rock

  rock

  Na scenie Dzień Dobry TVN energetyczne Shapeless i ich funkowo-rockowy kawałek "Rollercoaster Funk". Z nimi Blue Monday nam nie straszny! ;)

  Zespół Credo tworzy czterech muzyków, którzy spotkali się w Chrzanowie. W na scenie Dzień Dobry TVN zagrali piosenkę "Góral", czyli rockowo-góralski miks.

  Kora to znana wokalistka rockowa, autorka tekstów i solistka zespołu Maanam. Od dwóch lat zmaga się z chorobą. Przy okazji premiery filmu dokumentalnego "Ma nam być pięknie" Kora spotkała się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Mateuszem Hładkim. Powiedziała mu o obecnym etapie swojego życia, domu na Roztoczu i miłości do alpak. Dowiedzieliśmy się również, czy artystkę drażni obecny show-biznes i czy wspomina czasami Marka Jackowskiego? Życzymy Korze powrotu do zdrowia!

  Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Na swoim koncie zespół ma bardzo wiele płyt i przebojów. W tym roku obchodzi swoje 35-lecie. O historii grupy, najnowszej płycie i planach rozmawialiśmy z Janem Borysewiczem kompozytorem, gitarzystą i liderem Lady Pank Janem Borysewiczem oraz wokalistą Januszem Panasiewiczem. Zobaczcie, co przygotowaliśmy dla Jana z okazji jego urodzin.

  Crazy Town to amerykańska grupa rap-rockowa, która wylansowała przebój Butterfly. Po dwunastu latach przerwy ukazał się ich trzeci album. Z Shifty Shellshockiem i Epicem Mazurem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka, aby zapytać o ich obecny styl życia, rodzinę i muzykę. Czy przerwa w karierze im zaszkodziła? Czy Epic wie, co oznacza jego nazwisko i zna historię swojej rodziny?

  Przy okazji występu na Open'er Festival 2015, gitarzysta legendarnej grupy Kasabian, Sergio Pizzorno, spotkał się z naszą reporterką Gabi Drzewiecką. Skąd wzięła się ich nazwa, czy rzeczywiście bywają złośliwi wobec innych zespołów i z kim muzycy grają w piłkę nożną o 4 rano?

  Muzyka Trabandy to połączenie popu z elementami funku, soulu, jazzu, disco i rocka. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół zaprezentował próbkę swojej twórczości w utworze pt. "Imaginacja".

  Debiutancki album Agyness B. Marry zatytułowany po prostu "Agyness B. Marry" zawiera 12 rockowych utworów. Wśród nich znalazła się piosenka "Rainbow", zaprezentowana przez artystkę na scenie Dzień Dobry TVN. Podoba się Wam?

  Zespół Clödie tworzy pełne uczucia i pozytywnej energii utwory rockowe. Na scenie Dzień Dobry TVN grupa zagrała swój autorski utwór "Kobieta".

  Robert Gawliński przez lata nie pokazywał się publicznie z synami. Dziś, specjalnie dla nas zrobił wyjątek. Beniamin idzie w ślady ojca i założył zespół blues-rockowy. Czasem gra z Wilkami. W studiu Dzień Dobry TVN Beniamin opowiedział o tym, jak został wychowany przez parę rockmenów - polskich Ozzy Osbournea i Sharon Osbourne.

  Grają razem od 2 lat razem, ale są doświadczonymi muzykami. Poznański zespół ELEVATOR swoją muzykę określa jako rock alternatywny. Amerykańskie brzmienie i polskie korzenie - na naszej scenie wykonali utwór "Gravity". A już niebawem zagrają na największych i najbardziej prestiżowych na świecie targach muzycznych w USA.

  "Dorastałem w świecie wolności, hipisów i artystów". O początkach kariery, fascynacji muzyką i wychowaniu dzieci ze Slashem rozmawiała Urszula Chincz. Czy słynny gitarzysta pozwala dzieciom na więcej niż inni rodzice i czy nadal "kręci go" granie na koncertach?

  Ich najnowszy album "Dla idei" to 11 mocno rockowych utworów z jeszcze mocniejszymi tekstami. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Carrion z piosenką "Mowa cieni". Podoba się Wam?

  Muzyczny dynamit i niezwykle utalentowany zespól z Łodzi. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Little White Lies z piosenką „Mad Mind”!

  Na czacie pytaliście go między innymi o to, czy lubi jeździć na motocyklu, po co mu te okulary i czy nadal stresuje się przed występami. Nam powiedział, czy jako ojciec dwudziestokilkuletnich dzieci jest gotowy na bycie dziadkiem, czy czasem ma dość swojej pracy i dlaczego w czasach studenckich miał pseudonim "Pożycz". Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Muńka Staszczyka.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Janek Samołyk wykonał utwór "Złe czasy". Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Jak wam się podoba?

  Na co dzień kierują klinikami urologii, prowadzą działalność naukową oraz są przykładnymi mężami i ojcami, a w wolnym czasie biorą do ręki instrumenty. I nie są to instrumenty medyczne a muzyczne. Zespół EndoPower tworzą profesorowie urologii, którzy są członkami zarządu Endourologii. W studiu Dzień Dobry TVN byli naszymi gośćmi: prof. dr hab. Piotr Chłosta, dr hab. Tomasz Szydełko oraz dr hab. Marcin Słojewski. Grają ostro jak brzytwa!

  Ryba And The Witches to zespół, który gra alternatywny pop. Ich muzyka łączy moc rocka z taneczną lekkością. Na scenie Dzień Dobry TVN zaprezentowali utwór "Looking At The Past".

  Zespół zaczął swoją działalność 2 lata temu. Tworzą go muzycy zaangażowani wcześniej w kilka innych projektów. Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Flesz wykonał utwór "Nie". Jesteście na "tak"?:)

  Elektryczne Gitary mają już 25 lat. Z tej okazji zespół wydał jubileuszową płytę "Stare jak nowe. 25 przebojów na 25-lecie". Na scenie Dzień Dobry TVN Kuba Sienkiewicz i jego ekipa zagrali utwór "Dzieci". "Wszyscy mamy źle w głowach, że żyjemy. Hej hej la la la la hej hej hej hej :)". Pamiętacie?

  "Spotkanie z..." zespołu Sztywny Pal Azji to miała być piosenka o dziewczynie, ale Jarek Kisiński, współzałożyciel zespołu i autor tego utworu, napisał w 1986 roku piosenkę o Polsce. Tę piosenkę zespół Sztywny Pal Azji wykonał na scenie Dzień Dobry TVN. Zaśpiewacie razem z nimi?