zwolnienie

  zwolnienie

  Osoby, które przebywają na zwolnieniu lekarskim powinny odpoczywać i wracać do zdrowia po chorobie. Tyle teorii. Praktyka pokazuje, że nie brakuje "pacjentów", którzy ten czas spędzają na zagranicznych wakacjach lub poświecili go na remont mieszkania. Od przyszłego roku ZUS, aby ukrócić te praktyki, zapyta naszego sąsiada, co tak naprawdę robiliśmy podczas L4. Czy to dobre rozwiązanie? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Małgorzatą Pisanko, adwokatem.

  W czasie pandemii wiele osób straciło pracę, firmy obniżyły swoim pracownikom pensje lub przestały wywiązywać się z ustalonych terminów wypłat. Istnieją branże, w których kryzys gospodarczy może powodować zatory, jednak część pracodawców wykorzystuje epidemię, by po prostu zaoszczędzić. Co zrobić, gdy pracodawca zalega nam z wypłatami albo nie płaci w terminie? Na pytania odpowiedzieli nam Małgorzata Marczulewska, założycielka Stowarzyszenia "Stop nieuczciwym pracodawcom oraz radca prawny Mateusz Galikowski.

  Jakiś czas temu pewien 18-latek rzucił pracę w sklepie spożywczym nie informując o tym nikogo. Jednocześnie, chłopak zabierał ze sobą całą wypłatę, która według niego mu się należała. Z psychoterapeutą Robertem Rutkowskim rozmawiamy w Dzień Dobry TVN o tym, w jaki sposób Polacy rzucają pracę. Robią to w sposób przemyślany czy w afekcie? Jak odejść z pracy, by nie palić za sobą mostów?

  Czy czeka nas rewolucja w systemie zwolnień lekarskich? Na czym miałoby polegać rozwiązanie proponowane przez pracodawców, żeby pierwsze trzy dni zwolnienia lekarskiego były bezpłatne? Czy Polacy często symulują chorobę? Na pytania dotyczące ewentualnych zmian w L4 odpowiedział nam Paweł Blajer.

  Agnieszka Jastrzębska był na otwarciu wystawy zdjęć, których bohaterką jest aktorka Ewa Kasprzyk. Czy to prawda, że Andrzej Nejman, dyrektor teatru, w którym gra Ewa Ksprzyk powiedział, że jeżeli Ewa nie przestanie brać udziału w rozbieranych sesjach, to zwolni ją z pracy? Jak córka Ewy Kasprzyk, Małgorzata Bernatowicz, zareagowała na udział mamy w rozbieranej sesji? Kto rozebrał Ewę Ksprzyk?

  30 proc. Polaków przyznaje się do romansów w miejscu pracy. Mimo, iż Kodeks Pracy nie zabrania tego typu zachowań pracodawcy często patrzą na związki w firmie niezbyt przychylnie. O tym, jak romans w pracy wpływa na pracownika i czy może grozić zwolnieniem rozmawialiśmy z Moniką Cieślak, ekspertem HR i prawnikiem, Olafem Żyliczem, psychologiem i coachem w biznesie oraz Anną Zejdler-Ibisz, redaktorem naczelnym magazynu Joy.