Porady

Jak samodzielnie zrobić eko torbę? Oto dwa proste sposoby

Porady

Jak samodzielnie zrobić eko torbę? Oto dwa proste sposoby

Warto nie kupować foliowych reklamówek, tylko podczas zakupów stawiać na torby wielokrotnego użytku. Nie trzeba ich jednak szukać w sklepie, bowiem można wykonać je samodzielnie, wykorzystując do tego stare koszulki. Jak to zrobić? Dowiecie się tego w cyklu "Sama to ogarniesz".

Ekologiczne torby

Magda Borowiak-Wróblewska jest architektem wnętrz. Jak sama mówi, nie lubi wyrzucać rzeczy. Zamiast tego woli je przerabiać, przemalowywać i zmieniać. Tym razem zdradziła, jak własnoręcznie wykonać ekologiczną torbę.

- Wiosenny recycling. Koszulki stare, zużyte i poplamione nie muszą wylądować w koszu. W bardzo łatwy sposób możemy je przerobić na eko torby - powiedziała Magda Borowiak-Wróblewska.

Potrzebne będą:

  • koszulki
  • ostre nożyczki
  • klej do tkanin dobrej jakości.

Jak zrobić ekologiczną torbę?

W cyklu "Sama to ogarniesz" Magda Borowiak-Wróblewska pokazała dwa różne sposoby na wykonanie eko torby. W pierwszym z nich należy na początku wyciąć coś w rodzaju półksiężyca i odciąć rękawy oraz dekolt, co z ostrymi nożyczkami powinno pójść bardzo łatwo. Następnie trzeba przełożyć koszulkę na lewą stronę i rozprowadzić klej wzdłuż okrągłej krawędzi. Po sklejeniu dwóch części wycinamy rączkę i torba jest gotowa.

Drugi sposób jest jeszcze łatwiejszy, ponieważ w pierwszej kolejności należy odciąć wzdłuż szwów same rękawy oraz dekolt, pamiętając, że uchwyt torby będzie w miejscu ramion. Potem trzeba odwrócić wycięty wzór na lewą stronę i związać spód na supeł bądź za pomocą resztek z odciętych części.

- Na wyprasowanych koszulkach lepiej się pracuje, ładniej tniemy materiał i potem torba też będzie lepiej wyglądała - doradziła ekspertka.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Monika Nasternak
Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0