Sprawdź, jak prawidłowo rozgrzać zmarznięte dłonie i stopy.
Im starsi jesteśmy, tym stajemy się mniej sprawni, czy bardziej podatni na urazy. Proces starzenia się wpływa również na nasz wzrost. Dlaczego z wiekiem zaczynamy się kurczyć? Czy da się zahamować ten proces? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Sawicki, dziennikarz. Dodatkowo Maciej Dowbor założył specjalny kombinezon, który miał symulować ograniczenia związane z wiekiem.
Hormony wpływają na niemalże każdy aspekt funkcjonowania organizmu. Niedoczynność przysadki mózgowej, zespół policystycznych jajników, czy nadczynność tarczycy, to tylko niektóre z chorób endokrynologicznych. Zaburzeniom hormonalnym towarzyszą zwykle niepokojące objawy. Jaki mają wpływ na wagę ciała? O tym opowiedzieli nam dr n. med. Jakub Bukowczan, endokrynolog, Patrycja Klimek, dietetyk kliniczny oraz Alicja Kostrzewa, u której przyczyną otyłości były hormony.
Nasze ciało zaraz po przebudzeniu zachowuje się w określony sposób.
Sprawdź się w naszym quizie!
Badanie wykonano przy pomocy zegara epigenetycznego.
Mężczyzna uciekł, jednak zatrzymano go na własnym podwórku.
Jemu ciągle ciepło, jej wiecznie zimno. Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a spór o poziom temperatury w domu powraca jak bumerang. Okazuje się, że kobiety i mężczyźni w różny sposób odczuwają temperaturę otoczenia.
Woda to najlepszy napój dla naszego organizmu. Doskonale gasi pragnienie, a także nawadnia. Ale czy na pewno? Najnowsze badania pokazują, że nie jest tak idealna, jak sądzono.
Dobra woda mineralna to życiodajny płyn, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Zaleca się, aby osoba dorosła spożywała nawet do dwóch litrów wody mineralnej dziennie. Nic więc dziwnego, że naturalna woda mineralna oraz niegazowana woda mineralna cieszą się tak dużą popularnością. Ale czy tak naprawdę konsumenci zwracają uwagę również na skład wody mineralnej? Jaka woda mineralna jest najlepsza i najzdrowsza?
"Od strony biologicznej zachodzi szereg różnych reakcji".
Na rynku można znaleźć wiele jej rodzajów. Przyjrzyjmy się wodzie źródlanej.
Okresowy post może nieść za sobą wiele korzyści. Chęć utraty zbędnych kilogramów czy potrzeba detoksykacji organizmu to zaledwie część powodów, dla których ludzie decydują się na jakiś czas zrezygnować z posiłków. Okazuje się, że głodówka może przyczynić się także do przyspieszenia biologicznego procesu oczyszczania komórek.
Szok termiczny występuje w wyniku gwałtownej zmiany temperatury ciała. Słoneczne dni zachęcają do wygrzewania się na słońcu i kąpieli w morzach i jeziorach, jednak bez zachowania odpowiedniej ostrożności różnica temperatur może być niebezpieczna dla zdrowia. Rozgrzany organizm bardzo szybko reaguje na chłodną wodę.
Przez ostatnie miesiące jesteśmy szczególnie narażeni na stres. Niepewność, lęk i natłok negatywnych informacji tylko pogarszają sprawę. Jak się okazuje, o stan naszego zdrowia psychicznego powinniśmy zadbać od wewnątrz. O związku jelit z naszą psychiką opowiedziała prof. dr hab. n. med. Ewa Stachowska, specjalistka z dziedziny żywienia człowieka.
Chroniczny stres negatywnie wpływa na działanie naszych organów, m.in. zmienia strukturę mózgu. Czy szkody nim wywołane są odwracalne? O wpływie długotrwałego stresu na nasz organizm rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychiatrą Mają Polikowską-Herman.
Lekarz gwiazd, autor książki "Twoje zdrowie w twoich rękach", francuski kardiolog i dietetyk. W Dzień Dobry TVN dr Frédéric Saldmann wytłumaczył, na czym polegają systemy samoleczenia, w które wyposażony jest ludzki organizm. Dlaczego należy spać nago i w zupełnej ciemności? Jaka jest optymalna długość urlopu? I co to znaczy, że "ładujemy się w ruchu"?
Jak się okazuje, nie tylko niedobór wody w organizmie jest szkodliwy dla zdrowia, ale również picie jej w zbyt dużych ilościach. Co się dzieje w ciele człowieka, kiedy ten wypije za dużo płynów? Dlaczego nie powinniśmy pić przed snem? Ile należy pić w ciągu dnia? Czy rzeczywiście kawa odwadnia organizm? Kiedy dozwolone jest picie większej ilości płynów? Zapytaliśmy o to dietetyczkę Agnieszkę Piskałę, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Z badań wynika, że aż 90 proc. dzieci chodzących do przedszkolach jest nosicielami pasożytów. Czy pasożyty są groźne dla zdrowia? Jaka robaczyca najczęściej występuje u dzieci? Jak pasożyty trafiają do organizmu? Jakie są objawy występowania w organizmie pasożytów? Doktor Piotr Gryglas był gościem Dzień Dobry TVN.
W piątek w Dzień Dobry TVN: porzucony przed ślubem wystawił na aukcji swoją podróż poślubną i zaczął o nim mówić cały świat - poznamy historię Johnny'ego. W programie także: "baran", "kretyn", "palant", czyli jak dzieci widzą Twoje zachowanie za kierownicą. Oraz, jak organizm wraca do normy po rzuceniu palenia i czy każdy musi przytyć? Zaczynamy jutro o 8.00. Bądźcie z nami!
W jednym z ostatnich wywiadów Michał Witkowski powiedział, że od 20 lat regularnie zażywa antydepresanty i gdyby nie one, prawdopodobnie popełniłby samobójstwo. W Dzień Dobry powiedział, z jakich powodów lekarz przepisał mu takie leki. Jak się zachowywał jego organizm, kiedy próbował je odstawić? Psychiatrę i psychoterapeutkę Magdalenę Namysłowską zapytaliśmy, czy antydepresanty uzależniają.
Każdy z nas posiada w swoim organizmie drożdżaki. Specjaliści biją na alarm: grzybica zabiła na świecie już 1,5 mln ludzi! Dlaczego w erze antybiotyków jest aż tak groźna? Jak ją rozpoznać i kiedy udać się do lekarza? Czy nieleczona może doprowadzić do śmierci? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Sylwia Leszczyńska.
Zarodniki grzyba ma każdy z nas. Głównie bytują w układzie pokarmowym. Całkowicie nie możemy się ich pozbyć, ale możemy kontrolować ich przyrost poprzez odpowiedni dobór pokarmów. Na rozrost zagrzybienia mają wpływ między innymi: cukier, pszenica, alkohol. Jaką funkcję w naszym organizmie pełnią grzyby? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dietetyka klinicznego Magdalenę Wójcik-Kacprzak.