uprawa rośliny

  uprawa rośliny

  Sansewieria to roślina idealna dla zapracowanych. Jest mało wymagająca i bardzo wytrzymała. Podstawowe gatunki, takie jak sansewieria gwinejska lub cylindryczna, wyróżniają się ciekawą barwą liści. Poszczególne odmiany sansewierii różnią się między sobą nie tylko pokrojem czy kolorem, ale i osiąganą wysokością.

  Sumak octowiec, to piękna i niepozorna roślina ozdobna. Na tle innych drzew i krzewów wyróżnia się nietypową barwą soczystej czerwieni, pomarańczy i żółci. Roślina ta nie wymaga szczególnej pielęgnacji, gdyż jest odporna na temperatury i może rosnąć w glebie słabej jakości. Zapomniany sumak octowy bardzo szybko się rozrasta i może zdominować ogród. Pod tym względem sumak octowiec jest prawdziwym wyzwaniem. Jak zatem zapobiec jego rozrostowi?

  Ogromna różnorodność roślin wrzosowatych sprawia, że często uprawia się je w ogrodzie. Różne pory kwitnienia, wzrost oraz kolor kwiatów i igieł pozwalają tworzyć różnorodne i oryginalne zestawienia. Przykładem ciekawej rośliny wrzosowatej jest modrzewnica.

  Dom w obielach to dla wielu spełnienie marzeń. Obiela groniasta to interesujący i niezwykle atrakcyjny krzew, który jest coraz chętniej uprawiany w ogrodach. Sprawdź, jak o niego dbać.

  Konwalnik to ciekawa roślina dla ambitnych ogrodników. Zanim zajmiemy się jego uprawą, należy koniecznie sprawdzić, jakie ma wymagania i czego potrzebuje do pełnego rozwoju. Wówczas na pewno spełni swoje zadanie.

  Do grupy eukomisów zalicza się przede wszystkim trzy dekoracyjne gatunki, do których należą eukomis jesienny, dwubarwny oraz kosmaty. Rośliny nie są zbyt popularne w Polsce, jednak warto je sadzić, jeśli zależy nam na wyjątkowych i dość łatwych w uprawie kwiatach, które z pewnością będą wyróżniać się na tle innych. Jak powinna wyglądać ich uprawa i czym charakteryzują się poszczególne gatunki lilii grzywiastej?

  Śliwa ałycza to drzewko owocowe pochodzące z dalekich krajów Azji. Przeważnie rośnie dziko, jednak z łatwością adaptuje się w ogrodzie. Często wykorzystywana jest do naturalnych i swobodnych żywopłotów. Jest prosta w uprawie i pielęgnacji. Śliwa ałycza ze względu na duże podobieństwo często mylona jest z mirabelką. Jak uprawiać śliwę i jak zrobić z niej żywopłot?

  Świdośliwa to rozłożysty krzew lub niewielkie drzewo, które warto uprawiać ze względu na jego walory ozdobne i smakowe. W okresie wczesnej wiosny roślinę zdobią liczne, najczęściej białe kwiaty. Owoce świdośliwy są jadalne, wyglądem przypominają borówki. Wykorzystuje się je m.in. do produkcji słodkich przetworów.

  Niezapominajki to piękne kwiaty, które rosną naturalnie niemal na wszystkich kontynentach. Istnieje około 100 gatunków tego rodzaju, w Polsce naturalnie występuje kilkanaście z nich. Sprawdź, jak je hodować w ogrodzie, w doniczce i na balkonie.

  Jałowiec to charakterystyczny krzew z liśćmi w kształcie długich szpilek. Roślina przybiera różne wysokości i formy w zależności od odmiany. Jałowiec pospolity to najczęściej spotykany gatunek, który rośnie w bardzo wielu miejscach. Krzew z łatwością przystosowuje się do niesprzyjających warunków – słabej gleby czy małego nasłonecznienia.

  Głogownik to szybko rosnący, zimozielony krzew, który jest oryginalną ozdobą ogrodu przez cały rok. Dużym powodzeniem cieszy się również głogownik na pniu, który najczęściej sadzi się w donicach lub pojemnikach. Poszczególne odmiany idealnie nadają się do uprawy balkonowej lub tarasowej. Jakie sadzonki warto kupić i jak go uprawiać, aby jak najdłużej cieszyć się czerwonymi liśćmi i pięknymi kwiatami głogownika?

  Czy wiesz, że niektóre rośliny ozdobne można także jeść? Dowiedz się, jakie ma wymagania i jak pielęgnować nasturcję jadalną. Sprawdź, które jej części można dodawać do posiłków, aby wzbogacić ich smak.

  Naparstnica purpurowa występuje dziko na terenie Europy, Azji oraz Afryki Północnej. Rośnie głównie w lasach, niedaleko strumyków i rzek, często także bezpośrednio przy drogach. W Polsce największe skupiska tej rośliny można spotkać w Karpatach. Jest niezwykle dekoracyjna i zwraca uwagę swoim wyglądem. Dowiedz się, jak wygląda uprawa naparstnicy purpurowej i jak ją rozmnażać.

  Patison posiada wiele odmian, które różnią się pomiędzy sobą zarówno kształtem, jak i kolorem i smakiem. Najpopularniejszymi rodzajami są Disco, Polo F1 Eden oraz Gagat. Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz o patisonie.

  Czarna porzeczka to świetnie znana roślina w naszym kraju, bywa uprawiana w ogródkach, rośnie też dziko. Szczególnie często wykorzystuje się jej owoce do zrobienia soku z czarnej porzeczki i różnego rodzaju przetworów. W poniższym artykule zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat tej rośliny, które umożliwią jej uprawę i właściwe wykorzystanie.

  Cebula szalotka jest znana od dekad. Pojawiała się w kuchniach naszych prababć, babć i mam. Czy jednak zawsze korzysta się z niej poprawie, wykorzystując w pełni jej walory smakowe i odżywcze? Warto wiedzieć, jak ją hodować i przygotować, by móc czerpać ze źródła witamin i mikroelementów, którym bez wątpienia jest szalotka.

  Chłopcy mają za młodu różne marzenia. Niektórzy chcą być strażakami, inni policjantami, zaś kolejni farmerami czy gwiazdami Internetu. Są też tacy, którzy pragną to połączyć. Filip Chajzer porozmawiał z młodymi rolnikami i odkrył, czym jest agro show-biznes.