Krew pępowinowa szansą przy dziecięcym porażeniu mózgowym? Adzie dała szansę na lepsze życie

4 miesiące po narodzinach Ady okazało się, że dziewczynka ma problem z chwytaniem prawą rączką. Jest to wynik rozległego udaru lewej półkuli. Przepustką do terapii w USA było to, że dziecku pobrano wcześniej krew pępowinową. W studiu Dzień Dobry TVN razem z Joanne Kurtzberg- pionierką w leczeniu komórkami macierzystymi na świecie porozmawialiśmy o tym, kiedy stosuje się komórki macierzyste krwi pępowinowej i co trzeba zrobić, aby je zabezpieczyć.

Rodzinę Krajewskich poznaliśmy w listopadzie 2018 roku. Wtedy opowiedzieli nam historię Ady, która choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

W maju tego roku udało się zrealizować plan i Ada została poddana terapii komórkami macierzystymi z krwi pępowinowej w USA. To ma pomóc w lepszym funkcjonowaniu dziewczynki.

Ada ma dziś luźniejszą dłoń. Częściej i chętniej wykonuje ją czynności, kiedy ją do tego zachęcamy. Widzimy te efekty i to jest bardzo dużo.

-zaznaczył tata Ady.

Ada pomimo zastosowania terapii z wykorzystaniem krwi pępowinowej, nadal uczestniczy w rehabilitacji i zajęciach z neurologopedą.

Zobacz film; Jak pomaga krew pępowinowa? Źródło: Dzień Dobry TVN

>>>Zobacz też: Krew pępowinowa szansą w autyzmie?

>>>Krew pępowinowa. Dlaczego warto ją bankować?<<<

>>>Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Objawy autyzmu u dzieci<<<

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!