Dziecko

Pudełko wspomnień, czyli jak zachować pamiątki po dziecku

Dziecko

Pudełko wspomnień, czyli jak zachować pamiątki po dziecku

Pierwszy ząbek, odcisk dłoni, opaska ze szpitala. Pomyślcie sobie, jakie emocje wzbudzą w was te przedmioty, kiedy będziecie je oglądać po latach, jako dorośli? Z tego właśnie powodu młode mamy przygotowują tzw. Pudełka Wspomnień. Czy wy macie takie dla swojego dziecka?

Czy warto zbierać pamiątki dla dziecka?

W pędzie życia umyka nam wiele momentów, a o wielu rzeczach po prostu zapominamy. Chwile, kiedy nasze dziecko dorasta, są bezcenne i warto zachować przynajmniej namiastkę wspomnień, do których w przyszłości będzie można wrócić. 

Jak przyznała blogerka Marta Lech-Maciejewska najcenniejszą rzeczą, jaką możemy zachować jest coś, czego nie możemy kupić. Są to spersonalizowane przedmioty czy prace plastyczne naszych pociech. Jedną z pamiątek może być też odciśnięta rączka dziecka. Warto dopisywać daty, by za kilka lat móc przypomnieć sobie dokładnie wzruszający moment. 

Chciałam wam pokazać absolutny skarb, który moja mama dla mnie zachowała, który jest absolutnie znakiem czasu. Jest to bajka na slajdach. To była bajka, którą ja oglądałam non stop

 – mówi blogerka.

Anna Dydzik dopiero, gdy otrzymała od swojej mamy pamiątkę z dzieciństwa zrozumiała, jak ważne są tego typu rzeczy. Wzruszona kobieta od tamtej pory zaczęła kolekcjonować pamiątki dla swoich trzech córek. 

Ja przekonałam się o tym niedawno, przywiązuję się do osób i miejsc, ale nie przywiązuję się do rzeczy. Niedawno moja mama pokazała mi moją opaskę ze szpitala i taką książeczkę zdrowia, którą sobie zostawiła. Tak pomyślałam, że sam fakt, że moja mama ponad 30 lat coś takiego trzymała, było dla mnie wzruszającym dowodem miłości

 – dodaje Anna Dydzik. 

Wielopokoleniowe pamiątki

Jeszcze większym sentymentalnym skarbem są pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tworzą one historię rodziny, która nieprzerywanie trwa. Są to zarówno ubranka, jak i biżuteria.  

Ten sweterek ręcznie robiony dostałam od mojej teściowej, która zostawiła to sobie na pamiątkę. Mój mąż, a jej pierwszy syn, był chrzczony w tym sweterku i w tym samym sweterku została ochrzczona nasza najstarsza córka. Być może kiedyś Martyna będzie chciała w tym ochrzcić swoje dziecko

– nie wyklucza Anna Dydzik.

Pudełka wspomnień

Pudełka wspomnień, w których rodzice gromadzą pamiątki związane z dzieciństwem swoich pociech, to ostatnio jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Jak mówi Elwira Zbadyńska, mama trójki maluchów, na rynku pojawia się ich coraz więcej. Są firmy, które na specjalne zamówienie personalizują skrzynkę, np. dodając imię dziecka. Co można w niej znaleźć? Obejrzyjcie poniższy materiał.

"Pudełko wspomnień". Reporter: Sylwia Repeła

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0