Tomasz Michniewicz napisać powieść pt. "Przedświt" o kryzysie mężczyzny na życiowym zakręcie.
"Jeżeli nie zarobi, to ich rodzina będzie klepać biedę".
Co jest dla nich ważne?
Jego zdaniem zakładanie kobiecych ubrań czy malowanie się, nie odbiera mężczyźnie męskości, lecz może być sposobem na wyrażanie siebie, manifestacją wolności, przełamywaniem stereotypów.
"Zawodowy przewodnik stada jest odpowiedzialny".
Współczesny mężczyzna musi mierzyć się z wieloma problemami. Jego myśli skupione są wokół pracy i innych wyzwań dnia codziennego, ale coraz częściej wędrują także w kierunku społecznych przemian i utraty dominującej roli. Czy kobieca niezależność to cios wymierzony w męskie ego? Jak zmieniał się model męskości na przestrzeni ostatnich lat? Małgorzata Ohme zapytała o to uznanego psychologa, Jacka Masłowskiego. Rozmowa odbyła się podczas transmisji na żywo, zorganizowanej w mediach społecznościowych z okazji Dnia Kobiet.
Chłopaki też płaczą, wzruszają się i czują całe spektrum emocji - nie tylko społecznie akceptowane złość i dumę. Tę prostą prawdę w swoim podcaście przekazywać chce siatkarz Andrzej Wrona.
Żyjemy w czasach, kiedy pojęcie małżeństwa się redefiniuje. Zmienia się też rola kobiet, które są bardziej samodzielne niż kiedyś i nie potrzebują męża, by mieć poczucie bezpieczeństwa.
Wzorce męskości mocno zmieniały się na przestrzeni ostatnich lat. Oczekiwania społeczne sprawiły, że panowie czują się zagubieni i nieustannie poszukują swojej tożsamości. Czy mężczyzna zawsze musi być silny, nie ma prawa do płaczu i okazywania słabości? O tym Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta, założyciel Instytutu Arte Vita rozmawiał z redaktorką serwisu dziendobry.tvn.pl, Nastazją Bloch
Od kilku lat toczą się dyskusje na temat kryzysu męskości. Redakcja Noizz
Dzisiejsi mężczyźni mają wiele zadań. Mają być równocześnie mężami, ojcami, kochankami, żywicielami rodziny, kumplami, pracownikami, a także przyjaciółkami i gosposiami. Czy na tym cierpi ich męskość? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział bloger Kamil Pawelski oraz specjalistka medycyny męskiej, dr Ewa Kempisty-Jeznach.
Moda męska, mimo że jeszcze niedawno marginalizowana na rzecz damskiej, rządzi się podobnymi prawami. Jak wyglądała jej przemiana? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN model Piotr Czajkowski, autor "Stylowego przewodnika współczesnego mężczyzny".
Marcin Sawicki wybrał się na prawdziwie męskie warsztaty organizowane przez Toma de Wintera, żeby dowiedzieć co to właściwie znaczy "być mężczyzną". O męskości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem - Piotrem Mosakiem.
Definicji męskości istnieje tyle, ilu ludzi na świecie. Dlatego dziennikarka TVN Agnieszka Jastrzębska poprosiła o nią: Martynę Wojciechowską, Filipa Chajzera, Macieja Stuhra, Magdalenę Schejbal i Edytę Olszówkę.
Trzech przyjaciół stworzyło buty, które, dzięki ukrytej wewnątrz buta wkładce, dodają mężczyznom centymetrów. Czy w takich butach chodzi się inaczej? Czy są wygodne? Kto kupuje tego typu obuwie? I ile takie buty kosztują? Zapytaliśmy o to Olafa Furmanka, producenta podwyższających butów dla mężczyzn.
W kontrze do idealnie wyrzeźbionej sylwetki a'la Schwarzenegger, pojawiła się moda na naturalność. Co poniektórzy trend nieco nadinterpretowali... W ostatnim czasie w internecie coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia mężczyzn z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem. Czy paniom to się podoba? Czy moda na bycie fit jest już passe? Co tak naprawdę kręci nas w facetach? Opakowanie czy osobowość? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Monika Staruch, seksuolog, Aleksandra Popławska, aktorka i Ewa Chodakowska, trenerka personalna.
Izabela Kuna o Andrzeju Saramonowiczu: "Na pierwszy rzut oka jest strasznym bucem i to jest prawda, on jest bucem... ale uroczym". Postanowiliśmy się dowiedzieć czy reżyser, scenarzysta, dziennikarz i pisarz, który wszystko robi "po swojemu", ma autorytety i kogo uważa za swojego mentora oraz dlaczego uważa, że we współczesnych czasach mamy do czynienia z kryzysem męskości.
Czy mężczyzna z pieniędzmi jest dla kobiety bardziej atrakcyjny? I czy kobiety lecą na kasę? Jakich mężczyzn pragną kobiety? Dlaczego niektórzy panowie chętnie szpanują pieniędzmi? Co na ten temat ma do powiedzenia Krzysztof Rutkowski, prywatny detektyw, Robert Rutkowski, psychoterapeuta i Paweł Olbrych, właściciel firmy PR i biznesmen? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.
Nasi goście noszą brodę, bo lubią i w niczym im ona nie przeszkadza. Broda to dla nich atrybut męskości. Jakiej pielęgnacji wymaga długa broda? Czy przeszkadza im w jedzeniu? Jakie brody są teraz modne - długie czy krótkie? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy brodaczy: Filipa Ferensa, który prowadzi firmę odzieżową oraz Szymona Bartoszka, który prowadzi studio elektrostymulacji. Czy i jak broda działa na kobiety? :)
Mówi się "zdrów jak ryba". Zaleca się spożywanie ryb, bo są zdrowe, a tu okazuje się, że ryby mogą zawierać... rtęć. Skąd pochodzi rtęć w rybach i jak bardzo niekorzystanie wpływa na ludzki organizm? O tym w Dzień Dobry TVN z dietetyk Anna Jelonek.
Wąsy, broda, zarost na klatce piersiowej, włosy w uszach? Odważny, zaradny czy opiekuńczy? Co sprawia, że mężczyzna jest mężczyzną? Czym jest pojęcie "męskości" w dzisiejszym świecie? Mężczyna powinien wyglądać na tyle dobrze, żeby zainteresować kobietę albo jej nie przestraszyć - taką tezę stawiają twóry dokumentu "Męskość". O tym, co czyni ich mężczyznami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Najsztubem, Krzysztofem Hołowczycem, Domanem Nowakowskim i chirurgiem plastycznym Markiem Szczytem. Kim dla Hołowczyca jest prawdziwy mężczyzna?
Jedyny aktor zawodowy w męskim trio w filmie " Mój rower". W studiu Dzień Dobry TVN Artur Żmijewski opowiedział o kulisach powstawania filmu Piotra Trzaskalskiego, a producent Marta Laryssa Plucińska o oczekiwaniach i odpowiedzialności względem kina.