Do października trwa kampania „ Rozwód. Przemyśl to”. Organizatorem kampanii jest Fundacja „ Mama i tata”. Celem kampanii jest m.in. upowszechnienie wiedzy na temat skutków rozwodu dla dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Pawła Wolińskiego, organizator kampanii, mediatora Konrada Sobczyka, Agatę Passent, która przeżyła rozwód rodziców i Małgorzatę Włodarczyk, żonę Krzysztofa Diablo Włodarczyka.
Przegrałem, byłem gorszy, trzeba uznać przeciwnika - powiedział Dorocie Wellman Tomasz Adamek tuż przed wylotem do USA. - Zawiodłem kibiców. Wierzyłem, że Pan Bóg da mi sił, jednak jego wola była inna i trzeba to znieść - dodał.
Czy w szkole istnieje tzw. "fala"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Kicińską, psychologa pracującego przy projekcie „Łabędź” , Michała Janasika, aktora filmu „Jeden krok” oraz ucznia I klasy technikum w Zespole Szkół Przemysłu Mody w Łodzi. Czym jest przemoc w szkole i jak do niej nie dopuszczać?
W dziesiątą rocznicę zamachów terrorystycznych na World Trade Center, rozpoczęła się 9. Edycja Festiwalu Sacrum Profanum. Program tego wydarzenia był dedykowany w tym roku w całości kompozytorom amerykańskim. Gościem specjalnym, obok Jonnyego Greenwooda, był Steve Reich, jeden z najwybitniejszych twórców amerykańskiej sceny kompozytorskiej. Dla Dzień Dobry TVN wywiad z kompozytorem przeprowadził Andrzej Sołtysik.
Jest bohaterem meczu towarzyskiego z Niemcami. Po raz kolejny został wybrany przez kibiców „graczem miesiąca” w klubie Arsenał Londyn. Choć ma dopiero 21 lat, już jest uważany za jednego z najlepszych bramkarzy w Europie. Z Wojtkiem Szczęsnym, który jest w Londynie i trenuje przed rozgrywkami ligowymi, rozmawiała Kinga Rusin.
Tomasz Junde był pierwszym uczestnikiem programu „Milion w minutę”. Wygrał 50 000 zł. Rok temu stracił pracę i znajomy zaproponował mu, aby został kierowcą busa. Czy dalej wykonuje swoją pracę? Czy przygotowywał się do programu? Czy był to jego pierwszy udział w show tego typu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy uczestnika teleturnieju " "Milion w Minutę" oraz jego siostrę Ilonę, która wspierała go na widowni podczas trwania programu.
Technologia idzie w parze z ekologią. Najnowsze techniczne rozwiązania, takie jak baterie na cukier, łapacze mgły czy parkiet taneczny produkujący energię mogą w tani i efektywny sposób przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Wszystkie te wynalazki będzie można obejrzeć na wystawie w Poznaniu podczas Światowej Konferencji ds. Zmian Klimatycznych.
Projekt Jarosława Gowina przewiduje m.in. zakaz tworzenia zarodków zapasowych, zakaz badania ich w celu eliminacji uszkodzonych, zakaz korzystania z zapłodnienia in vitro dla kobiet po czterdziestym roku życia oraz osób z wadami genetycznymi i par, które nie są małżeństwem. O skomentowanie projektu ustawy poprosiliśmy Jana Karola Wolskiego, androloga z kliniki Novum oraz Małgorzatę Kostrzewską - Rozenek, która może być matką dzięki zapłodnieniu in vitro.
Dziś przypadła 23 rocznica wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu. Z naszymi gośćmi porozmawialiśmy o tym, czy w dzisiejszych czasach elektrownie atomowe są potencjalnym zagrożeniem.
Czy za 30 lat będziemy mogli się przenosić w czasie lub podróżować między planetami? A może każdy z nas będzie się mógł bez problemu teleportować? Gościem Dzień Dobry TVN był Jan Stradowski, szef działu nauki miesięcznika Focus.
Urodził się w Krakowie, ukończył Warszawską Akademią Muzyczną. Mariusz Kwiecień to słynący z pięknego głosu, ogromnej muzykalności i silnej osobowości scenicznej, światowej sławy baryton. Mimo jego napiętego grafiku udało nam się ściągnąć go do studia "Dzień Dobry TVN".
Od września niektórzy skazani za drobne przestępstwa wcale nie muszą iść za kratki. Karę odbywać będą w domu dzięki nowemu Systemowi Elektronicznego Dozoru Skazanych. W studiu "Dzień Dobry TVN" generał Paweł Nasiłowski, Szef Służby Więziennej, opowiedział o tym, jak działa ten system i, jakie są jego zalety i wady.
Muzyka, rytm, taniec, pasja i eksplozja energii na dużym ekranie. W rolach głównych gwiazdy filmu, najwybitniejsi tancerze, a wśród nich m.in. ulubieńcy widzów programu "You Can Dance". O swojej przygodzie z filmem opowiedzieli nam Ewa Szabatin, Anna Bosak i Marcin Olszewski.
Polacy nie chcą miesiącami czekać na wizytę u dentysty refundowaną przez NFZ i coraz częściej płacą za leczenie z własnej kieszeni. W 2009 r. w prywatnych gabinetach zostawiliśmy grubo ponad 6 mld zł, czyli pięć razy więcej niż trzy lata temu. Jak dbać o zęby? Na to pytanie odpowiedziała w DDTVN Emma Kiworkowa, lekarz stomatolog, a dietetyk Dorota Osóbka wyjaśniła, czy dieta wpływa na zęby.
Specjalnie dla Was, życzenia z okazji dnia świętego Walentego.
Za zawodem dziennikarza muszą stać rzetelność i obiektywizm. Ale co, gdy dziennikarz, na którego słowach opiera się opinia publiczna, nie wie nic o temacie i gościu, z którym przeprowadza wywiad. Przykładem braku profesjonalizmu może być wywiad radiowy z Wojciechem Waglewskim, liderem zespołu Voo Voo, który przeprowadziła dziennikarka Radia Koszalin. Jak goście Dzień Dobry TVN: Joanna Szczepkowska, Jan Nowicki i Liroy reagują na głupotę dziennikarzy?
Czy to możliwe, aby osoba niepełnosprawna została dziennikarzem? Otóż tak! Przykładem tego są niepełnosprawni dziennikarze: Bartłomiej Skrzyński i Iwona Krzyżak. Bartłomiej jest chory na zanik mięśni i jeździ na wózku, a Iwona jest jedną z "ofiar" polio.
Jan Kobuszewski, Barbara Rylska, Grzegorz Wons, Ewa Kasprzyk, Paweł Wawrzecki, …to tylko znani aktorzy, którzy tworzą warszawski Teatr Kwadrat. Niektórzy z nich pracują w nim już od ponad 30 lat! Niestety 31 października będą musieli opuścić swoją siedzibę przy ul. Czackiego, ponieważ budynek, w którym znajduje się teatr został wykupiony.
Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok, w którym za dyskryminację uznał zakaz dziedziczenia przez pary homoseksualne. Ze skargą do Trybunału w Strasburgu wystąpił Piotr Kozak, który po śmierci partnera dostał nakaz eksmisji. Polskie prawo wyraźnie mówi, że prawo do mieszkania przysługuje parom heteroseksualnym, żyjącym w konkubinacie i małżeństwom.
Barbara Jackiewicz, matka 40-letniego Krzysztofa, ubiega się o eutanazję dla syna. Chce, by jej syn godnie umarł. Krzysztof cierpi na rzadkie powikłanie po odrze. Choroba doprowadziła do zaniku mózgu. Od 24 lat mężczyzna nie ma kontaktu ze światem. Zdaniem prof. Magdaleny Środy, etyka i filozofa, Barbara Jackiewicz powinna mieć prawo do ubiegania się o eutanazję dla syna.
Czy w dzisiejszych czasach każdy z nas powinien się obawiać podsłuchów? O tym, jak popularne jest ostatnio podsłuchiwanie rozmawialiśmy dzisiaj w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Bettinem, produkt manager CTR Partner.
Program "Moje Silne Drzewo" to akcja ekologiczna inicjowana przez Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z Fundacją "Nasza Ziemia" oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach. Celem programu jest propagowanie świadomych, pro-ekologicznych postaw oraz uwrażliwienie Polaków na kwestię dbałości o środowisko. O symbolice drzew porozmawialiśmy z prof. Wojciechem Bursztą, antropologiem kultury.
Strefa ciszy. Nie wokół jezior czy parków narodowych, ale… w pociągach. Poseł Jan Rzymełka proponuje, by wprowadzić w pociągach zakaz głośnego rozmawiania i słuchania muzyki. Skąd ten pomysł?
25 marca do sprzedaży trafiło polskie wydanie "Księgi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata", przedstawiającej sylwetki Polaków, którzy podczas II wojny światowej ratowali Żydów i zostali uhonorowani medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Ile trwały prace nad książką? O tym dr Eleonora Bergman, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Major Agnieszka Gumińska od sierpnia 2007 do maja 2008 przebywała na misji w Afganistanie. Na misję pojechała, by zastąpić koleżankę. Miała tylko dwa tygodnie na przygotowanie dzieci do swojego wyjazdu. Dlaczego zdecydowała się na udział w tej niebezpiecznej misji?
Premiera serialu „Naznaczony” odbędzie się już w środę, 9 września o godzinie 21:30. Fabuła owiana jest tajemnicą. Tylko nam udało się dotrzeć do kilku szczegółowych informacji dotyczących tej produkcji. W dzisiejszym wydaniu "Dzień Dobry TVN" mogliście się przekonać jakie informacje udało nam się wycisnąć z obsady serialu.
Jak mężczyźni przeżywają rozstanie? Czy radzą sobie z emocjami? Co jest trudniejsze: zostawić partnerkę czy być zostawionym? Te pytania zadaliśmy naszym gościom: aktorowi Tomaszowi Stockingerowi, który dwa lata temu rozwiódł się, Szymonowi Wydrze i Wojciechowi Brzozowskiemu, który niedawno rozstał się z partnerką.
W czerwcu zeszłego roku Emil wyruszył z Finlandii w samotną podróż po Europie. Rodzina miała z nim kontakt do października 2009 roku. Emil poinformował wówczas swoich bliskich, że jest w Warszawie, skąd wybiera się do Berlina. Do chwili obecnej nikt nie miał kontaktu z młodym chłopakiem. Jak radzi sobie zaniepokojona rodzina? O tym mogliście się przekonać w "Dzisiejszym Dzień Dobry TVN".
Czworaczki z Sosnowca skończyły 6 miesięcy. Wybraliśmy się do rodziny Bajerów, by sprawdzić jak radzą sobie z czworaczkami.
O bezprawnym wykorzystaniu wizerunku Ani przez producenta środków odchudzających dowiedzieliśmy się przez zupełny przypadek. Przeglądając strony plotkarskich portali natrafiłem na linki "Zobacz jak schudła Anna M". Było dla mnie oczywiste, że bohaterką tych publikacji będzie właśnie Ania. Okazało się, ze były tam jej zdjęcia - powiedział Dzień Dobry TVN Filip Mecner, manager aktorki.