Ceny prądu ostatnimi czasy mogą zwalać z nóg. Na szczęście są sposoby, aby zmniejszyć jego zużycie i zaoszczędzić pieniądze. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Konrad Koterba oraz Dominika Nawrocka.
Komornik zajął konto pana Artura z powodu niepłacenia rachunków za prąd. Mężczyzna jednak przekonuje, że nigdy nie podpisywał żadnej umowy z dostawcą energii. Okazuje się, że umowę przez internet zawarł ktoś inny, używając jego nazwiska i numeru PESEL. Materiał programu "Uwaga! TVN".
Marcin Zimon nie musi polegać na sieci energetycznej, zbiorowym zaopatrzeniu w wodę czy miejskiej kanalizacji, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilku lat udało mu się zdobyć rozległą wiedzę na temat systemu off-grid.
W ciągu dnia eksploatujemy wiele różnych przedmiotów, wymagających użycia prądu. A rachunki za nie w ostatnim, inflacyjnym roku, znacznie wzrosły. Które urządzenia zużywają najmniej prądu? Co zrobić, by zmniejszyć opłaty za zużywaną każdego dnia energię elektryczną?
Urządzenia, które mamy w domach najczęściej zasilane są energią elektryczną. Niestety sytuacja ekonomiczno-gospodarcza i szybujące ceny energii sprawią, że strach o to, że zabraknie nam prądu, staje się bardzo realny. Co robić, kiedy go zabraknie? Jak się przygotować na taką ewentualność? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał Jakub Wiech, dziennikarz energetyczny.
W związku z rosnącymi cenami paliw grzewczych, a także ich brakami, wiele rządów szuka sposobu na oszczędności. W Polsce może zostać wprowadzony mechanizm zachęcający do oszczędzania energii. Na czym ma polegać?
Pogłębiający się kryzys energetyczny sprawia, że coraz częściej mowa o zaciskaniu pasa, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Niedobory energii mogą odbić się na pracy wielu miejsc. Czy Warszawę czeka blackout i przerwy w dostawie prądu?
Klienci spółki E.ON Polska (dawniej innogy Polska) będą płacić więcej. Już od czerwca zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za energię elektryczną. Na tym jednak nie koniec. Stawki ponownie podskoczą w sierpniu. To właśnie wtedy przestanie obowiązywać tzw. tarcza antyinflacyjna, dzięki której obowiązywała niższa akcyza i VAT na energię.
Taryfa weekendowa to rozwiązanie, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Co zrobić, aby płacić mniej? Dla kogo ta opcja jest opłacalna, a dla kogo niekoniecznie? Taryfa G12w – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie.
Grupa Energea ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się i grożą odcięciem prądu. To nie pierwsza taka próba oszustwa "na prąd". Wysyłane są wiadomości SMS z linkiem do wyrównania niedopłaty. Sprawdź, co trzeba wiedzieć i jak nie dać się oszukać.
Od piątku 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z rozliczaniem energii pozyskiwanej z fotowoltaiki. Nowe zasady będą mniej opłacalne i wiele osób mogą zniechęcić. Na czym dokładnie polegają i kogo dotyczą?
Czajnik to podstawowy sprzęt w każdej kuchni. Jednak w dobie galopujących cen prądu i gazu ważne jest, żeby był on energooszczędny. Zatem jaki wybrać: elektryczny czy gazowy? Który z nich najszybciej zagotowuje wodę? Na te pytania odpowiedział Konrad Koterba, poszukiwacz gadżetów.
Przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu i oblodzeniem ostrzegają synoptycy IMGW. Wcześniej alert wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Sytuacja będzie szczególnie niebezpieczna w dziesięciu województwach. Jak długo utrzyma się niebezpieczna pogoda?
Polskie Sieci Elektroenergetyczne kilka dni temu poinformowały, że nasz kraj miał niedobór rezerw mocy. Pomocy udzielili nam Szwecja, Niemicy, Litwa i Ukraina. Czy możliwe jest, że Polakom zabraknie zimą prądu? Jak przygotować się na tzw. "blackout"?