Dom

Torba foliowa rozkłada się nawet 500 lat. Czym ją zastąpić?

Dom

Foliowe torebki zalewają świat. Korzystamy z nich średnio przez 30 minut, wyrzucamy, a one rozkładają się nawet 500 lat. W Dzień Dobry TVN Dawid Kozioł pokazał zielone gadżety, które mogą zastąpić foliówki.

>>> Zobacz także:

Oto lista gadżetów, którymi możemy zastąpić torebki foliowe:

Plecako-worek sprawdzi się na zakupach, a możliwość założenia go na plecy ułatwi nam dźwiganie zakupów.

Lniane woreczki możemy zabrać ze sobą na zakupy, a po powrocie ze sklepu przechowywać w nich zakupione produkty spożywcze. Świetnie sprawdzą się również jako opakowania na małe podarunki dla znajomych czy rodziny. W większym wydaniu mogą służyć dzieciakom do przechowywania klocków czy innych zabawek. Len to materiał naturalny, "oddychający", niealergizujący i w pełni biodegradowalny.

Kosz wiklinowy to produkt naturalny, bardzo trwały, a zarazem niebanalnie wyglądający. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na wyściółkę - lepiej by była z naturalnego materiału, na przykład z bawełny lub lnu.

Siatkowa torba bawełniana to doskonała alternatywa dla torebek foliowych. Występuje w różnych rozmiarach i możemy do niej zapakować nawet kilka kilogramów zakupów. Zaletą jest to, że można ją prać w pralce, jest lekka i zajmuje bardzo mało miejsca.

Wielorazowy ekologiczny worek na zakupy jest wyposażony w ściągacz, dzięki któremu zawartość worka się nie wysypie, a sam worek łatwiej przenieść.

Skrzynka drewniana jest bardzo popularna wśród sadowników lub właścicieli zieleniaków. Taka skrzynia nie jest zbyt poręczna, by biegać z nią po sklepach, jednak świetnie sprawdzi się jako pojemnik na zakupy lub inne przedmioty trzymane w bagażniku. Dzięki niej nabyte w sklepach produkty nie rozsypią się w samochodzie. Zaletą skrzynek jest to, że są trwałe i wykonane z naturalnego drewna.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości