Domowe sposoby

Zadbaj o siebie w czasie pandemii. Proste sposoby na farbowanie odrostów, zrobienie paznokci i oczyszczenie skóry

Domowe sposoby

Aktualizacja:
Justyna Ratajczyk-Ruta
Dzień Dobry TVN

Salony fryzjerskie i kosmetyczne są zamknięte, jednak nie oznacza to, że nawet w domu nie możemy zadbać o swój wygląd. Oczyszczanie u kosmetyczki można zastąpić zabiegiem z użyciem samodzielnie zrobionej maseczki, odrosty zafarbujemy farbą ze sklepu, a i manicure domowy nie będzie problemem. Oto kilka przydatnych wskazówek

Oczyszczanie twarzy

Jak zadbać w domu o skórę? Można np. zastosować specjalną maseczkę oczyszczającą, którą możemy nałożyć na twarz nawet, gdy pracujemy zdalnie. Przepis na taki własnoręcznie zrobiony kosmetyk podała vlogerka urodowa Justyna Ratajczyk-Ruta.

Składniki:

  • łyżka żelatyny,
  • 2 łyżki wrzątku,
  • 3 kapsułki/tabletki węgla aktywnego.

Sproszkowaną żelatynę łączymy z węglem aktywnym. Stopniowo dodajemy wrzątek. Konsystencja powinna przypominać pastę, dzięki czemu nie spłynie z twarzy i da się ją potem zdjąć z twarzy.

Przygotowaną maseczkę nakładamy na problematyczne miejsca na twarzy za pomocą np. pędzelka. Gdy już zaschnie, delikatnie ściągamy ją ze skóry. Taki kosmetyki idealnie sprawdzi się w przypadku cer mieszanych, tłustych i mocno zanieczyszczonych.

Oto materiał z przepisem Justyny Ratajczyk-Ruty:

Domowy manicure

Idealnie zrobiony manicure w domu? Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy kilka prostych kroków, by paznokcie wyglądały idealnie jak z salonu. Oto wskazówki vlogerki Beaty Maciejec:

  • Opiłowujemy jeden paznokieć i na jego wzór to samo robimy z pozostałymi.
  • Pozbywamy się pyłu z paznokci i nakładamy na nie odżywczy olejek. Po jego wchłonięciu odsuwamy skórki za pomocą np. jednorazowego patyczka.
  • Na koniec odtłuszczamy płytkę i nakładamy lakier zabezpieczający: najpierw na środek paznokcia, potem na boki oraz wystający koniec.

Oto jak domowy manicure zrobiła Beata Maciejec:

Farbowanie odrostów

Zamknięte zakłady fryzjerskie nie muszą oznaczać, że przez cały czas kwarantanny trzeba martwić się o coraz to większy odrost na włosach. Farbę możemy nałożyć również w domu. Jak to zrobić? Pokazała vlogerka Karolina Łukomska.

  • Najpierw dobieramy w sklepie farbę do włosów – jaśniejszą, by kolor nie wyszedł zbyt ciemny na włosach.
  • Włosy dokładnie przeczesujemy i wymieszaną farbę nakładamy na odrosty, pasmo po paśmie. W przypadku tyłu głowy możemy poprosić o pomoc innego domownika lub ustawić dwa lustra – w odbiciach będziemy widzieli, jak zakładamy farbę w problematycznych miejscach.
  • Nałożoną farbę zmywamy po czasie podanym na opakowaniu.

Oto jak domowe farbowanie wygląda w wykonaniu Karoliny Łukomskiej:

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości