Newsy

Okrągły stół nt. oświaty po świętach - zapowiada premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

fot.Piotr Molecki/East News

Newsy

Okrągły stół nt. oświaty po świętach - zapowiada premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

fot.Piotr Molecki/East News

Wierzę w to, że okrągły stół będzie takim nowym otwarciem, taką dyskusją ogólnonarodową dla poprawy systemu oświaty – powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział, że w ciągu dwóch, trzech dni, jeszcze przed świętami przedstawione zostaną "pewne założenia" do debaty.

Apeluję, żeby drugi i trzeci dzień egzaminów odbył się bez przeszkód. Również gorąco proszę, żeby ci najbardziej zapalczywi członkowie środowiska związkowego nie wysuwali argumentów o niedopuszczeniu do matur.

– powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 9. i przebiegł bez zakłóceń.  Rozprawka na temat tego, czy w relacjach międzyludzkich lepiej kierować się sercem czy rozumem lub opowiadanie o odwiedzinach lisa na planecie Małego Księcia - takie tematy do napisania mieli do wyboru uczniowie.

Okrągły stół dla oświaty

Premier zapowiedział, że w ciągu dwóch, trzech dni, jeszcze przed świętami przedstawione zostaną "pewne założenia" do debaty. Jak mówił, do dyskusji chce zaprosić środowiska nauczycielskie, ekspertów, pedagogów, wychowawców, ale także rodziców, związkowców i pracodawców.

Wierzę w to, że okrągły stół będzie takim nowym otwarciem, taką dyskusją ogólnonarodową – nie waham się użyć tego słowa – dla poprawny systemu oświaty, dla poprawy systemu oświaty, bo czy ktoś sympatyzuje bardziej z jedną, drugą, trzecią, czwartą stroną jest mniej ważne, najważniejsze jest to, że nasza młodzież, nasze dzieci muszą być kształcone w sposób kompleksowy, nowoczesny w szkołach.

– powiedział szef rządu. Wyjaśnił, że chodzi mu o taki system, w którym nie trzeba korzystać z korepetycji, nie trzeba korzystać z licznych zajęć dodatkowych, za które płacą rodzice.

(PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
91
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0