Świat

Miasto Lwa, Singapur - ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne

Singapur to piękne, niewielkie, położone na wyspach państwo-miasto a jednocześnie stolica. Leży w Azji Południowo-Wschodniej. Sprawdź, czy na wyjazd do Singapuru konieczna jest wiza, jaka obowiązuje tam waluta i które ciekawe miejsca warto zwiedzić. Jakie tajemnice skrywa Miasto Lwa? W Singapurze był podróżnik Michał Cessanis.

Podróżnicy są zgodni co do faktu, że przy opisie Singapuru należy użyć jak najwięcej przymiotników rozpoczynających się od przedrostka “naj-”. Jest najbardziej fascynującym, najbogatszym, najrozmaitszym i najnowocześniejszym państwem Azji. To państwo-miasto, choć ogromne i tłoczne, ma w sobie “ to coś”, co sprawia, że z łatwością rozkochuje w sobie odwiedzających je turystów.

Singapur - klimat, wiza, język i waluta - planowanie wyjazdu

Nazwa Singapuru pochodzi od dwóch sanskryckich słów: singa, czyli lew i pura, czyli miasto. Z tego też powodu nazywany jest często Miastem Lwa. Położony jest w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego, w południowo-wschodniej Azji i funkcjonuje jako państwo-miasto. Oznacza to, że stolica Singapuru to właśnie Singapur. Mieszka w nim nieco ponad 5,5 miliona ludzi. Singapurska kultura znacznie różni się od naszej, dlatego przed planowaniem wyjazdu do Singapuru warto zaznajomić się z istotnymi informacjami.

>>> Zobacz także:

Singapur - klimat. Miasto Lwa znajduje się w obszarze klimatu tropikalnego. Mówi się, że występują tam tylko dwa typy pogody: bardzo słonecznie i gorąco oraz bardzo deszczowo i gorąco. Powiedzenie to znajduje swoje odzwierciedlenie w praktyce. Temperatury w ciągu dnia, przez cały rok, wynoszą tam od 25 do 35 stopni Celsjusza. Pogoda w Singapurze określana jest mianem “mocno nieprzewidywalnej” - w słoneczny dzień może niespodziewanie spaść intensywny deszcz i na odwrót.

Singapur - wiza. Jeśli jedziemy do Singapuru jedynie na wyjazd wakacyjny, nie potrzebujemy wizy. Obywatele polscy są bowiem z niej zwolnieni, jeśli udają się do Miasta Lwa w celach turystycznych, nie na dłużej niż 90 dni. Jedynym warunkiem wjazdu do kraju jest posiadanie biletu powrotnego lub na dalszą podróż.

Singapur - język. Głównymi językami urzędowymi w Singapurze są angielski i chiński (mandaryński). Wiele osób posługuje się również językami malajskim i tamilskim.

Singapur - waluta. Jednostką monetarną obowiązującą w Singapurze jest dolar singapurski (w skrócie SGD). Wartość 1 dolara singapurskiego to ok. 2,84 złotego.

Singapur - ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne - co warto zobaczyć?

Wybierasz się do Singapuru na urlop i zastanawiasz się, co zwiedzić? To azjatyckie państwo-miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze do niedawna stanowiło jedynie wyspę porośniętą lasem tropikalnym. Dziś uznawane jest za jedno z najbogatszych krajów na świecie. My, Polacy, zazwyczaj mało wiemy na temat tego zakątka Azji, a szkoda, bo Singapur to niezwykle wielokulturowe miasto, które z ogromną gracją łączy ze sobą tradycję, nowoczesność i azjatycką tradycję. Co warto zobaczyć w Singapurze i jakie są jego najważniejsze zabytki?

Marina Bay - nie można zwiedzić Singapuru bez spaceru wzdłuż zatoki Marina Bay. Mieszczące się tam centrum finansowe stanowi również ścisłe centrum miasta. Wysokie szklane drapacze chmur tworzą krajobraz niczym sceneria z filmu science fiction. To właśnie tam znajduje się symbol Singapuru - tryskający wodą kamienny pomnik lwa, zwany Merlionem.

Akwarium - singapurskie oceanarium to obowiązkowy punkt na planie wycieczki po Mieście Lwa. Jest to największe tego typu akwarium na świecie i można w nim zobaczyć ponad 100 000 okazów różnych gatunków zwierząt morskich - ryby, rekiny, płaszczki, meduzy i inne.

Marina Bay Sands - nigdzie na świecie nie znajdziemy podobnego obiektu. Singapurski hotel został zaprojektowany przez najlepszych azjatyckich specjalistów od feng-shui. Na trzech 55-piętrowych masztach usytuowano ogromny taras z basenem i ogrodami, z których rozprzestrzenia się piękny widok na panoramę miasta. Codziennie wieczorem u podnóża hotelu odbywa się słynny pokaz świateł i wody.

Zoo - ogród zoologiczny w Singapurze to wyjątkowe miejsce. Jest jednym z nielicznych na świecie zoo, w których nie zobaczymy klatek i oddzielających od turystów zwierząt barierek. Możemy tam z bliska podziwiać najciekawsze gatunki zwierząt.

Sentosa - Sentosa to wyspa położona na południe od Singapuru i połączona z nim mostem i kolejką linową. Wyglądem przypomina prawdziwy raj - piaszczysta plaża, gaj palmowy i błękitna woda. Oprócz plaży znajdziemy tam park rozrywki oraz liczne restauracje.

Co sądzisz o tym artykule?
89
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0