Domowe sposoby

Bambusowe słomki i jadalne talerze. Oto piknikowe gadżety, dzięki którym chronisz środowisko!

Domowe sposoby

Aktualizacja:

Zaczęliśmy sezon grillowo-piknikowych imprez na świeżym powietrzu. Warto także i przy tej okazji pamiętać o ekologii i starać się ograniczyć ilość odpadków, które zanieczyszczają środowisko. Z pomocą przyszedł nam Dawid Kozioł, który przyniósł ekologiczne gadżety, które przydadzą się podczas majówki.

Oto propozycje ekogadżetów, które możesz wykorzystać na swoim pikniku!

Jadalne naczynia z otrębów

Słomki ze stali nierdzewnej

Słomki ze stali nierdzewnej to kolejny ekogadżet. W wielu restauracjach nie dostaniecie już jednorazowych słomek. W swoich domach i na piknikach możecie używać słomek ze stali nierdzewnej wielokrotnego użytku. Pamiętaj! Niezbędny do nich jest malutki czyścik - aby dokładnie po każdym użyciu je wyczyścić.

Inną propozycją słomki z papieru lub słomki bambusowe - jednorazowe i wielokrotnego użytku. 

Latarka ładowana ręcznie lub energią słoneczną

Zobacz też: Pani Gadżet poleca. Robot w dom, wszystkim lżej >>> 

Przenośny grill turystyczny

Na stacjach benzynowych oraz w supermarketach często spotykamy grille jednorazowe. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest grill turystyczny wielorazowego użytku. Nie zajmuje on wiele miejsca, a pozwala ograniczyć ilość produkowanych przez nas śmieci.

Zestaw survivalowy

Jeśli zabłądzimy w lesie, przypadkowo wpadniemy do wody, czy będziemy zmuszeni nocować w plenerze taki zestaw pomoże nam przetrwać. Na wyposażeniu znajdziemy nóż, latarkę, krzesiwo, kompas, koc termiczny, czy choćby gwizdek ratunkowy.

Zobacz też: Czy można pić wodę z kranu? Oto gadżety oczyszczające i oszczędzające wodę >>> 

Torby z plastiku ekologicznego PLA

Plastik PLA jest w pełni biodegradowalny i może być segregowany tak jak kuchenne odpadki organiczne. Problemem jest to, że nadal w polskich sortowniach taki plastik przeznaczony jest najczęściej do odzysku energetycznego czyli jest palony zamiast kompostowany. 

Woskowane serwetki i papierowe słomki 

Wielorazowe chusteczki zabezpieczone woskiem pszczelim z powodzeniem zastąpią wszelkie opakowania foliowe na żywność. papierowe słomki zabezpieczone woskowa warstwą również świetnie spełniają swoją rolę, a nie zaśmiecaja środowiska.

Zobacz też: Pod namiot z dzieckiem. Co zabieramy na biwak? >>> 

Siatki na warzywa, owoce lub pieczywo

Pamiętajmy też o tym , że wielorazowe torby na zakupy pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć zużycie foliowych "jednorazówek"!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości