Gorące tematy

Jest miliard złotych WOŚP! Padł rekord rekordów

Od 27 lat WOŚP pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie wielu pacjentom. W akcję zawsze włączają się gwiazdy i tysiące wolontariuszy. Ile pieniędzy zebrała w tym roku WOŚP?

 • WOŚP 2019 - ile zebrała pieniędzy?
 • WOŚP 2019 - czy padł rekord?
 • Najpopularniejsze aukcje WOŚP 2019
 • Jak wspierać WOŚP? Gdzie i jak wpłacać pieniądze?
 • WOŚP w poprzednich latach - historia

Od początku istnienia, uwzględniając inflację, WOŚP zebrała już miliard złotych. Granica padła podczas 27. finału, kiedy na liczniku fundacji pojawiło się dokładnie 49 mln zł.

Zobacz też: "Majdanowie wystawili swoje oddechy na WOŚP". Czy to prawda

WOŚP 2019 - ile już zebrała pieniędzy?

WOŚP 2019 gra już 27. raz. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

WOŚP 2019 uzbierał w tym momencie około 51 milionów złotych.

Jak to możliwe? Od ponad miesiąca trwają zbiórki elektroniczne, dzięki którym można w prosty sposób bez wychodzenia z domu wesprzeć orkiestrowe granie. 

Ale to dopiero początek!

WOŚP 2019 - czy padnie rekord?

Rekord WOŚP padł w 2018 roku. Łączna kwota z finału, aukcji, licytacji i pieniędzy pozyskanych ze wszelkich dostępnych kanałów przekroczyła 126 mln 373 tys. zł. Tylko w dniu 26. finału Orkiestra zebrała 81,4 mln zł.

Zobacz film: Już jutro 27. finał WOŚP! Źródło: Dzień Dobry TVN


Najpopularniejsze aukcje WOŚP 2019

Czy w tym roku rekord zostanie pobity? Wszystko wskazuje na to, że tak! Jak co roku WOŚP wspierają setki polskich gwiazd, które wystawiły na aukcje wiele swoich prywatnych rzeczy. Na przykład Kasia Tusk wystawiła na aukcji swoją suknię ślubną, Dawid Woliński przekazał satynową suknię z najnowszej kolekcji. Robert Lewandowski wystawił na aukcji... kolację z nim! I to właśnie ta aukcja cieszy się na razie największym powodzeniem. Żona piłkarza, Anna Lewandowska również dołączyła do WOŚP i przekazała zaproszenie na swój słynny obóz sportowy. Na aukcjach WOŚP można wylicytować również spotkanie z Kamilem Stochem, spacer z Leszkiem Balcerowiczem czy uroczystą kolację w restauracji Mateusza Gesslera.

Jednym z hitów WOŚP 2019 jest Rolls-Royce Silver Shadow braci Collins. Piątkowa cena to ponad 130 tysięcy złotych.

WOŚP 2019 jest wspierany w tym roku przez wiele blogerów i ludzi znanych głównie z Internetu. M.in. przez Basię Richard, stylistkę gwiazd, blogerkę Julię Kuczyńską "Maffashion" oraz Michała Pawła Wilczewskiego "Wujaszka Liestyle".

Jak wspierać WOŚP? Gdzie i jak wpłacać pieniądze?

Jeśli chcesz wspomóc WOŚP, możesz wpłacić pieniądze na konto:

Konto 27. Finału:

56 1140 1010 0000 5244 4400 1027

Dane banku: Oddział Korporacyjny Warszawa

mBank S.A.

ul. Królewska 14

00-950 Warszawa

Jeśli mieszkasz poza granicami Polski i chcesz wpłacić darowiznę na konto 27. Finału WOŚP, możesz to zrobić tu: BREXPLPWMBK PL 56 1140 1010 0000 5244 4400 1027 


Jak jeszcze wspomóc WOŚP? Możesz wpłacić pieniądze bezpośrednio do puszki WOŚP. Możesz wesprzeć WOŚP nie wychodząc z domu wysyłając dowolną ilość SMSów o treści SERCE na numer 75 565. Jego koszt to 6,15 zł.

Facebook: Na fanpage WOŚP znajduje się przycisk „Wpłać datek”. Wystarczy z niego skorzystać i przekazać dowolną kwotę.

WOŚP możesz wesprzeć w Licytacji Najbardziej Hojnych Darczyńców. Licytowane są wówczas Złote Serduszka. Należy zarejestrować się na stronie licytacja.wosp.org.pl lub zadzwonić na specjalny numer telefonu 22 749 00 00.


Zobacz film:  Co się dzieje  przed finałem WOŚP 2019? Źródło: Dzień Dobry TVN

WOŚP w poprzednich latach - historia

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz pierwszy 3 stycznia 1993 r. Wtedy zbierano pieniądze na sprzęt pomagający leczyć choroby serca. 2 422 464,76 zł - taką kwotę zebrano w 1993 roku, kwota ta przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wówczas kupiono specjalistyczny sprzęt dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i dziesięciu oddziałów Kardiochirurgi Dziecięcej w Polsce.

Rok temu, w 2018 roku padł rekord, zebrano w sumie około 126 milionów złotych. Pieniądze były przekazane na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Pieniądze zostały przekazane na:

 • inkubatory zamknięte,
 • inkubatory transportowe,
 • bilirubinometry,
 • lampy do fototerapii,
 • aparaty KTG,
 • kardiomonitory,
 • pulsoksymetry,
 • materace grzewcze noworodkowe,
 • pompy objętościowe i infuzyjne,
 • jezdne aparaty RTG,
 • wagi elektroniczne
 • i wiele innych kategorii sprzętu
autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Co sądzisz o tym artykule?
15
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0