Sport i fitness

Kondycja w każdym wieku. Ćwiczenia rozciągające i zapobiegające bólom kręgosłupa

Sport i fitness

Kondycja w każdym wieku. Ćwiczenia rozciągające i zapobiegające bólom kręgosłupa

Ruch to zdrowie, zatem zaczynamy poranek od prostych ćwiczeń. Wzmocnią odporność, poprawią naszą kondycję i sprawią, że od początku dnia na naszej twarzy pojawi się uśmiech. Trening Baree, czyli miks pilatesu, jogi i baletu pokazała nam Mariola Bojarska – Ferenc. Zaczynamy!

Ćwiczenia Baree

Barre to przepis na idealną sylwetkę Marioli Bojarskiej Ferenc. Dziennikarka w zeszłym tygodniu pokazała nam podstawowe ćwiczenia oparte na krokach pilatesu, baletu i jogi. Tym razem skupiamy się na rozciąganiu, wydłużaniu mięśni i zapobieganiu bólom kręgosłupa.

Zobacz także: Stan zapalny kręgosłupa, czyli na czym polega zapalenie stawów kręgosłupa

Są to ćwiczenia dla wszystkich. Dla mamy, dziadka, ale także dla lekarzy. Pozycja siedząca, w której dzisiaj jesteśmy, jest najgorszą pozycją dla naszego kręgosłupa

 – powiedziała Mariola.

Trening Marioli

Mariola Bojarska-Ferenc przyznała, że ćwiczenia są idealne dla każdego. Proste w wykonaniu, a zbawienne dla naszego organizmu. Dzięki krótkiemu treningowi Baree wyprostujemy nasze kręgosłupy, rozprostujemy kości i zaczniemy zapobiegać powstaniu tzn. wdowiego garbu.

Najważniejsze w tych ćwiczeniach jest to, aby mocno napiąć mięśnie grzbietu i brzucha. Żeby wzmocnić mięśnie grzbietu, to brzuch i uda muszą być napięte, wtedy cała sylwetka się wyprostuje

- powiedziała.

Podczas treningu nie zapominajcie o wygodnym obuwiu, sportowym stroju i klimatycznej muzyce, która dodatkowo uprzyjemni wam czas spędzony na ćwiczeniach.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
85
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0