Newsy

Kraków. Dotacja do wymiany pieca tylko do 30 czerwca! 

Newsy

Kraków. Dotacja do wymiany pieca tylko do 30 czerwca! 

Kraków. Już tylko do najbliższej niedzieli 30 czerwca - można składać wnioski o dotację na wymianę pieca węglowego. Wniosek można złożyć w punktach obsługi mieszkańców działających w galeriach handlowych: w Bonarce, Serenadzie lub Galerii Bronowice lub drogą pocztową. Za termin złożenia wniosku uważana będzie data stempla pocztowego.

Zakaz spalania węgla i drewna od 1 września

Już od 1 września w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz spalania węgla i drewna. Miasto udzieliło w tym roku dotacji na łączną kwotę 29 mln złotych – na likwidację ponad 3,5 tys. palenisk. Według szacunków urzędników, po 1 września w Krakowie może pozostać jeszcze ok. 4 tys. pieców i kotłów węglowych!

Dotacja do 60% lub nawet 100 %

Ci, którzy wymienią stary piec węglowy mogą uzyskać dotację wynoszącą do 60 proc. kosztów kwalifikowanych, ale osoby których dochód nie przekracza 200 proc. kryterium dochodowego wynikającego z ustawy o pomocy społecznej (1056 zł netto w przypadku gospodarstwa wieloosobowego i 1402 zł netto w przypadku jednoosobowego) mogą otrzymać zwrot nawet 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

Rozliczenie inwestycji do 10 października

Osoby, które złożą wnioski i zostanie im udzielona dotacja będą miały czas na zrealizowanie inwestycji i rozliczenie jej w Urzędzie Miasta do 10 października. Środki zostaną wypłacone w ciągu 60 dni od daty złożenia kompletnego wniosku rozliczeniowego i nie później niż do końca tego roku

- wyjaśnia zastępca dyrektora Wydziału ds. Jakości Powietrza Marek Krokos.

Źródło: PAP


Co sądzisz o tym artykule?
58
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0