Najprawdopodobniej już wkrótce poród domowy zostanie wpisany na listę świadczeń gwarantowanych, a tym samym opłacanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dla wielu przyszłych mam to wspaniała wiadomość - będą mogły wybrać miejsce narodzin swojego dziecka. W Dzień Dobry TVN gościmy Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka, koordynatorkę projektu Dagmarę Korbasińską oraz położną, która pomaga kobietom rodzić w domu - Edytę Dzierżak-Postek.
Czy Kościół ma prawo grozić ekskomuniką tym, którzy popierają metodę sztucznego zapłodnienia? O. Pawła Gużyńskiego zapytaliśmy, czy nie jest to „wchodzenie w cudze sumienia”. Sprawdziliśmy też, jak na mocne słowa abp Hosera zareagowali lekarze, którzy metodę in vitro wcielają w życie.
Ks. Marek Poryzała pomaga kobietom, które sprzedają swoje ciała. Przywozi im jedzenie, ciepłe ubrania i herbatę. Rozmawia z nimi i przekonuje, że nie jest za późno, by odmieniły swoje życie. Ksiądz, który pomaga prostytutkom był gościem Dzień Dobry TVN.
16 lutego 2010 r. 1,5 roczny Sergiusz trafił na Oddział Intensywnej Terapii w Zawierciu z rozległymi poparzeniami układu oddechowego, po tym, jak otworzył i połknął żrący środek do udrażniania rur. Mama chłopca do dzisiaj walczy o zdrowie i normalne życie syna. Niestety przypadek Sergiusza nie jest odosobniony.
„80% mandatów wlepiamy za bzdety, ponieważ zabroniono nam pouczać ludzi i zobowiązano, żeby każdą interwencję kończyć mandatowo”– powiedział jeden z policjantów pracujących w stołecznej „drogówce”, który woli pozostać anonimowym.
Do tej pory stali z boku, nie występowali przed kamerami, nie brali udziału w publicznej dyskusji. To właśnie w głównej mierze im został poświęcony film dokumentalny dziennikarki Ewy Ewart. Dokument „W milczeniu” widzowie TVN pokazuje oblicze katastrofy smoleńskiej oczami rodzin ofiar. W Dzień Dobry TVN
„Los numeros” to przewrotna i zabawna historia o tym, jak wielka wygrana na loterii może być początkiem równie wielkich kłopotów. W studiu Dzień Dobry TVN Tamara Arciuch i Lesław Żurek opowiedzieli nam więcej o tym filmie.
„Los numeros” można oglądać w kinach od piątku, 25 marca. W kawiarence "Dzień Dobry TVN" Justyna Schneider, Lesław Żurek i Ryszard Zatorski powiedzieli nam, dlaczego warto iść na ten film.
W środę 5 stycznia została przegłosowana ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, zwana potocznie „ustawą żłobkową”. Zgodnie z ustawą żłobki przestaną być Zakładami Opieki Zdrowotnej, co jest istotną barierą w ich rozwoju. Będą funkcjonowały na tych samych zasadach, na jakich funkcjonują teraz przedszkola. Konsekwencje tej zmiany omówiliśmy w Dzień Dobry TVN z dr Elwirą Gross-Gołacką i Beatą Tyszkiewicz.
„Twoja Krew – Moje życie” to hasło najnowszej kampanii społecznej Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Zdrowia, której celem jest m.in. uświadomienie konieczności zwiększenia liczby stałych dawców krwi. Akcję wspiera wielu polskich artystów oraz sportowców. W Dzień Dobry TVN rzecznik prasowy Ekstraklasy Adrian Skubis, były reprezentant Polski Tomasz Iwan oraz Krzysztof Suszek z Ministerstwa Zdrowia wyjaśnili czemu warto przyłączyć się do tej akcji.
„Historia” to najnowsza płyta zespołu „Elektryczne gitary”. Zawiera dziesięć utworów poświęconych historycznym wydarzeniom, których okrągłe rocznice przypadają w tym roku, ale nie tylko… W Dzień Dobry TVN jedna z piosenek...
To już 10 lat. W tym roku obchodzimy okrągły jubileusz „Rozmów w toku” – najpopularniejszego talk-show w Polsce, którego gospodynią Jest Ewa Drzyzga. W ciągu 10 lat powstało 1800 odcinków programu, w których wystąpiło ponad piętnaście tysięcy osób. Każdy program to poruszająca historia ludzkiego życia, problem, z którym musieli się zmierzyć zaproszeni do studia bohaterowie.
7 lutego odbędzie się rozstrzygnięcie 14 edycji plebiscytu Telekamery. Jednym z nominowanych programów jest Telewizjer, na który czytelnicy Tele Tygodnia mogą od dziś oddawać swoje głosy. Dziś w Dzień Dobry TVN więcej o Superwizjerze od "zaplecza" opowiedziała nam dziennikarka Alicja Krystyniak.
To siódma i długo wyczekiwana część przygód Harrego Pottera. Ostatnią książkę o przygodach czarodzieja przedstawiono w dwóch pełnometrażowych częściach. Ostatnia z nich na ekrany kin wejdzie dopiero za rok. Anna Wendzikowska spotkała się z twórcami filmu przy okazji jego londyńskiej premiery.
Już 22 października odbędzie się polska premiera filmu "Getl Low" ("Aż po grób"). W studiu Dzień Dobry TVN od Dariusza Gąsiorowskiego dowiedzieliśmy się jak doszło do polsko-hollywoodzkiej współpracy. Nasz gość zdradził nam też czy planowana jest dalsza współpraca z twórcami filmu.
22 czerwca Fundacja TVN „nie jesteś sam”, wspierająca osoby chore oraz potrzebujące pomocy materialnej, obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji, Pani Bożena Walter, Prezes Fundacji TVN, odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, w którym przygotowaliśmy dla niej wraz z przyjaciółmi fundacji niespodziankę. Zobacz, co przygotowali dla Niej Grażyna Wolszczak, Magda Gessler, Zbigniew Łuczyński, Olivier Janiak i inni.
W Dzień Dobry TVN Paulina Figińska i Kuba Jóźwiak opowiedzieli nam o swojej wizycie w Nowym Jorku. Kuba pojechał do Broadway Dance Center w ramach wygranej w programie You Can Dance. Z kolei Paulina trafiła do NY dzięki prywatnemu sponsorowi, który zaoferował, że pomoże osobie, która zdobędzie II-gie miejsce w programie. Oboje spędzili tam 3 miesiące.
Sylwestrowy wieczór wielu z nas kojarzy się z wykwintnym balem lub szaloną imprezą w gronie przyjaciół. Co jednak, gdy nie mamy ochoty na huczną zabawę? Alternatywny sposób na zakończenie roku proponuje Teatr 6 piętro, który w sylwestrową noc zaprasza na specjalny wieczór z Woody Allenem i Kubą Wojewódzkim w roli głównej.
W Dzień Dobry TVN wywiad, którego udzieliła Natascha Kempusch Ewie Drzyzdze. Zapoznaj się z fragmentem wstrząsającej historii dziewczyny, która przez osiem lat była więziona przez porywacza.
Jarosław Szulski jest nauczycielem geografii w Gimnazjum Rejtana w Warszawie i, jak twierdzą jego uczniowie, jest nauczycielem niezwykłym. A to głównie dlatego, że jest zaangażowany w to co robi, a jego metody nauczania są dosyć niekonwencjonalne. W Dzień Dobry TVN mogliście się przekonać, jaki pomysł na przekazywanie wiedzy ma Pan Jarosław.