Gwiazdy

Ridley Scott tworzy sequel kultowego „Gladiatora”. Podobno nie jest łatwo

x-news

Gwiazdy

Ridley Scott tworzy sequel kultowego „Gladiatora”. Podobno nie jest łatwo

x-news

Sir Ridley Scott pracuje nad scenariuszem do drugiej części „Gladiatora”. Radosną dla fanów informację potwierdził producent Doug Wick. Reżyser zmaga się jednak z wieloma problemami w pisaniu. 

Ridley Scott - sequel „Gladiatora”

Sir Ridley Scott pracuje nad scenariuszem do sequelu „Gladiatora”. Radosną dla fanów informację potwierdził producent Doug Wick. 

Reżyser zmaga się jednak z wieloma problemami w pisaniu. Ciężko mu bowiem stworzyć scenariusz, który dorównałby pierwszej części z 2000 roku. Hit z Russellem Crowe w roli głównej zdobył Oscary, nagrodę BAFTA i Złoty Glob za najlepszy film.

Według medialnych doniesień, akcja filmu będzie osadzona 25-30 lat po oryginale. Historia prawdopodobnie opowie losy Luciusa, granego przez Spencera Treata Clarka.

Ridley Scott 

Ridley Scott  to brytyjski reżyser i producent.  Uczył się West Hartlepool College of Art i elitarnym Royal College of Art, gdzie zdobył tytuł magistra projektowania graficznego. Po studiach praktykował w BBC jako scenograf. 

Zaczynał od reżyserowania reklamówek. Potem przyszedł czas na takie produkcje jak "Thelma i Louise""Gladiator", "Robin Hood" i "Helikopter w ogniu".

Zobacz też:

Lady Gaga zagra żonę Gucciego w filmie, który nakręci Ridley Scott!

Nie żyje John Shrapnel. Aktor z "Gladiatora" i "Notting Hill" miał 77 lat

Russell Crowe jako Noe. Wybrany przez Boga

Źródło: x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
65
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
15.06.2020
Szymon
Ostatnie czego potrzebuje świat, to nowy Gladiator, szczególnie od Ridleya Scotta. Nie chodzi mi i o, że to zły reżyser, po prostu moim zdaniem nie zrobił nic dobrego od lat, i szczerze wątpię żeby sequel do filmu sprzed 20 lat przerwał złą passę. Mimo wszystko, mam nadzieję że się mylę...
14.06.2020
Michal
Nie wspomnieli o „obcym”