Dzień Dobry Extra

Owsiak znów na czele Orkiestry!

Dzień Dobry Extra

Owsiak znów na czele Orkiestry!

Wczoraj po uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza Jurek Owsiak zamieścił na swoim Facebooku bardzo wzruszającą przemowę, w której poinformował, że wraca do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przemowa kierowana bezpośrednio samego Pawła Adamowicza oraz milionów Polaków, którzy prosili go, by wrócił.

W sobotę, w samo południe pożegnaliśmy Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbył się w Gdańsku w Bazylice Mariackiej. Prezydenta żegnały tłumy gdańszczan. Pomimo żałoby i towarzyszącego smutku, wczorajszy dzień był czasem dzielenia się dobrem. Gdańsk był najcudowniejszym miastem świata. Wszystko dzięki słowom Jerzego Owsiaka, które padły tuż po uroczystościach pogrzebowych.

Na facebooku WOŚP Owsiak zamieścił przemowę, którą skierował bezpośrednio do samego Pawła Adamowicza oraz milionów ludzi, którzy prosili go, by wrócił do Orkiestry.

Pawle, dla Ciebie, dla tych milionów ludzi wracam, którzy mnie prosili, wracam, żeby dowodzić wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tak chcę znowu grać do końca świata i o jeden dzień dłużej, bo ten świat znowu powstał. Ten świat znowu się odrodził. Powiem Ci Paweł krótko, Twoje ideały wróciły jeszcze z większą mocą. Wracam do Orkiestry i bierzemy się za robotę. Biorę za robotę 10 razy mocniej! Tak będę znów prezesem Fundacji.

Przypomnijmy, że po informacji o śmierci prezydenta Gdańska, w telewizyjnym wystąpieniu, Jerzy Owsiak zrezygnował ze swojej funkcji w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Składam rezygnację z funkcji prezesa Fundacji WOŚP.

Ta informacja była dla Polaków nie do przyjęcia. W Internecie miliony ludzi prosiło Owsiaka o to, by nie rezygnował ze swej funkcji. W ostatnich dniach na Instagramie opublikowano aż 32,5 tys. zdjęć oznakowanych hushtagiem #muremzaowsiakiem. W ten sposób pokazaliśmy, jak bardzo potrafimy się jednoczyć w słusznej sprawie.

>>>Zobacz też: Jurek Owsiak dostanie Nobla?

Do Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował z funkcji prezesa WOŚP, zaapelowała sama Magdalena Adamowicz.

W środę wieczorem, 16 stycznia w hołdzie prezydentowi Miasta Pawłowi Adamowiczowi, na Placu Solidarności w Gdańsku w pobliżu Pomnika Poległych Stoczniowców, gdańszczanie ułożyli ogromne serce z prawie 30 tys. płonących zniczy. Na wiecu obecna była żona zamordowanego Adamowicza oraz ich starsza córka Antonina. Wdowa po prezydencie w swoim przemówieniu zaapelowała do Jurka Owsiaka, żeby dalej kierował Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Byłoby to na pewno marzenie jej męża Pawła Adamowicza.

Dziś już wiemy, że Jerzy Owsiak nie pozostał obojętny na apel Magdaleny Adamowicz oraz milionów Polaków i że znów obejmuje stanowisko prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co sądzisz o tym artykule?
8
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0