Makijaż permanentny brwi to prawdziwy hit kosmetyczny. Dowiedz się o nim więcej!

Makijaż permanentny brwi jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety rodzajem permanentnego makijażu. Pozwala uzupełnić ubytki, nadać brwiom upragniony kształt i podkreślić wyraziste spojrzenie. Co więcej, dzięki niemu można uniknąć codziennego makijażu brwi, a tym samym zaoszczędzić czas.

Zobacz też: Jak domowymi sposobami wzmocnić łamliwe paznokcie? Kilka propozycji eksperta >>>

Zabieg makijażu permanentnego to coraz bardziej popularny zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Powody jego wykonania mogą być różne, ale efekt jest zwykle taki sam: trwały makijaż, wyrazisty kształt brwi i więcej czasu dla siebie.

Metody makijażu permanentnego brwi

Obojętnie jakiego rodzaju metodę wybierzemy, efekt utrzyma się mniej więcej dwa lata. To chyba największy plus tego zabiegu. Poza tym, kobiety, które mają bardzo rzadkie brwi, jasne lub całkiem nieregularne, dzięki permanentnemu makijażowi będą mogły cieszyć się mocnym, wyrazistym spojrzeniem. Metody makijażu permanentnego brwi to:

  • metoda piórkowa ( ) - ręczna metoda makijażu, podczas której odwzorowuje się wygląd włosków. W metodzie piórkowej używa się tak zwanego piórka, które w sposób precyzyjny i naturalny „zaczesuje i układa” włoski. To metoda, którą cechuje duża inwazyjność - piórko wkłuwa się w skórę na większą głębokość, co oznacza, że zabieg jest bardziej bolesny. Metoda ta pozwala na uzyskanie efektu łuku brwiowego, tak aby wyglądał jak najbardziej naturalnie. Efekt utrzymuje się około 12 miesięcy. Cena to mniej więcej 500-1200 zł.
  • metoda włoskowa - polega na odwzorowywaniu naturalnego wyglądu brwi i rysowaniu włosków na skórze przy pomocy specjalnej maszynki. Metoda ta nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, jednak, żeby została wykonana dobrze, musi być przeprowadzona przez doświadczoną linergistkę. Makijaż ten wykonuje się przy pomocy maszynki oraz pojedynczej igły. Efekt jest bardziej trwały, utrzymuje się od 2 do 3 lat. Cena za makijaż tą metodą to około 1000-1300 zł.

Nowością i coraz bardziej popularnym trendem jest permanentny makijaż 3D, inaczej zwany ombre. Makijaż permanentny brwi metodą ombre wykonywany jest metodą cienia, jednak sposób jego wykonania jest inny. Pigmentacja brwi ombre polega na użyciu barwników w kilku kolorach. Celem jest osiągnięcie przejść tonalnych, stwarzających bardzo naturalny i trójwymiarowy efekt makijażu. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady, a bardziej nasycona przy końcówce. Dzięki temu otrzymujemy o wiele bardziej naturalny efekt . Makijaż permanentny brwi ombre utrzymuje się od kilku miesięcy do około 2 lat. Aby efekt był zadowalający, makijaż należy średnio raz do roku uzupełniać.

Gojenie brwi po makijażu permanentnym

Po zabiegu warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na ostateczny efekt trzeba trochę poczekać. Kilka dni po samym zabiegu, w zależności od stopnia wrażliwości naszej skóry, na łuku brwiowym może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie. Możliwe są również pojawiające się strupki w miejscach nacięć bądź nakłuć. Dodatkowo skóra może się odrobinę łuszczyć i być dość twarda w dotyku. Cały proces gojenia brwi po zabiegu zwykle trwa 3-4 tygodnie. Makijaż permanentny brwi bardzo często wymaga dokonania korekty, np. skorygowania kształtu lub dodania pigmentu. Poprawki wykonuje się zwykle miesiąc po pierwszej sesji i są one najczęściej wliczone w cenę zabiegu.

Zobacz też: Jak dobrze malować rzęsy? Poradnik Marty Gąski >>>

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

To pytanie zawsze warto zadać lingerystce. Mamy wtedy pewność, że uzyskamy pełną odpowiedź i to od profesjonalisty. Różne metody makijażu oraz wrażliwość naszej skóry mogą wymagać zastosowania odrobinę różnych metod pielęgnacyjnych. Do najczęściej wymienianych kroków pielęgnacyjnych po permanentnym makijażu brwi należą:

  • smarowanie maścią regenerującą, która przyśpiesza gojenie i zawiera alantoinę. Skorzystać można z maści do pielęgnacji świeżych tatuaży;
  • przez kilka pierwszych dni nie należy stosować mydła ani innych kosmetyków do mycia twarzy;
  • makijaż twarzy jest dozwolony dopiero po trzeciej dobie od zabiegu;
  • warto zrezygnować z inwazyjnych metod oczyszczania, takich jak peelingi;
  • nie można zdrapywać powstałych po zabiegu strupków!
  • przez minimum dwa tygodnie należy unikać sauny, solarium oraz basenu.

Warto również znać przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi. Są nimi:

  • ciąża,
  • uczulenie na lidokainę oraz epinefrynę,
  • choroba nowotworowa, choroby wirusowe i grzybicze,
  • przyjmowanie sterydów bądź leków rozrzedzających krew,
  • skaleczenia w miejscu przeprowadzenia zabiegu,
  • kuracja antybiotykami.

Zobacz też: Włosy cold brew – trend w koloryzacji, który podbił serca gwiazd >>>

Makijaż permanentny brwi zyskuje na popularności, ponieważ zapewnia długotrwały efekt i cieszy się dobrymi opiniami klientek. Przed decyzją o jego wykonaniu warto zrobić wywiad ze znajomymi, które taki zabieg mają za sobą lub poszukać opinii na temat wykonującego w internecie. Najważniejsze, by oddać się w ręce profesjonalisty i w pełni cieszyć się z efektów zabiegu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie