Ślub i wesele

Nie tylko taniec na gazecie… sprawdź zabawy weselne

Ślub i wesele

Aktualizacja:
OJO Images RFTom Merton / Getty Images

Jasne zasady, dużo śmiechu - takie są cechy najlepszych zabaw weselnych. Poznaj zabawy weselne śmieszne i zabawy weselne z klasą, które pozwolą Ci rozkręcić Twoją weselną imprezę.

Takie weselne zabawy jak taniec na gazecie czy "gorące krzesła" zna niemal każdy i to jest ich największą zaletą. Warto sprawdzić też inne, oryginalne zabawy weselne.

Zabawy weselne: Taniec na gazecie

To jeden z najpopularniejszych typów zabawy na wesele . Do gry najlepiej zaprosić kilkanaście par.

Na parkiecie rozkładamy liczbę gazet równej liczbie par. Każda z par staje na jednej z nich. DJ włącza muzykę (może to być np. walc) i pary rozpoczynają taniec na swoich gazetach. Co pół minuty zatrzymujemy muzykę i składamy gazety na pół, aby utrudnić zabawę. Para, która w trakcie tańca wyjdzie poza swoją gazetę odpada. I tak aż do wyłonienia zwycięzców....

Zabawy weselne integracyjne: Jak dobrze znasz rodzinę panny młodej/pana młodego?

Przygotujcie zdjęcia, na których są różni członkowie Waszych rodzin (koniecznie obecni na weselu!). Po kolei pokazujecie sobie zdjęcia - współmałżonek musi zgadnąć kim jest dla Ciebie dana osoba (wujek, ciocia, kuzyn...) oraz jak się nazywa. Uwaga, do tej gry trzeba się dobrze przygotować!

Zabawy weselne: Gra w pytania

To bardzo popularna i łatwa do przeprowadzenia gra weselna. Panna młoda i pan młody siadają na krzesłach odwróceni do siebie i zdejmują buty. Panna młoda oddaje panu młodemu jeden z butów i odwrotnie. Każde z państwa młodych trzyma w lewej ręce but damski, a w prawej męski.

W tym momencie zaczyna się zabawa: świadek lub wodzirej zadaje parze młodej pytania na jej temat, na które para musi odpowiedzieć jednocześnie poprzez podniesienie odpowiedniego buta. Prowadzący pyta na przykład: “Kto pierwszy wyznał miłość drugiej stronie?”. Małżonkowie nie widząc się nawzajem (pamiętajmy, że siedzą do siebie tyłem) podnoszą do góry odpowiedni but (w tym wypadku: jeśli pan młody pierwszy wyznał miłość, oboje powinni podnieść jego but).

Choć w grze nie uczestniczą goście weselni, to będą mieli dużo zabawy obserwując, jak nawzajem się postrzegacie. Na grę warto poświęcić około 15 minut.

Przykładowe pytania:

· Kto pierwszy wyznał miłość?

· Kto szybciej się denerwuje?

· Kto ładniej pisze?

· Kto się lepiej ubiera?

· Kto lepiej tańczy?

· Komu częściej rozładowuje się telefon?

· Kto częściej się spóźnia?

· Kto lepiej gotuje?

· Kto miał lepsze stopnie w szkole?

Zabawy dla dzieci na weselu i nie tylko: Pociąg

Świetne zabawy weselne dla dzieci i zarazem dla dorosłych są trudne do pogodzenia, ale nie w przypadku “zabawy w pociąg”, która jest także interesująca dla dzieci, goszczących na imprezach weselnych. Zbierz grupę około 10 gości (najlepiej najbliższą rodzinę, dzieci) i ustaw ich jednego za drugim tak, aby utworzyli "pociąg". W roli "lokomotywy" występują oczywiście państwo młodzi.

Następnie DJ włącza muzykę (najlepiej nadaje się do tej gry weselnej "Jedzie pociąg z daleka") i pociąg rusza w trasę dołączając kolejne "wagoniki", czyli gości. Warto, aby trasa pociągu biegła, przynajmniej na początku, pomiędzy stolikami. Dzięki temu do zabawy dołączy większa ilość uczestników.

Oryginalne zabawy weselne

Powszechnie znane zabawy weselne mają swoje zalety, ale czasem warto zagrać w coś bardziej kreatywnego i nowoczesnego, co bardziej zaskoczy gości (co nie znaczy, że trudnego!). Poniżej oryginalne zabawy weselne , a zarazem śmieszne zabawy weselne, które są coraz popularniejsze, a część z nich może trwać przez całe wesele.

Zabawy weselne: Zbiór porad małżeńskich

W widocznym miejscu ustaw naczynie z napisem "Zbiór porad małżeńskich". Na początku imprezy poproś gości by w jej trakcie spisywali i wrzucali swoje porady na dobre małżeństwo. Po kilku godzinach wspólnie je odczytajcie - śmiechu będzie co niemiara! Uwaga - musicie zapewnić gościom kartki i coś do pisania!

Zabawy weselne: Każdy jest fotografem

Choć profesjonalnych fotograf jest niemal na każdym weselu, to najciekawsze zdjęcia robią często sami uczestnicy imprezy weselnej. Wszyscy goście mają smartfony, więc dlaczego nie zrobić konkursu fotograficznego?

Wydrukuj i rozdaj listę tematów. Mniej więcej w połowie wesela przegraj zdjęcia uczestników na komputer (warto mieć kabel USB), a następnie zbierz wszystkich i pokaż po kolei zdjęcia na rzutniku. Na koniec goście weselni głosują na zwycięzcę - wygrywa ten, który zbierze najgłośniejsze oklaski. Ta gra nie tylko pomaga rozruszać imprezę, ale też zapewni Wam mnóstwo oryginalnych zdjęć z wesela.

Jakie tematy zdjęć zaproponować uczestnikom? Mogą to być:

· całująca się para

· wznoszenie toastu

· zdjęcie potrawy/deseru

· grupowe selfie

· taniec

· i co tylko jeszcze jesteście w stanie wymyślić...

Zabawy weselne: Rozruszajcie parkiet!

Nie zawsze pierwszy taniec przyciąga wszystkich na parkiet. Interaktywne gry związane z tańcem to zawsze dobry pomysł na rozruszanie gości - na początku lub gdy impreza zaczyna "umierać".

Zbierz wszystkich na parkiecie. DJ po kolei puszcza utwory ze znaną choreografią (np. Gangam Style), a fragmenty teledysków puszcza na rzutniku. Przez 30 sekund wszyscy na parkiecie tańczą do danego utworu i DJ puszcza kolejny.

Na koniec DJ gra pełną wersję jednego z konkursowych utworów (ten, przy którym goście najlepiej się bawili).

W ten sposób większość gości będzie na parkiecie od 10 do 15 minut. Duża część z nich pozostanie tam po zakończeniu konkursu i będzie bawić się dalej.

Przykładowe utwory do tej zabawy:

• PSY - Gangam Style

• Village People - YMCA

• Bee Gees - Stayin Alive

• Chuck Berry - You Never Can Tell (scena tańca z filmu "Pulp Fiction")

• Macarena

Zobacz film: Krystyna Giżowska - jej hity grają na każdym weselu.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: OJO Images RF

Pozostałe wiadomości