Gorące tematy

Dzieci "Papcia Chmiela": Monique Chmielewska-Lehman i Artur Chmielewski w DDTVN

Gorące tematy

Dzieci "Papcia Chmiela": Monique Chmielewska-Lehman i Artur Chmielewski w DDTVN

Henryk Jerzy Chmielewski czyli znany wszystkim -"Papcio Chmiel" skończył w tym roku 96 lat. O wybitnym ojcu rysowniku, oraz ich planach na przyszłość, rozmawialiśmy z dziećmi Henryka Chmielewskiego: Monique Chmielewską-Lehman - artystką i Arturem Bartłomiejem Chmielewskim - naukowcem pracującym w NASA.

Jakim ojcem był "Papcio Chmiel"?

Artur Bartłomiej Chmielewski:

Ojciec zawsze uczył mnie kreatywności. Chciałem mu podziękować, że zmuszał mnie do malarstwa i rzeźby - ja protestowałem i zacząłem się uczyć fizyki!

Polska misja na Marsa

Artur Bartłomiej Chmielewski:

Do Polski sprowadza mnie oczywiście zaproszenie od telewizji TVN i... statek kosmiczny. Planujemy zorganizować polska "Małą misję na Marsa". To przyniesie Polakom sławę w kosmosie i będzie na pierwszych stronach gazet na całym świecie. W Polsce mamy genialnych informatyków, naukowców, inżynierów. To jest czołówka światowa. NASA będzie zainteresowana, żeby z nami pracować. Znajdujemy wszystkich najlepszych ekspertów i tworzymy polska misje na Marsa!

Najlepsza wystawa na świecie

Monique Chmielewska-Lehman:

Przyjechałam do Polski na Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi. To jest ogromna wystawa, najlepsza na świecie, bo w Polsce tylko najlepsze rzeczy się dzieją. (...) Moja praca znalazła się w katalogu. Polscy artyści są na takim poziomie, że przekraczają wszystkie granice. Jedną z moich misji jest pokazywanie polskich artystów.

Henryk Jerzy Chmielewski "Papcio Chmiel"

Urodził się 7 czerwca 1923. W tym roku skończył 96 lat. Jest grafikiem, rysownikiem i publicystą oraz autorem serii komiksowej "Tytus, Romek i A’Tomek".

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
64
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0