Styl życia

Najlepsze zabawy na sylwestra dla dzieci

Styl życia

Fot. Carol Yepes / Getty Images

Organizacja zabawy dla dzieci na sylwestra może być ciekawym i bardzo kreatywnym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli zamierzamy zaprosić większą grupę maluchów. Najmłodsi uwielbiają naśladować dorosłych, dlatego świętowanie nadejścia nowego roku będzie dla nich świetną rozrywką.

Aby sylwester był zapamiętamy jak najlepiej, warto zadbać o atrakcje dopasowane do wieku uczestników. Należy pamiętać o tym, że dobrze zorganizowana zabawa sylwestrowa dla dzieci pozwoli jednocześnie dłużej bawić się dorosłym. Z tego względu należy zadbać o odpowiedni klimat, menu oraz rozrywki. W niektórych zabawach udział wziąć mogą nawet dorośli. Ważną kwestię stanowią dekoracje, do których przygotowania warto zaangażować pociechę. Przekąski na sylwestra dla dzieci to kolejny aspekt, przy którym może pomagać maluch.

Więcej:

Jak zorganizować bal sylwestrowy dla dzieci?

Sylwester z balem dla dzieci to doskonały pomysł na spędzenie przez najmłodszych ostatniego dnia roku. Przygotowania warto rozpocząć już kilka dni wcześniej. W pierwszej kolejności należy pomyśleć o dekoracjach. Można przyjąć, że impreza będzie mieć charakter tematyczny i wszyscy mali uczestnicy będą zobowiązani do przygotowania kostiumu. Motywem mogą być postaci z bajek, zwierzątka lub księżniczki i królowie. Po wyborze głównego tematu łatwiej będzie nam przygotować dekoracje. W co warto się zaopatrzyć?

 • różnokolorowe balony,
 • serpentyny,
 • bibuła,
 • girlandy,
 • kolorowy papier,
 • konfetti,
 • wstążki.

Jeden pokój dobrze byłoby przeznaczyć na salę balową, którą należy odpowiednio przystroić. W tej kwestii ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Jeśli chcemy, możemy przygotować również specjalne maski dla uczestników.

Kolejnym ważnym elementem są przekąski dla dzieci na sylwestra. Maluchy z pewnością będą zachwycone kolorowymi smakołykami, jednak jeśli nie chcemy spędzić zbyt wiele czasu w kuchni, zadbajmy o przygotowanie kilku prostych i szybkich dań, które z pewnością zasmakują uczestnikom kinderbalu. Co może zawierać menu sylwestrowe dla dzieci?

 • Owocowe koreczki – to bardzo szybka przekąska, której przygotowanie można zlecić maluchowi. Wystarczy, że rodzic pokroi w kostkę banana, kiwi i przykładowo jabłko lub ananas, dziecko zaś będzie nadziewać kawałki na wykałaczki. Jeśli dzieci są na tyle małe, że wykałaczka może być dla nich niebezpieczna, wystarczy pokroić owoce na większe kawałki i ułożyć na tacce.
 • Minipizze – to danie z pewnością przypadnie do gustu maluchom. Zdrowszą wersję popularnego fast-foodu z powodzeniem można przygotować samodzielnie, dobierając dobrej jakości wędliny, warzywa i inne dodatki. Liczbę sztuk dopasujmy do liczby uczestników balu, choć zważywszy na to, że minipizze z pewnością będą cieszyć się powodzeniem, lepiej przygotować większą porcję.
 • Ślimaki z ciasta francuskiego – to szybsza alternatywa dla pizzy. Wystarczy ułożyć na cieście wybrane i podsmażone składniki, zwinąć całość w rulon i pokroić na kawałki. Następnie ślimaczki wędrują do piekarnika, a my możemy cieszyć się gotową przekąską.
 • Babeczki – większość imprez nie może obyć się bez słodkości, dlatego menu na sylwestra dla dzieci również powinno je uwzględniać. Tego typu przekąski są szybkie do przygotowania i bez problemu można zrobić ich dużo.

Pomysły na sylwestrowe zabawy dla dzieci

Choć jedzenie i wystrój są bardzo ważne, to właśnie zaplanowane rozrywki w głównej mierze decydują o tym, czy dzieci będą zadowolone z przebiegu imprezy. Warto zadbać o wesołą muzykę, najlepiej wybraną przez maluchów, tak aby odpowiadała ich gustowi. Dorośli nie muszą kierować całą zabawą, wystarczy wymyślić wraz z dzieckiem przykładowe konkursy oraz rozrywki i przygotować potrzebne elementy. Jakie zabawy dla dzieci na sylwestra sprawdzą się w domu?

 • Krzesełka – zabawa z krzesłami jest dobrze znana, a jednocześnie dostarcza sporo frajdy i śmiechu. Wystarczy ułożyć w kółko krzesła odpowiadające liczbie dzieci minus jeden. Maluchy tańczą w rytm muzyki, gdy dźwięki ucichną, muszą szybko zająć wolne miejsce. W każdej rundzie odpada jedna osoba. Zwycięstwo należy do dziecka, które do samego końca znajdzie miejsce na krześle.
 • Zgadywanki – gry sylwestrowe dla dzieci mogą mieć także charakter drużynowy. Po podzieleniu się na dwie ekipy każda osoba z danej grupy staje na środku i losuje karteczkę z danym słowem. Mogą być to nazwy bajek, zwierząt czy czynności, oczywiście wszystko powinno być dopasowane do wieku uczestników zabawy. Punkt zdobywa drużyna, która jako pierwsza odgadnie słowo.
 • Głuchy telefon – to kolejna gra, która sprawdzi się na sylwestra dla dzieci. Maluchy siadają w kółku, jedna osoba wymyśla dane słowo i przekazuje je po cichu osobie siedzącej obok. Przekazywanie trwa do momentu, aż dotrze do ostatniej osoby z kółka, ta zaś powtarza je na głos. Jeśli odpowie dobrze, przechodzi na początek i sama wymyśla kolejny wyraz.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości