Gwiazdy

Hatari - kim jest zespół reprezentujący Islandię w Konkursie Piosenki Eurowizji?

kajdanki

Fot. Vyacheslav Kozyrev / Getty Images

Gwiazdy

Hatari - kim jest zespół reprezentujący Islandię w Konkursie Piosenki Eurowizji?

kajdanki

Fot. Vyacheslav Kozyrev / Getty Images

Eurowizja 2019: Finał 64. Konkurs Piosenki Eurowizji już w sobotę 18.05. Wśród finalistów znalazł się najbardziej kontrowersyjny zespół w tej edycji konkursu, reprezentujący Islandię zespół Hatari. W trakcie półfinału wykonali piosenkę "Hatrid mun sigra", szokując nie tylko wyglądem i brzmieniem, ale również tekstem samego utworu.

Hatari: islandzki zespół szokuje europejskich widzów

Hatari to założony w 2015 r. islandzki zespół wykonujący muzykę łączącą techno i punk rocka. W skład zespołu Hatari wchodzą: Klemens Hannigan, Matthías Tryggvi Haraldson i Einar Stéfansson. Pytani o to, jak ich najlepiej określić, odpowiadają, że są „industrialną grupą BDSM”. W trakcie koncertów  zakładają lateksowe ubrania i stosują sadomasochistyczne gadżety. Na Eurowizję 2019 przyjechali z utworem "Hatrið mMn Sigra".


Więcej:


Hatari na finale Eurowizji 2019: jak przebiegała ich kariera?

Zespół Hatari, pomimo swojej dość krótkiej działalności, zdążył już zdobyć kilka prestiżowych nagród. W latach 2017 i 2018 zdobyli wyróżnienia w czasie Grapevine Music Awards za najlepsze występy na żywo. Z kolei na ostatniej gali Icelandic Music Awards zgarnęli dwie statuetki w kategorii: Artysta roku oraz najlepszy teledysk do kawałka "Spillingardans".

Udział w finale 64. Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 to dla zespołu Hatari nie tylko fantastyczna okazja do promowania swojej twórczości, ale również  do zaprezentowania swoich poglądów politycznych:

Odczuwamy głęboki respekt odnośnie tego projektu, w którym będziemy uczestniczyć dzięki decyzji naszego narodu. Przybliża nas to o krok do realizacji naszego planu zniszczenia kapitalizmu. 

Co sądzisz o tym artykule?
66
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0