Gwiazdy

Świat fotografa mody, Tima Walkera: Kaplica aktu i dekoracje jak w "Alicji w Krainie Czarów"

Gwiazdy

Świat fotografa mody, Tima Walkera: Kaplica aktu i dekoracje jak w "Alicji w Krainie Czarów"

Tim Walker to jeden z najwybitniejszych fotografów mody na świecie. Przed jego obiektywem stanęły już takie gwiazdy, jak: Tilda Swinton czy Julianne Moore, a jego zdjęcia regularnie ukazują się w topowych magazynach. Jest wizjonerem, poszukuje piękna tam, gdzie nie każdy je dostrzega - powiedziała Lydia Caston, kurator w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Tim Walker zainteresował się fotografią po rozpoczęciu pracy w londyńskiej bibliotece Condé Nast, gdzie jako stażysta porządkował spuściznę po Cecilu Beatonie - brytyjskim kostiumografie oraz scenografie filmowym i teatralnym. Po trzyletnim studium licencjackim z fotografii w Exeter College of Art Walker otrzymał nagrodę jako Niezależny Młody Fotograf Roku. Po ukończeniu studiów w 1994 r. pracował w Londyniet, a następnie przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie współpracował ze znanym amerykańskim fotografem Richardem Avedonem. Po powrocie do Wielkiej Brytanii początkowo skoncentrował się na fotografii portretowej i dokumentalnej dla brytyjskich gazet. W wieku 25 lat dostał angaż w brytyjskim „Vogue”. Regularnie współpracuje także z magazynami „W” i „Love”.

Wielkie gwiazdy

Jego prace są nietuzinkowe, dlatego chętnie pozują dla niego gwiazdy znane na całym świecie. Przed jego obiektywem stanęli m.in.: Isabella Rossellini. Nicole Kidman, Tilda Swinton, Julianne Moore, Margot Robbie, Rami Malek, Willem Dafoe czy David Attenborough.

Jest wizjonerem, poszukuje piękna tam, gdzie nie każdy je dostrzega

- powiedziała Lydia Caston, kurator w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, gdzie właśnie ruszyła największa dotychczasowa wystawa prac Tima Walkera.

Wyjątkowe scenografie

Artysta znany jest z tego, że nie używa programów do obróbki zdjęć. Woli autentyczność, dlatego pracuje z ludźmi, którzy mogą dla niego zbudować niezwykłe scenerie. Jedna z nich powstała w oparciu o skrzynkę zrobioną w XVII wieku przez kilkunastoletnią dziewczynkę.

W środku jest ogród. Ten ogród tak bardzo spodobał się scenografowi, który pracuje z Timem, że stworzył mu taki sam do zdjęć

- wyjaśniła Lydia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
79
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0