"Fryderyk Chopin" - szkoła pod pełnymi żaglami

"Fryderyk Chopin" to drugi pod względem wielkości żaglowiec pływajacy pod polską banderą. Z kamerą Dzień Dobry TVN przyglądaliśmy się jak przebiega remont żaglowca. O żeglarskiej pasji i nauce pod żaglami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Angelo Korzekwą i Urszulą Pochodowicz – członkami załogi Fryderyka Chopina i aktorką Moniką Kwiatkowską.

Jak wygląda szkoła na morzu?

Urszula Pochodowicz:

Płyną razem z nami nauczyciele, którzy razem z nami wypełniają obowiązki żeglarskie. Mamy też normalnie lekcje w ciągu dnia. Wszyscy jesteśmy członkami załogi. Razem pracujemy.

Czego można się nauczyć podczas niebieskiej szkoły?

Zobacz też: Weekendowe wyprawy. Gdzie można się wybrać? Co trzeba zobaczyć? >>>

Angelo Korzekwa:

Praca w grupie. Na żaglowcu każdy jest elementem układanki, która musi być spójna, żeby działała. Musimy dbać o to, zeby się dobrze dogadywać ze wszystkimi. Potrafić dobrze współpracować. Uczy też odpowiedzialności.

Co daje nam żeglarstwo

Zobacz też: Kiedy dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd? >>>

Monika Kwiatkowska:

Z żeglarstwem jest tak, ze daje ono każdemu to, czego mu brak, bo żeglarstwo, poza tym że uczy pracy zespołowej, to też uczy pokory bo morze jest nieprzewidywalne. Daje też ogromną siłę - kiedy już wie się co się robi, jak się wszystko nazywa.

Jak zaczęła sie przygoda Moniki Kwiatkowskiej z żeglarstwem

Tata zawsze ciągnął mnei na wodę - był kajakarzem. Poszłam za głosem serca i osoba, z którą się związałam, zaraziła mnie tą pasją.

Zobacz też: Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka? >>>

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości