Chajzer próbuje zrozumieć sens TikToka. Na 15-sekundowych filmikach dzieciaki zbijają miliony!

Filip Chajzer ma 34 lata i uważa, że jest technologicznie całkiem ogarnięty. Potrafi zapłacić blikiem, umie obsługiwać Facebooka, Instagrama czy Youtube. Co więcej, Filip potrafi wyrazić swoje emocje emotikonką! Okazuje się jednak, że umysłami i sercami nastolatków zawładnęła już inna aplikacja.... Dziennikarz Dzień Dobry TVN postanowił zrozumieć jej sens.

Fenomen na skalę światową

TikToka pobrało już miliard razy! Chiński właściciel aplikacji jest obecnie najwyżej wycenianym start-upem na świecie. Jego wartość rynkowa wynosi 75 miliardów dolarów.

O co chodzi?

Dominik Rupiński jest tiktokerem. Obserwuje go 2 miliony użytkowników aplikacji. Jego filmiki dostały już 80 milionów serduszek. Nastolatek swojej mamie wytłumaczył, że aplikacja polega na nagrywaniu 15-sekundowych filmików do muzyki.

Możemy robić tak naprawdę wszystko. Możemy śpiewać, tańczyć, udawać, że śpiewamy. Możemy nagrywać przejścia, vlogi do muzyki.

Jakie przesłanie mają nagrywane filmiki?

Zdaniem tiktokera Dominika krótkie filmiki mają sens w przypadku nagrywania vlogów.

Niektórych nie stać na podróżowanie. W filmikach możemy pokazać im, co znajduje się np. w Londynie czy Tajlandii.

Na filmikach zarabiają tysiące złotych!

Filip Zabielski jest również tiktokerem. Nastolatek dzięki aplikacji jest już rozpoznawalny. W TikToku obserwuje go 2 miliony użytkowników. Filip przyznał, ze zarabia na nagrywaniu 15-sekundowych filmików dzięki lokowaniu różnych produktów.

Mogą to być ciasteczka, napoje. Mniejsi twórcy mogą na tym zarobić 1000 zł miesięcznie, a więksi nawet i 20000 tysięcy.

Niekwestionowaną gwiazdą wśród polskich tiktokerów jest Kinga Sawczuk, która pod swoimi postami zdobyła aż 353 miliony serduszek!!! Sława w telefonie równa się sławie na ulicy.

Mówią, że fajnie nagrywam, proszą mnie również o zdjęcia. Dla mnie to niesamowite przeżycie.

-zdradziła w rozmowie z Filipem Kinga.
Zmotywowany Filip postanowił nagrać swój pierwszy 15-sekundowych filmik. Zobaczcie, jak mu wyszło :)
>>> Zobacz też:
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Pozostałe wiadomości