będą nagrywać nowy materiał. Ostatecznie do tego nie doszło, a jak wspomniał Benny, prawdopodobnie usłyszymy ich pod koniec 2020. Czego możemy spodziewać się w nowej odsłonie?

Jeden z nich to popowy utwór, bardzo taneczny, drugi jest bardziej ponadczasowy, bardziej refleksyjny, to wszystko, co powiem. Jest nordycko smutny, ale jednocześnie szczęśliwy

- mówi Björn Ulvaeus.
Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad zaplanowali na razie nagranie dwóch piosenek. Tytuł jednej z nich to I Still Have Faith in You.

Pionierzy Ery Disco

ABBA odnosiła największe sukcesy w latach siedemdziesiątych. Uważana jest za jeden z najważniejszych składów muzycznych XX wieku. Muzycy ze Szwecji w czasie swojej kariery sprzedali ponad 370 milionów płyt na całym świecie. Przełomowym okazał się występ w konkursie Eurowizji w 1974 roku. Wygraną zapewniło im fantastyczne wykonanie utworu Waterloo . Odtąd grupa rozpoczęła trasę koncertową po całym świecie, a płyta Arrival , który wydany został dwa lata po eurowizyjnym sukcesie, przyniósł zespołowi status pionierów Ery Disco. Zespół ogłosił rozpad w 1982 roku, kiedy to obie pary wzięły rozwód. W 2008 roku odbyła się premiery filmu Mamma Mia , gdzie główne role odegrała m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan czy Colin Firth. Ścieżka dźwiękowa zawierała wszystkie największe przeboje szwedzkiej grupy.
Zobacz wideo: Tomasz Szczepanik wspomina zespół Abba: "To jest ikona, ludzie, którzy wyprzedzili kilka epok"
Zobacz też:
Autor: Bartosz Tomaszewski

Źródło zdjęcia głównego: Mary Evans Picture Library

Pozostałe wiadomości