Moda i Uroda

Uszyj bluzkę kopertową z… T-shirtów. Wskazówki projektantki Mility Nikonorov

"Porządki w szafie", przygotował: Łukasz Zagórski

Moda i Uroda

Uszyj bluzkę kopertową z… T-shirtów. Wskazówki projektantki Mility Nikonorov

"Porządki w szafie", przygotował: Łukasz Zagórski

Podczas domowych porządków w szafie zapewne znajdziemy w niej ubrania, którym możemy nadać drugie życie. Projektantka Milita Nikonorov pokazuje, jak z niepozornych T-shirtów uszyć nową, elegancką bluzkę kopertową. Oto pełna instrukcja. 

Z czego uszyć?

Do uszycia nowego ubrania, czyli bluzki kopertowej, potrzebne będą:

 • 2 T-shirty,
 • linijka,
 • nożyczki,
 • sznurek lub tasiemka,
 • mydełko lub kreda krawiecka.

Jak uszyć?

Szyjąc swoją bluzkę, Milita Nikonorov radzi, aby:

 1. T-shirt założyć na siebie, lub na manenkin. Sznureczkiem, przewiązujemy się w talii, by zobaczyć, gdzie ostatecznie będzie szło wiązanie. Na koszulce mydełkiem lub kredą zaznaczamy linię idącą od ramienia, pod biustem, przez wiązanie do miejsca, gdzie ma skończyć się bluzka. Na dole rysujemy linię długości. Zaznaczamy też punkt, w którym zrobimy dziurkę do przewleczenia sznurka.
 2. Zdejmujemy koszulkę i poprawiamy linię, składamy ją na pół (przód bluzki do środka). Zaznaczamy linię złożenia (gdy T-shirt jest za mały lub za duży, linia ta może się przesunąć) i następnie rozcinamy wzdłuż niej grzbiet koszulki i rozkładamy ją. Teraz wycinamy szablon, który nakreślony został z przodu bluzki.
 3. Sprawdzamy wysokość miejsca, w którym będzie robiony otwór na materiałowy sznurek i oznaczamy go również na drugiej połowie bluzki.
 4. Z materiału odciętego z dołu odmierzamy 3,5 cm na wykończenie dekoltu. Wyrównujemy skrawki, delikatnie naciągamy – z tego powstanie wiązanie do bluzki.
 5. Wszystkie czynności powtarzamy na drugiej bluzce - tylko w lustrzanym odbiciu.
 6. Zszywamy tył bluzki oraz doszywamy wykończenie do dekoltu, delikatnie naciągając pasek. Zrobione z materiału wiązania przymocowujemy na końcach do linii dekoltu. To samo robimy z kolejny wiązaniem na drugiej połowie bluzki. Na jednej i drugiej stronie składamy go potem na dwa i podszywamy, tak jak zrobiła to Milita Nikonorov.
 7. Pamiętaj, że dziurka na materiałowy sznurek powinna być w połowie bluzki, która znajdzie się na górze założenia. 

Szczegółową instrukcję znajdziesz w materiale nagranym przez Militę Nikonorov. Projektantka pokazała w niej, jak dokładnie wykonać każdy krok.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
62
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0