Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN! Tylko u nas Polacy, którzy uczestniczyli w bostońskim maratonie. Poza tym Mateusz Kusznierewicz, Mikołaj Roznerski i Wojciech Olejniczak o tym, czy męska uroda dyskwalifikuje zawodowo? A na koniec: zagrał w "Czarnej Dalii", "Pearl Harbor" i "Helikopterze w ogniu"... u nas na żywo Josh Hartnett! Bądzcie z nami w sobotę od 8:30!
Posłowie PSL chcą, by lektorów w zagranicznych filmach zastąpiły napisy. W ten sposób chcą dać widzom możliwość słuchania filmów w wersji oryginalnej. Czy to dobry pomysł? Kto powinien o tym decydować - politycy czy widzowie? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z lektorem Maciejem Gudowskim i socjologiem Jackiem Wasilewskim? Co zyskuje, a co traci film z lektorem?
W Polsce nastała epoka lodowcowa. Marek Tejchman – dziennikarz CNBC Biznes - w studiu Dzień Dobry TVN wyjaśnił, jaki wpływ na nasze portfele ma przedłużająca się zima.
Pomagają najbardziej potrzebującym. Dzieci dotknięte ubóstwem, niepełnosprawne to podopieczni tej fundacji. Jak potoczyła się głośna sprawa z odwołanym koncertem zespołu „Weekend”?
Całun Turyński, legendarny świty Graal, szczebel z Drabiny Jakubowej, relikwie św. Faustyny. Z czego robione są relikwie i jak są czczone? Dlaczego Kościół je celebruje i jak jaka jest ich historia? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy historyczkę kultury Magdalenę Ogórek.
Codzienne poranne wstawanie do pracy dla niektórych to męka. Mamy dobrą wiadomość - w Sejmie znajduje się projekt dotyczący zmiany w kodekcie pracy. O co dokaładnie chodzi, kto będzie mógł na tym skorzystać? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Pawełem Blajerem, dziennikarzem TVN CNBC.
W wyniku nieszczęśliwego wypadku 8 lutego b-boy Bartosz "Cetowy" Turzyński został porażony prądem. Udało mu się przeżyć, ale do tej pory nie odzyskał przytomności. Przyjaciele Bartosza chcą mu pomóc i zebrać na Jego leczenie i rehabilitację 80 tys. złotych. Liczą na Waszą pomoc!
Morderczyni i jej ofiara dobrze się znały. W lutym 2002 r. Aneta i jej chłopak Darek zamordowali 72-letnią Olgę Koszutską-Listkiewicz, matkę Michała Listkiewicza. Motywem zbrodni były pieniądze. W szczerej rozmowie z Jolantą Pieńkowską Michał Listkiewicz, były prezes PZPN opowiedział o tym, dlaczego przebaczył morderczyni swojej matki, a nawet zdecydował się jej pomóc i, co z tym wydarzeniem ma wspólnego Eleni.
Jako dziecko był molestowany przez księdza. Dopiero po kilku latach zdecydował się powiedzieć o tym innym. Dlaczego tak długo trzymał to w tajemnicy? Dlaczego człowiek, który zostaje wykorzystany seksualnie, czuje się winny i brudny? Jak zareagowali na tę informację jego rodzice? Jak wygląda teraz jego życie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lesława Juszczyszyna.
„Piotr Kaszubski nie żyje” – taka informacja obiegła niemal cały Internet. 20- letni milioner lubuje się w niewybrednych i specyficznych żartach. Czy tym razem posunął się za daleko i sfingował własną śmierć? Czy był to zwykły chwyt marketingowy? Gościem Dzień Dobry TVN był milioner i biznesmen Piotr Kaszubski.
Jego pseudonim ma swoje transcendentalne znaczenie. Rzucił narkotyki i zaczął śpiewać o Bogu. Prowadzi także rekolekcje dla dzieciaków z poprawczaka. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był raper Arkadio - Arkadiusz Zbozień. Co okazało punktem zwrotnym w jego życiu?
Ślub wzięła w Las Vegas. Kim jest Krzysztof - "usankcjonowana miłość" Iwony? Czym się zajmuje i jak go poznała? Czy znali się zanim doszło do oświadczyn Krzysztofa? W studiu Dzień Dobry TVN Iwona Węgrowska była naszym gościem.
Dwa i pół roku temu u Joachima zdiagnozowano nowotwór mózgu zlokalizowany w bardzo nietypowym miejscu- tuż pod oczami. Dzięki sile własnej woli i wytężonej pracy, żelaznej dyscyplinie i wsparciu ojca, chłopak chodzi, biega i jeździ na rowerze. Wspólnie przejechali rowerami po Australii ponad 10 tys. kilometrów. Z czym musieli się mierzyć w trakcie pokonywania tamtejszych dróg i bezdroży?
W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Olga Morawska oraz Karolina Skrzypczyk, które swoich partnerów straciły właśnie w górach. Czy życie z osobą wspinającą się to ciągle czekanie na ten decydujący telefon?
Znany amerykański neurochirurg w wyniku ostrego zapalenia opon mózgowych otarł się o śmierć. 7 dni spędzonych w śpiączce zmieniło go ze sceptyka w żarliwego wyznawcę Boga... okazało się bowiem, że podczas śpiączki ujrzał niebo. Swoje przeżycia Eben Alexander opisał w książce "Dowód". Jak wygląda niebo?
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska była w Pałacu Prezydenckim, do którego Pani Prezydentowa Anna Komorowska zaprosiła dzieci z Domów Dziecka, by wspólnie dekorować wielkanocne pisanki.
W 2008 roku cała Polska poznała termin „cud eucharystyczny”, a nazwę małej miejscowości na Podlasiu odmieniano przez wszystkie przypadki. Sokółka stała się miejscem masowych pielgrzymek wiernych. Niektórzy z nich twierdzą nawet, że to tam zostali uleczeni. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Szymon Hołownia.
Katarzyna Śmigielska straciła w pożarze męża i dwóch synów. Sylwia Drozdowska ma rozszczep kręgosłupa. Pewnego dnia ich drogi życiowe połączyły się. Tak powstała fundacja Feniks.
Plan serialu "Szpital" odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska, by spotkać się reżyserem Reginą Zawadzką i aktorami-amatorami, którzy grają w serialu.
Tak naprawdę nie wiadomo na co choruje mały Filip, ale wiadomo, że bardzo cierpi. Czasami nawet mdleje z bólu, który utrzymuje się przez kilka tygodni. Ma zburzenia rozwoju, zaburzenia neurologiczne, immunologiczne i metaboliczne. Lekarze przypuszczali, że Filip może cierpieć na autyzm, nietypową padaczkę, zespół Fraxa lub toksoplazmozę ustrojową. - Tych diagnoz i hipotez jest sporo, dlaczego leczymy Filipa na wszystko - mówił w Dzień Dobry TVN tata Filipa Dominik Lewiński. Jak cieszyć się rodzicielstwem, gdy widzi się cierpienie własnego dziecka?
Cała Polska towarzyszyła w ostatniej drodze małemu Bolkowi z Białegostoku, który zmarł, ponieważ lekarze nie rozpoznali ostrej białaczki szpikowej. Rodzice Bolka zgodzili się porozmawiać z naszą reporterką Moniką Kuszyńską. Jak żyją po stracie dziecka? Jak poradzili sobie z bólem? Czy śmierci małego chłopczyka można było zapobiec? Czym zajmuje się założony przez nich Ruch Sprawiedliwych?
Jaka jest historia tego pałacu? Sprawdził to krytyk sztuki Łukasz Rawdan. Co zachowało się z pożaru sprzed lat? Ile osób pracowało przy renowacji pałacu?
"Odlotowy ogrodnik", Piotr Gąsowski i Iwona Pavlović ," Ostre cięcie", seksowna kobieta w męskim świecie, czyli „Ola w trasie" oraz programy interwencyjne i informacyjne. Co jeszcze zaserwuje nam telewizja TTV?
Zbierają ślady zachowania. Blisko im do behawiorystów daleko do psychoanalityków. Działają metodą indukcji. Po zebraniu najważniejszych informacji sporządzają portret psychologiczny. Profilerzy. W studiu Dzień Dobry gościem był Jan Gołębiewski, autor ponad 50 profili przestępców.
Sporom o in vitro towarzyszą skrajne emocje. Od złości, po frustrację i bezsilność. Spory toczą się o dofinansowanie in vitro przez państwo, jak również o kwestie moralne i etyczne tej metody leczenia bezpłodności. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Natalia Josch, która zaszła w ciążę metodą in vitro. Ile kosztowało ją zapłodnienie pozaustrojowe? Czym jest adopcja zarodków?
Cyfryzacja, technologia trójwymiarowa oraz internet rewolucyjnie zmieniają sposób w jaki korzystamy z telewizji. Technologie internetowe przenikają się z telewizyjnymi. Żeby sprostać wymaganiom widzów platforma n i CYFRA+ stworzyły osobisty świat rozrywki robiąc krok milowy i zmniejszając dystans dzielący telewizję od internetu. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: członek zarządu nC+ Christian Anting oraz szef kanału nSport Dariusz Tuzimek.
Ponad 5 milionów dzieci na świecie urodziło się dzięki metodzie in vitro. W zeszłym tygodniu ksiądz Longchamps de Berier, powołując się na lekarzy i profesorów oznajmił, że dzieci zapłodnione przy pomocy in vitro mają często wady genetyczne i częściej niż inne chorują. Jak rodzice dzieci zapłodnionych metodą in vitro zareagowali na słowa księdza? Czy zamierzają kiedyś powiedzieć swoim dzieciom w jaki sposób zostały poczęte? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Eriksen, Izabelę i Marcina Blancard oraz Martę van der Toolen.
Jak wygląda życie osób z zespołem Downa? Czy często spotykają się z nietolerancja i niezrozumieniem? Czy podejście Polaków do ludzi z zespołem Downa zmienia się i jak przygotowują swoje dzieci do reakcji z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z matkami dzieci z zespołem Downa Martą Witecką i Anną Regel i Grażyną Jabłońską współzałożycielką Stowarzyszenia Jeden Świat.