Królowa Elżbieta II

    Królowa Elżbieta II

    Od lat w sieci pojawia się wiele spekulacji o tym, że pierwsza dama Stanów Zjednoczonych ma sobowtóra, który zastępuje ją w obowiązkach. Niedawno internauci znaleźli kolejne powody do podejrzeń. Ich uwagę przykuło zdjęcie uśmiechniętej Melanii wchodzącej na pokład Marine One.

    "I znów księżniczka Anna spadła z konia..." - śpiewała kiedyś Ewa Bem. Jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa skończyła właśnie 70 lat. Niestety, urodzinowe obchody będą skromne. Huczną ceremonię uniemożliwiła pandemia koronawirusa.

    Spotkania w trybie nagłym nie zdarzają się zbyt często na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii. Z tego typu wydarzeniem mieliśmy do czynienia kilka dni temu. Informacja o nim wyciekła do mediów i w efekcie wozy transmisyjne z całego świata stanęły przed Pałacem Buckingham. Okazało się, że sprawa dotyczy Księcia Filipa, który postanowił "odejść na emeryturę". O zaistniałej sytuacji rozmawialiśmy, w Dzień Dobry TVN, z dr. Januszem Siborą – badaczem dziejów dyplomacji, protokołu dyplomatycznego i ceremoniału państwowego.