szewc

  szewc

  U Pana Adama Cieślaka nawet Pani Prezydentowa musi poczekać na swoją kolej. Zobaczcie jak wygląda praca cholewkarza! Czy, naszej reporterce, Katarzynie Olubińskiej udało się wytargować wcześniejszy termin naprawy butów? :)

  Przemysław "Piniak" Piński tworzy swoje buty od podstaw, a szewstwa uczył się od najstarszych rzemieślników. Jego projekty pojawiają się między innymi na paryskich wybiegach, a same buty, szyte z reklamówek na zakupy lub inspirowane morskimi stworzeniami, są uważane za jedne z najbardziej awangardowych w Polsce. Skąd czerpie inspirację? Gdzie znalazł szewców, którzy nauczyli go robić obuwie od zera? Jak wygląda jego pracownia i dlaczego postanowił, że sztuki wytwarzania butów będzie uczył innych?

  Co zrobić, gdy but jest za mały i nie mamy czasu, by iść do szewca? Niewygodny i uwierający problem można zażegnać na kilka domowych sposobów. Jednym z nich jest włożenie do buta butelki lub piłki, którą pompujemy w bucie. Gościem Dzień Dobry TVN był Jacek Kamiński, mistrz szewski, który zdradził, na ile domowe sposoby na rozciąganie butów są skuteczne i bezpieczne dla obuwia.

  Szycia butów uczył się od najlepszych. W jego rodzinie buty szyje się od pokoleń. W 2012 roku Diran otworzył swoją pracownię w Warszawie. Czy przekona Polaków do butów szytych ma miarę? W studiu Dzień Dobry TVN szewc z Libanu Diran Anouchikian opowiedział, jak Warszawa przystaje do największych stolic Europy. Dlaczego na odbiorów swoich butów wybrał właśnie Polaków?

  Buty zawsze były dla niego najważniejsze, stały się jego uzależnieniem... nie może przestać ich projektować. Kobi Levi projektant butów dla gwiazd.

  Czy jest sposób, by ze zwykłych czarnych butów zrobić ostatni krzyk mody? Okazuje się, że wystarczy je fantazyjnie pomalować! Na taki, jak się okazało, genialny pomysł wpadł Dariusz Grzelak, pomysłodawca malowania na butach, którego gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Towarzyszył mu Robert Glajsner, który te buty maluje. W tym przypadku nowego znaczenia nabiera słynne przysłowie, że szewc bez butów chodzi:)