męskość

  męskość

  Marcin Sawicki wybrał się na prawdziwie męskie warsztaty organizowane przez Toma de Wintera, żeby dowiedzieć co to właściwie znaczy "być mężczyzną". O męskości rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem - Piotrem Mosakiem.

  Definicji męskości istnieje tyle, ilu ludzi na świecie. Dlatego dziennikarka TVN Agnieszka Jastrzębska poprosiła o nią: Martynę Wojciechowską, Filipa Chajzera, Macieja Stuhra, Magdalenę Schejbal i Edytę Olszówkę.

  Trzech przyjaciół stworzyło buty, które, dzięki ukrytej wewnątrz buta wkładce, dodają mężczyznom centymetrów. Czy w takich butach chodzi się inaczej? Czy są wygodne? Kto kupuje tego typu obuwie? I ile takie buty kosztują? Zapytaliśmy o to Olafa Furmanka, producenta podwyższających butów dla mężczyzn.

  W kontrze do idealnie wyrzeźbionej sylwetki a'la Schwarzenegger, pojawiła się moda na naturalność. Co poniektórzy trend nieco nadinterpretowali... W ostatnim czasie w internecie coraz większą popularnością cieszą się zdjęcia mężczyzn z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem. Czy paniom to się podoba? Czy moda na bycie fit jest już passe? Co tak naprawdę kręci nas w facetach? Opakowanie czy osobowość? Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły: Monika Staruch, seksuolog, Aleksandra Popławska, aktorka i Ewa Chodakowska, trenerka personalna.

  Izabela Kuna o Andrzeju Saramonowiczu: "Na pierwszy rzut oka jest strasznym bucem i to jest prawda, on jest bucem... ale uroczym". Postanowiliśmy się dowiedzieć czy reżyser, scenarzysta, dziennikarz i pisarz, który wszystko robi "po swojemu", ma autorytety i kogo uważa za swojego mentora oraz dlaczego uważa, że we współczesnych czasach mamy do czynienia z kryzysem męskości.

  Czy mężczyzna z pieniędzmi jest dla kobiety bardziej atrakcyjny? I czy kobiety lecą na kasę? Jakich mężczyzn pragną kobiety? Dlaczego niektórzy panowie chętnie szpanują pieniędzmi? Co na ten temat ma do powiedzenia Krzysztof Rutkowski, prywatny detektyw, Robert Rutkowski, psychoterapeuta i Paweł Olbrych, właściciel firmy PR i biznesmen? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.

  Nasi goście noszą brodę, bo lubią i w niczym im ona nie przeszkadza. Broda to dla nich atrybut męskości. Jakiej pielęgnacji wymaga długa broda? Czy przeszkadza im w jedzeniu? Jakie brody są teraz modne - długie czy krótkie? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy brodaczy: Filipa Ferensa, który prowadzi firmę odzieżową oraz Szymona Bartoszka, który prowadzi studio elektrostymulacji. Czy i jak broda działa na kobiety? :)

  Mówi się "zdrów jak ryba". Zaleca się spożywanie ryb, bo są zdrowe, a tu okazuje się, że ryby mogą zawierać... rtęć. Skąd pochodzi rtęć w rybach i jak bardzo niekorzystanie wpływa na ludzki organizm? O tym w Dzień Dobry TVN z dietetyk Anna Jelonek.

  Wąsy, broda, zarost na klatce piersiowej, włosy w uszach? Odważny, zaradny czy opiekuńczy? Co sprawia, że mężczyzna jest mężczyzną? Czym jest pojęcie "męskości" w dzisiejszym świecie? Mężczyna powinien wyglądać na tyle dobrze, żeby zainteresować kobietę albo jej nie przestraszyć - taką tezę stawiają twóry dokumentu "Męskość". O tym, co czyni ich mężczyznami rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Najsztubem, Krzysztofem Hołowczycem, Domanem Nowakowskim i chirurgiem plastycznym Markiem Szczytem. Kim dla Hołowczyca jest prawdziwy mężczyzna?