Porady

Pod namiot z dzieckiem. Co zabieramy na biwak?

Porady

Pod namiot z dzieckiem. Co zabieramy na biwak?

Wyjazd na biwak zawsze jest świetną przygodą, jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Co zabrać na biwak pod namiot? Oto lista rzeczy, które są przydatne podczas campingu.

Taki sposób spędzania majówki czy wakacji bez wątpienia ma wiele zalet i jest wielką przygodą dla osób w każdym wieku. Przed wyjazdem powinniśmy jednak dokładnie się przygotować i sporządzić listę rzeczy, dzięki którym zapewnimy sobie na wyjeździe komfort i bezpieczeństwo. Oprócz namiotu na biwak musimy zaopatrzyć się w inne niezbędne rzeczy. Jakie akcesoria i sprzęt na biwak zabrać ze sobą?

>>> Zobacz także:

Pomysły na aktywne spędzanie wolnego czasu i sposoby na wdrożenie ich w życie

Jak rozpalić grilla? Poradnik krok po kroku

Jak spakować się do małej walizki? Porady Uli Chincz

Rzeczy potrzebne na biwak

Przed stworzeniem listy najpotrzebniejszych rzeczy warto dowiedzieć się, co dokładnie oferuje pole namiotowe, na które się wybieramy. Może okazać się, że nie musimy zabierać ze sobą niektórych rzeczy, ponieważ będą one dostępne na polu lub w jego pobliżu. Jeśli zaś zamierzamy biwakować poza polem namiotowym, musimy liczyć się z tym, że w okolicy może nie być sklepów czy punktów usługowych, dlatego na łono natury warto zabrać najważniejsze biwakowe akcesoria, które wpłyną na nasze bezpieczeństwo i komfort. Jakie zabrać rzeczy na biwak? Wybierając się pod namiot musimy oczywiście wziąć ze sobą rzeczy potrzebne do spania. Oprócz samego namiotu na naszej liście powinna znaleźć się karimata. Możemy również wziąć ze sobą dmuchany materac, który jest znacznie wygodniejszy, nie możemy jednak wtedy zapomnieć o pompce. Do spania będą nam też potrzebne śpiwory i niewielkich rozmiarów poduszki.

Czy byliście z dziećmi pod namiotem?

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki


Wybierając się na urlop pod namiotem, powinniśmy też zadbać o to, by zabrać ze sobą odpowiednią odzież. Na naszej liście powinna znaleźć się przeciwdeszczowa kurtka, cieplejszy sweter, kilka podkoszulków, wygodne spodnie, bielizna na zmianę i kilka par skarpet. Nie przesadzajmy z ilością zabieranych ubrań, ponieważ nasz bagaż będzie wtedy znacznie cięższy. Najważniejsze, by ubranie na biwak było funkcjonalne i wygodne.

Jeśli chodzi o kosmetyki, to powinniśmy zabrać ze sobą jedynie te najpotrzebniejsze. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie w sklepach kosmetycznych niewielkich opakowań na kosmetyki, dzięki czemu nie będziemy musieli zabierać ze sobą dużych pojemników, w których zazwyczaj znajdują się te produkty. Wielu producentów oferuje też miniaturowe wersje, np. żelów pod prysznic. Przybory toaletowe również można kupić w wersji mini, np. składaną szczoteczkę do zębów.

Jeśli zamierzamy sami gotować podczas wyjazdu, musimy zabrać ze sobą turystyczny grill lub kuchenkę. Na biwak powinniśmy zabrać też podstawowe naczynia, takie jak menażka, która zastąpi nam miski, talerze i garnki, kubek, nóż, łyżka i widelec. Z noża możemy zrezygnować, jeśli zaopatrzymy się w scyzoryk wielofunkcyjny. Inne przydatne akcesoria na biwaku to latarka (czołówka jest najbardziej praktyczna), termos i apteczka.

Żeby móc transportować wszystkie rzeczy, musimy zaopatrzyć się też w plecak na biwak. W zależności od tego, jak długo planujemy zostać i co chcemy wziąć, możemy wybierać pomiędzy mniejszymi i większymi plecakami. Jeśli zamierzamy dużo się przemieszczać i zmieniać miejsca biwakowania, powinniśmy zadbać o to, by plecak był wygodny i stabilny – w przeciwnym wypadku będziemy szybciej się męczyć i możemy nabawić się bólu pleców.

Jedzenie na biwak

Jakie jedzenie na biwak jest najlepsze? Podczas zakupów produktów spożywczych na wyjazd pod namiot powinniśmy wybierać przede wszystkim te produkty, które mają długi okres przydatności. Dzięki temu jedzenie biwakowe szybko się nie zepsuje. Zaopatrzenie się w odpowiednią żywność z długim terminem ważności jest ważne zwłaszcza wtedy, gdy planujemy wyjazd w mniej turystyczne miejsca, w których może nie być możliwości zakupu jedzenia.

Najciekawsze gadżety na biwak

Oprócz niezbędnych rzeczy, które trzeba wziąć ze sobą, wybierając się na majówkę lub wakacje pod namiotem, możemy się również zaopatrzyć w gadżety, które poprawią komfort naszego wyjazdu. Jeśli np. wybieramy się pod namiot na dłużej i nie zamierzamy się przemieszczać z plecakiem, możemy wziąć ze sobą meble kempingowe. Są one zaprojektowane w ten sposób, by były lekkie, kompaktowe i wygodne w transporcie. Przykładem takich mebli są chociażby składane stoły i krzesła. Mało miejsca zajmują również dmuchane meble – dzięki temu na kempingu możemy relaksować się na dmuchanej sofie, fotelu czy łóżku.

Inne przydatne gadżety na biwak to też przenośne naczynia, np. kompaktowe, składane czajniki. Dzięki takim naczyniom na biwak będziemy mieć dostęp do wrzątku, dzięki czemu szybko przygotujemy herbatę, kawę a nawet żywność.

Jeśli wybieramy się na biwak z dzieckiem, możemy mu kupić np. specjalny śpiwór, dzięki dodatkowemu suwakowi mogący zmienić się w kombinezon. Wychodzenie z namiotu wieczorem lub rano, gdy jest chłodno, będzie o wiele szybsze i przyjemniejsze. Przydatne mogą być również: nocnik turystyczny z jedno- lub wielorazowym wkładem, rozkładane łóżeczko, ręczniki z powłoką antybakteryjną, które nawet po kilku dniach w namiocie nie pachną wilgocią oraz kompaktowe zabawki, dzięki którym dziecko nie będzie się nudziło.

Akcesoria na biwak mogą znacznie poprawić komfort wyjazdu, jednak pamiętajmy, by wybierać jedynie najpotrzebniejsze rzeczy. Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów, które w praktyce są mało przydatne.

Co sądzisz o tym artykule?
72
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0