Styl życia

Krzysztof Graczyk - miał udar, teraz pomaga innym

Styl życia

Aktualizacja:

Krzysztof Graczyk niegdyś sam potrzebował pomocy. Dzisiaj to on wyciąga dłoń do tych, którzy są w potrzebie. Tak zrodziła się akcja „Krzysiek pomaga pomagać”.

Udar i walka o zdrowie

Krzysztof Graczyk przeszedł udar mózgu w wieku 15 lat. W walce o dojście do zdrowia i sprawności wspierał go Małopolski Okręgowy Związek Narciarski, organizując specjalne zawody. Dzięki zebranym funduszom Krzysztof stanął na nogi i obecnie sam pomaga innym potrzebującym, stara się odwdzięczyć za otrzymane niegdyś dobro.

Zobacz w serwisie zdrowie.tvn.pl: Czas jest najważniejszy! Jak rozpoznać udar i jak pomóc poszkodowanemu?

Na początku pomagali mi. Byłem w ciężkim stanie. Pozbierałem się, a teraz inne osoby jeszcze gorzej mają, więc pomagamy innym

– powiedział Krzysztof, członek zarządu Stowarzyszenia „Krzysiek Pomaga Pomagać”.

9. edycja zawodów i wsparcie dla Łukasza Daty

Tegoroczna, już 9. edycja zawodów narciarskich „Krzysiek pomaga pomagać” rozegrała się 1 marca w Kluszkowcach i została zadedykowana Łukaszowi Dacie. Mężczyzna niegdyś był aktywny fizycznie i m.in. biegał w maratonach. Niestety podczas wakacji na Węgrzech dostał udaru mózgu. Teraz wymaga rehabilitacji, która pozwoli mu wrócić do możliwie najlepszej sprawności. Organizatorzy wydarzenia zapowiedzieli więc, że wszystkie pieniądze z opłat startowych zasilą fundusz potrzebującego Łukasza.

Zawody są tylko jedną częścią całej akcji. Na 14 marca zaplanowana jest także specjalna aukcja połączona z koncertem charytatywnym. Wydarzenie odbędzie się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Gwiazdy w słusznym celu

W pomoc Łukaszowi zaangażowały się znane osoby ze świata show-biznesu i sportu. Byli to m.in. Mateusz Janicki czy Michał Meyer, aktor znany widzom TVN 7 z serialu „Zakochani po uszy”. W materiale zrealizowanym dla Dzień Dobry TVN nie ukrywał swojego entuzjazmu.

To jest duża radość i przyjemność, że mogę przekuć jakiegoś rodzaju popularność na coś pożytecznego

– podkreślił podczas rozmowy na stoku.

W Kluszkowcach pojawił się również Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista. Uważa, że niezwykle ważne jest to, by pomagać innym osobom, zwłaszcza jeśli sami jesteśmy zdrowi i w pełni sił.

Taka dobra energia wraca i warto zarażać wszystkich pomaganiem i angażowaniem się w takie akcje

– zaznaczył.

Zobacz też:

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości