Część z nas przygotowania do świąt zaczyna z dużym wyprzedzeniem i gotowe już potrawy po prostu mrozi. Które dania nadają się do mrożenia i jak robić to prawidłowo? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Radowicką, dietetyczką kliniczną i technolożką żywności.
Sezon na świeże, polskie owoce i warzywa powoli dobiega końca. Aby zachować smak lata na dłużej, warto nie tylko przygotować domowe przetwory, ale również mrożonki. Co i jak zamrozić na zimę?
Ekspertka podpowiada, co można zamrozić .
Cena masła nie po raz pierwszy jest na ustach Polaków. Ponownie za kostkę możemy zapłacić więcej. Sposobem na drożyznę może być prosty trik - mrożenie. Sprawdź, jak to robić.
Możliwość mrożenia żywności dała ludziom wiele kulinarnych opcji. Dzięki temu można sięgać po sezonowe owoce, warzywa i grzyby o każdej porze roku. Kolejną zaletą jest oczywiście możliwość przygotowywania zapasów „na później” i unikanie marnowania jedzenia. Prócz tego, co sami możemy zamrozić, warto sięgać również po dobrej jakości gotowe mrożonki. Zwłaszcza wtedy, gdy czas jest ograniczony, a zależy nam na sięgnięciu po jak najlepsze, zdrowe jedzenie.
Przygotowanie smacznego, pełnowartościowego obiadu może zająć tylko kilka minut.
Szybki, prosty i zdrowy obiad. Propozycje potraw z mrożonek.
Mrożenie żywności pozwala zdecydowanie dłużej cieszyć się świeżością wybranych produktów, to także świetny sposób na magazynowanie domowych zapasów jedzenia. Niestety, nie wszystkie składniki spożywcze można przechowywać w bardzo niskiej temperaturze. Czego nie powinniśmy wkładać do zamrażarki?
Czereśnie to pyszne i bardzo zdrowe owoce, które pojawiają się latem. Co zrobić, by cieszyć się ich smakiem dłużej? Podpowiadamy sprawdzone pomysły, dzięki którym nieprzetworzone czereśnie mogą towarzyszyć nam przez cały rok.
Lato to czas, kiedy w sklepach i na targowiskach pojawia się największy wybór sezonowych owoców. Warto to wykorzystać i przygotować z nich mrożonki. Jak prawidłowo mrozić owoce? Które owoce nadają się do mrożenia, a których lepiej nie poddawać takiej obróbce?
Mrożonki to coś, co każdy z nas powinien w domu mieć. Mrożone warzywa są fenomenalne – nie tracą wiele wartości odżywczych, można je szybko przygotować, zajmują mało miejsca w zamrażarce, a także nadają się do długiego przechowywania. Jeśli robić zapasy na kwarantannę to tylko z mrożonek!
Najwięcej wartości odżywczych mają owoce i warzywa sezonowe. Alternatywą dla świeżych produktów są mrożonki. Czy w czasie mrożenia owoce i warzywa nie tracą swoich cennych witamin? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Annę Radowicką. W jakiej temperaturze należy mrozić owoce i warzywa, by zachowały swoje wartości odżywcze? Ile czasu można przetrzymywać mrożonki? Anna Radowicka zwróciła również uwagę, by nie rozmrażać mrożonego jedzenia w temperaturze pokojowej. Dlaczego?
Nic tak nie rozgrzewa zimą, jak smaczne zupy. W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski przygotował barszcz ukraiński na wędzonce, zupę-krem z gniecionym groszkiem oraz białą zupę rybną ze szpinakiem.
Piotr Kucharski poleca coś słodkiego na mroźne dni. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotował słodkości z mrożonych owoców: śliwek, truskawek i wiśni. Skorzystajcie z jego przepisów na: odwrócone ciasto ze śliwkami, muffinki z wiśniami i truskawkowe tiramisu.
Piotr Kucharski przygotował w kuchni Dzień Dobry TVN potrawy ze zdrowych mrożonek: wegetariańskie curry, zapiekane warzywa na patelnię, purée z zielonego groszku z kotlecikami z polędwiczki wieprzowej i chlebki naan z czarnuszką. Skrzystajcie z jego przepisów! Dlaczego zimą warto sięgać po zamrożone warzywa?