Po 23 latach odnalazł swoją obrączkę w lesie. "Była prezentem od moich rodziców"

Odnalazł obrączkę po ponad 20 latach
Źródło: Dzień Dobry TVN
Znalazł obrączkę zgubioną w lesie ćwierć wieku temu
Znalazł obrączkę zgubioną w lesie ćwierć wieku temu
Symbol wiecznej miłości
Symbol wiecznej miłości
Chudnięcie do ślubu jest w modzie?
Chudnięcie do ślubu jest w modzie?
Młodzi i już po ślubie
Młodzi i już po ślubie
Jak stworzyć listę gości na ślub (żeby nikt się nie obraził)?
Jak stworzyć listę gości na ślub (żeby nikt się nie obraził)?
Adam Kata ponad dwadzieścia lat temu zgubił obrączkę w lesie. Jednak los chciał, by ponownie trafiła w jego ręce. Jak to się stało? Zapytał go o to reporter Dzień Dobry TVN. A w naszym studiu niezależna konsultantka biżuterii Katarzyna Depa podpowiedziała, czym się kierować przy wyborze obrączki.

Ponad 20 lat temu zgubił obrączkę

Historia pana Adama brzmi nieprawdopodobnie. - Tutaj był robiony zrąb. Przyjechał odbiorca, a to był mój kolega, więc pomogłem mu ładować i prawdopodobnie wtedy zgubiłem tę obrączkę - powiedział Adam Kata, leśniczy. Mężczyzna dodał, że po dwóch miesiącach szukania zrezygnował z dalszych poszukiwań.

Sprawa zagubionej obrączki wróciła po 23 latach, kiedy Adam Kata zbierał rozrzucone przez kogoś na leśnych drogach gwoździe. - W trakcie pracy z moim podleśniczym przyjechaliśmy na szacunki, wbił sobie cztery gwoździe w dwie opony. Tutaj też ludzie biegają, jeżdżą rowerami, chodzą, można na to w moment wejść. Ktoś sobie nie zdaje z tego sprawy. Chciałem po prostu zrobić porządek - przyznał pan Adam.

O pomoc w oczyszczeniu dróg pan Adam poprosił Stowarzyszenie Historyczno-Archeologiczne "Bractwo". - To był koniec pracy. Nudzimy się, gadamy i kolega mówi: "Chodźcie, poszukamy jeszcze trochę [...]" i tak każdy się rozpierzchł [...] i słyszymy, jak Marek krzyczy: "Panowie, panowie, mam to, coś znalazłem, coś piszczy" - powiedział Piotr Florek ze stowarzyszenia.

Okazało się, że tym "czymś" była obrączka pana Adama. - Obrączka była prezentem od moich rodziców. To takie sentymentalne bardziej. Ojciec już kilka lat nie żyje - dodał pan Adam.

Czym się kierować przy wyborze obrączki?

Warto dodać, że w obecnych czasach para nie musi mieć identycznych obrączek. - To są nasze ogólne, osobiste preferencje. Mamy bardzo dużą różnorodność, jeżeli chodzi o metale, natomiast najbardziej popularne jest złoto, żółte złoto. W Polsce najbardziej popularne obrączki są wykonane z 14-karatowego złota, czyli próby 585 - powiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Depa, niezależna konsultantka biżuterii.

Nasza rozmówczyni dodała, że obrączka nie musi być złota, ale ten kruszec należy to tych bardzo trwałych. - Jest odporne na takie codzienności, jak mycie naczyń, [...] takie złoto może być na lata - dodała.

Katarzyna Depa wyznała, że przyszli małżonkowie najczęściej szukają obrączek spersonalizowanych lub klasycznych. - Takie, które będą im pasować do wszystkiego [...] i będą jak najdłużej z nimi. Najbardziej popularne są 4-milimetrowe, takie szerokości, pół okrągłe, czyli są bardzo wygodne, z soczewką w środku, wygodnie się je zakłada i zdejmuje. Z żółtego złota, więc żółte pasuje do wielu stylizacji - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości