Z czego robiony jest ekstrakt i jak go używać, aby przynosił efekty?
Jak je samemu przygotować?
Początek jesieni to idealny moment, by wprowadzić do swojej pielęgnacji kosmetyki z kwasami, które korzystnie wpływają na ogólną kondycję skóry i w widoczny sposób wyrównują jej strukturę. Głęboko oczyszczające preparaty zwykle nie są polecane osobom z cerą wrażliwą, jednak pozyskiwany z naturalnego kamienia kwas bursztynowy stanowi wyjątek od tej reguły.
Dobry puder transparentny to idealne wykończenie makijażu, które nadaje skórze satynowy połysk. Dowiedz się, jak dobrać idealny puder i jak go stosować. Puder ryżowy, bambusowy, mineralny - który jest najlepszy?
Woda różana znajduje zastosowanie zarówno w kuchni, jak i w kosmetyce. Jako składnik kremów lub jako tonik ma pozytywny wpływ na skórę twarzy. Stosowana w formie płukanki lub mgiełki chroni włosy przed wypadaniem i może służyć jako naturalny lakier do włosów.
Czarne mydło, mydło aleppo i mydło marsylskie – wszystkie te preparaty łączy wykonanie na bazie oliwy z oliwek. Krótki, naturalny skład sprawia, że są one doskonałą, bardziej zdrowszą alternatywą dla zwykłego mydła. Jeśli szukasz nawilżającego i łagodnie pielęgnującego mydła, te rodzaje są dla Ciebie.
Zielony ogórek ma swoje stałe miejsce w polskiej kuchni i zwykle wykorzystywany jest do przyrządzania popularnych potraw, na przykład mizerii czy sałatek. To pospolite warzywo może jednak sprawdzić się także jako baza domowych kosmetyków. Doskonale nadaje się do pielęgnacji suchej i zmęczonej cery.
Owoce sezonowe to niezastąpione źródło witamin i minerałów, które doskonale wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Często wykorzystujemy je w kuchni, przyrządzając wyśmienite desery i zdrowe koktajle. Warto jednak pójść o krok dalej i zacząć przygotowywać z nich także naturalne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Tonik z arbuza to uniwersalny produkt, który doskonale nawilża cerę, dlatego świetnie sprawdzi się podczas dokuczliwych upałów.
Naturalny tusz do rzęs powinien stanowić połączenie barwiącego kosmetyku z pielęgnującą odżywką. Taki produkt ma za zadania nieco wydłużyć, przyciemnić i pogrubić rzęsy, ale przede wszystkim je odżywiać. Sprawdź, jak i z jakich składników zrobić domowy tusz do rzęs.
Kostka kawowa do masażu to pomysł na świetny, domowy kosmetyk. Pięknie pachnie i posiada niezwykłe właściwości. Można ją wykonać w różnych wersjach, w zależności od potrzeb, chęci i posiadanych składników. W opcji „bardziej zaawansowanej” konieczne jest zakupienie kilku dodatkowych produktów.
W tym roku wyjątkowo długo czekaliśmy na piękną pogodę i słońce, które przywróci skórze naturalny blask. Wiele kobiet skarży się, że po zimie ich cera jest szara, odwodniona i pozbawiona blasku. Jak temu zaradzić? Rozwiązanie jest bardzo proste.
Gładka, napięta skóra bez zmarszczek? Wiemy, brzmi jak nierealne marzenie. Jednak teraz w walce o nieskazitelną cerę mamy kolejnego sprzymierzeńca: bee peptide anti-age complex - składnik aktywny kosmetyków, który odwzorowuje peptyd z jadu pszczelego. Razem z nim do akcji wkroczą mleczko pszczele, pyłek pszczeli i miód manuka. To jak? Gotowa na królewską pielęgnację?
Kombucza w kosmetyce? Uzyskiwany w procesie fermentacji napój zdążył znaleźć w Polsce rzeszę miłośników. Okazuje się, że w buteleczki kombuczy warto zaopatrzyć także swoją toaletkę. Substancja ma bowiem zbawienne dla naszej skóry właściwości. Jakie?
Kosmetyki mają za zadanie pielęgnować, odżywiać i upiększać. Niestety niekiedy zdarza się tak, że zamiast nam pomóc, szkodzą. Bowiem niektóre substancje zawarte w nich nie tylko podrażniają skórę, ale także wywołują reakcje alergiczne. O jakich składnikach mowa?
Od lat niezwykle popularnym składnikiem kosmetycznym jest retinol. Ma on wiele dobroczynnych właściwości, choć w początkowej fazie stosowania uwrażliwia skórę i pogarsza jej wygląd. Teraz odkryto jego roślinny zamiennik. Czy bakuchiol jest lepszy?
Popularność kosmetyków naturalnych w ostatnich latach znacznie wzrosła. Na drogeryjnych półkach i w sklepach internetowych pojawiają się coraz to nowe produkty, w których składach – zamiast m.in. silikonów, parabenów, substancji ropopochodnych – odnajdziemy surowce mineralne, roślinne ekstrakty, wyciągi i oleje. Czy samo określenie „kosmetyk naturalny” na etykiecie gwarantuje, że faktycznie mamy do czynienia z takim artykułem? Po jaki produkt sięgnąć, aby mieć pewność, że zawiera składniki czerpiące z przyrody? Jak wybrać najlepsze kosmetyki naturalne dla Twojej cery? Podpowiadamy!
Kourtney Kardashian wybrała się na amerykański Kapitol, aby z kongresmenami dyskutować na temat prawa, które zabroniłoby stosowania niebezpiecznej chemii w kosmetykach sprzedawanych w USA. Czy kosmetyki amerykańskie różnią się pod względem składu od tych dostępnych w Polsce? Ile substancji chemicznych jest zabronionych w Unii Europejskiej, a ile w Stanach Zjednoczonych? Czy tańszy kosmetyk jest gorszy? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dermatologa dra Marcina Ambroziaka. Czy nasz gość jest za kosmetykami z naturalnych składników?