Gwiazdy

Irena Kwiatkowska oczami najbliższych

Gwiazdy

Irena Kwiatkowska oczami najbliższych

Irena Kwiatkowska to wybitna polska aktorka teatralna i filmowa. Zmarła 8 lat temu. O tym, jaka była naprawdę Irena Kwiatkowska w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Krystyną Kwiatkowską, bratanicą Pani Ireny oraz z Dorotą Jaremy, córka bratanicy Pani Ireny.

Jako dziecka to się jej troszkę bałam, ponieważ była nieco surowa i zasadnicza.

-zdradziła Krystyna Kwiatkowska, bratanica znanej aktorki, która założyła Fundację im.‭ ‬Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci.

Okazuje się, że Irena Kwiatkowska od 12 do 24 roku życia pisała pamiętniki. Jej wpisy były bardzo osobiste. Dowiadujemy się z nich miedzy innymi tego, że już w wieku 17 lat nastoletnia Irena Kwiatkowska zarzekła się, że nigdy nie będzie mieć swoich dzieci. Całą matczyną miłość przelała na swoją bratanicę.

O Irenie Kwiatkowskiej mówi się „Pierwsza dama polskiej sceny komediowej”. Okazuje się, że aktorka nie lubiła być postrzegana wyłącznie przez pryzmat jej kabaretowych ról. Nie podobała jej się również łatka „kobiety pracującej” z kultowego „Czterdziestolatka”.

Pani Krystyna i jej córka Dorota miały okazję pracować z ciocią.

Zawsze cudownie nam się pracowało, Irenka podziwiała moją muzykę, potem podziwiała talent wokalny mojej córki. Śpiewanie było jej piętą achillesową, zawsze chciała piękniej śpiewać.

-zdradziły obie.


Zobacz: Irena Kwiatkowska oczami najbliższych. Źródło: Dzień dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
5
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0