Gwiazdy

Dykiel, Barciś i Markowski w pojedynku na wiersze!

Gwiazdy

Dykiel, Barciś i Markowski w pojedynku na wiersze!

Już dziś ósma edycja „Imienin Jana Kochanowskiego”. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Narodową cieszy się wśród warszawiaków dużą popularnością. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Bożenę Dykiel, Artura Barcisia i Grzegorza Markowskiego, którzy opowiedzą nam o swoich imieninach oraz zmierzą się w pojedynku na… wiersze!

Pojedynek na wiersze

Imieniny Jana Kochanowskiego to literacki piknik odbywający się corocznie w Warszawie, a organizowany przez Bibliotekę Narodową od 2012 roku. Każda edycja wydarzenia jest poświęcona innej postaci – m.in. Julianowi Tuwimowi, Zbigniewowi Herbertowi, Franciszce i Stefanowi Themmersonom, Josephowi Conradowi, Tadeuszowi Boyowi-Żeleńskiemu czy Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu (których Jan Kochanowski w ten symboliczny sposób zaprosił na swoje imieniny).

Tegoroczna, ósma już edycja pikniku odbywa się dziś (29.06.2019), a jej bohaterem jest Gustaw Herling-Grudziński.

Tradycją pikniku jest wykonanie przez artystów Pieśni świętojańskiej o Sobótce oraz mecz poetycki, czyli rywalizacja na interpretacje wierszy. W szranki stają popularni aktorzy. W tym roku będą to Bożena Dykiel, Artur Barciś ze swoimi drużynami, których zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry Wakacje.

Nasi goście opowiedzieli nam jak przygotowywali się do meczu poetyckiego. Co więcej, zaprezentowali próbkę swoich możliwości! Była to taka mała rozgrzewka przed dzisiejszym meczem.

Zobacz też:

Conrado Moreno. Polsko-hiszpański romantyk, który pisze wiersze o miłości.

Trubadurzy – średniowieczni poeci i muzycy w jednym.


Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0