zbuntowane nastolatki

  zbuntowane nastolatki

  Obniżony nastrój lub nagle wybuchy złości u nastolatków są powszechnym zachowaniem. Choć spędza to rodzicom sen z powiek, najprawdopodobniej jest związane z buntem wkraczającego w dorosłość młodego człowieka. Naturalny etap rozwojowy nie powinien więc martwić. Jak reagować, gdy w domu dochodzi do częstych spięć? O tym rozmawialiśmy z Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą.

  Od 1 września 2018 roku pracę będą mogły podjąć osoby, które ukończyły 15. rok życia. Praca nie będzie mogła kolidować z obowiązkiem szkolnym. Jakie prace będą mogły podjąć nastolatki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy prawnika Jacka Kosińskiego.

  W dzisiejszych czasach nastolatki idąc na imprezę nie boją się wysokich obcasów, roznegliżowanych strojów i wyzywających makijaży. Dziewczyny chcą zamanifestować ubiorem swoją niezależność, swoją seksualność. Wśród młodzieży panuje obecnie przekonanie, ze trzeba być "sexy". Z czego to wynika? Jak możemy temu zapobiec? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katarzynę Waszyńską, seksuolog i Agatę Kozłowską, edukatorkę seksualną.

  O tym, jak zrozumień nastolatka rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Ewą Jarczewską-Gerc, psychologiem z SWPS oraz z dziennikarką Odetą Moro, mamą 15-latki. Co zrobić, kiedy dziecko zaczyna się buntować, staje się nieznośne i pyskuje rodzicom?

  Młodzi ludzie, by dostać się do elitarnej grupy rówieśniczej, są w stanie zrobić wiele, na przykład, wypić wodę z toalety. Co nimi kieruje? Dlaczego tak bardzo zależy im na członkostwie? Czy w ten sposób chcą komuś zaimponować? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: psycholog Igor Rotberg i kulturoznawca Lidia Rudzińska-Sierakowska.

  Często nad tym zastanawiają się rodzice, którzy mają problemy ze swoimi pociechami. Pan Antoni Tracz - ojciec z programu "Surowi rodzice", mimo początkowych problemów, znalazł skuteczny sposób na dotarcie do 15-letniego Mateusza. Opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.