Finanse i Praca

Aż 9 tys. zł dla rodziny – sprawdź, jak bezpiecznie zyskać najwyższy zwrot podatku

Finanse i Praca

Źródło:
e-pity.pl
PIT-y i mysz od komputera

Zwrot podatku dla rodziny z dwójką dzieci może wynieść ponad 3 tys. złotych. Natomiast rodzice z czwórką dzieci korzystający z różnych ulg i odliczeń, mogą otrzymać nawet 9 600 tys. złotych – wyliczają analitycy z e-pity. Wysoki zwrot podatku jest możliwy tylko wtedy, gdy uwzględnimy wszystkie przysługujące nam ulgi. Dlatego wstępnie wypełnioną deklarację podatkową, dostępną w usłudze Twój e-PIT należy dokładnie przeanalizować i wpisać do niej niezbędne odliczenia. Sprawdź, jak to zrobić.

W usłudze Twój e-PIT propozycja rocznego rozliczenia wstępnie przygotowana przez Ministerstwo Finansów pobierana jest z portalu podatki.gov.pl. Zawiera ona informacje o przychodach z PIT-11, przesłanych przez pracodawców i innych płatników PIT. Zanim jednak zatwierdzisz i wyślesz wstępnie przygotowane rozliczenie przez fiskusa, należy dokładnie sprawdzić i uzupełnić je o brakujące informacje. Podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Bezpieczeństwo danych i usługi online

Korzystając z usługi Twój e-PIT koniecznie sprawdź, czy wszystkie wpisane dane są poprawne, możesz to zrobić w dowolnym programie do rozliczeń podatku np. e-pity. Weryfikacja danych i wyliczeń w zeznaniu podatkowym to gwarancja:

 • poprawnie wpisanych wszystkich przychodów,
 • uwzględnienie wszystkich przysługujących ulg,
 • przekazania 1 proc. na wybraną OPP,
 • otrzymania najwyższego zwrotu podatku,
 • zapłacenia najniższego podatku.

Podatki

O co chodzi z ulgą dla klasy średniej?
O co chodzi z ulgą dla klasy średniej?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Bezpieczeństwo składanego przez Internet PIT 37, PIT 36, PIT 36L, PIT 38 i PIT 39 zapewniają następujące informacje:

 • numer NIP (jeśli jest on u podatnika wymagany),
 • imię (pierwsze),
 • nazwisko,
 • numer PESEL (jeśli podatnik posiada ten numer),
 • data urodzenia,
 • kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za poprzedni rok, albo wartość "0" (zero), w przypadku, gdy za rok poprzedni nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku.

Rozliczenie i wysoki zwrot w trzech prostych krokach

Wczytaj przygotowany przez fiskusa PIT do programu e-pity i dokładnie zweryfikuj przychody, koszty uzyskania oraz wpisz wszystkie przysługujące Ci ulgi i odliczenia.Istnieją przypadki, w których kontrola PIT jest obowiązkowa i deklaracja pozostawiona bez modyfikacji lub akceptacji jej pierwotnej wersji spowoduje sankcje karne. Jeśli pozostawimy rozliczenie bez żadnych zmian, możemy też być stratni, ponieważ moglibyśmy zapłacić niższy podatek, niż wynika to z deklaracji przygotowanej w usłudze Twój e-PIT. Dodatkowo, jeżeli chcemy przekazać 1 proc. podatku do konkretnej organizacji Pożytku Publicznego, to musimy ją wybrać samodzielnie – wyjaśnił Artur Kaczmarek, ekspert firmy e-file, producenta programu e-pity.

Podatnicy na złożenie właściwego rozliczenia z uwzględnionymi ulgami i odliczeniami mają czas do 2 maja 2022 r. Po tym czasie Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych.

Jak rozliczyć e-PIT w trzech krokach
Rozlicz swój e-PIT w trzech prostych krokach Jak rozliczyć e-PIT w trzech krokach Źródło: e-pity.pl

Zwrot podatku w trzech prostych krokach można znaleźć na platformie youtube.

Rodzice mogą otrzymać nawet 9 tys. złotych

W przypadku uzupełniania ulg i odliczeń od podatku warto zwrócić uwagę na wszystkie opcje, które nam przysługują, by uzyskać możliwie jak największy zwrot podatku. Najczęściej są to odliczenia od dochodu, do których należą m.in. wpłaty na IKZE, ulga rehabilitacyjna, ulga internetowa oraz ulga termomodernizacyjna.

– Przykładowo rodzina z dwójką dzieci korzystająca z ulgi prorodzinnej, internetowej (360 zł u każdego z nich) i ulgi rehabilitacyjnej (utrzymanie samochodu - po 2280 zł, wydatki na leki 500 zł) oraz darowizny (500 zł), w której mąż posiada umowę o pracę (50 000 zł brutto przychód), a żona umowę o pracę przez część roku (3 miesiące) z przychodem 10 000 zł brutto, może liczyć przy wspólnym rozliczeniu na zwrot podatku w kwocie ok. 3 290 zł.  - wyjaśnił Artur Kaczmarek. – Natomiast w przypadku rodziny z czwórką dzieci korzystającej z ulgi prorodzinnej, na internet (po 300 zł przez każdego z małżonków) oraz darowizny (400 zł) i którzy korzystali z ulgi na termomodernizację domu z wydatkami 15 000 zł, kwota zwrotu może wynieść nawet 9 600 zł zł. Przy założeniu, że zarobki wyglądają następująco: mąż – umowa o pracę 50 000 zł brutto, żona – umowa o pracę 80 000 zł – dodał ekspert.

Ostatnim etapem uzupełniania rozliczenia podatkowego jest wskazanie Organizacji Pożytku Publicznego, której przekażesz 1 proc. podatku, wpisując jej numer KRS. Następnie możesz przesłać PIT elektronicznie do systemu e-Deklaracje w programie e-pity. Kiedy Twoja deklaracja przejdzie pomyślnie weryfikację, otrzymasz UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Oczekuj zwrotu podatku w ciągu 45 dni od przesłania swojego rozliczenia drogą elektroniczną.

Najlepszy sposób na rozliczenie e-PIT za 2021 rok – program e-pity.pl

Program e-pity i bezpieczeństwo danych:

 • Dane podatnika są zapisywane wyłącznie na jego komputerze. E-pity nie przechowują ich na swoich serwerach, ani na serwerach firm zewnętrznych. Jeżeli chcesz, możesz je samodzielnie zapisać w Google Drive. Transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna, jak w banku, co gwarantuje 128 bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust. Bezpieczeństwo Programu e-pity® potwierdził także lider programów antywirusowych - firma Avast.
 • Automatyczna archiwizacja deklaracji PIT i dokumentów UPO.
 • Użytkownicy Programu e‑pity (w wersji online oraz desktop) mogą za pośrednictwem aplikacji zarejestrować się na Dysku e-pity - i zabezpieczyć swoje dane na chronionych serwerach, na wypadek reinstalacji systemu czy wymiany komputera. Dodatkową korzyścią rozwiązania jest stały dostęp do swoich informacji z dowolnego urządzenia oraz ułatwienia przy rozliczeniu podatkowym.
 • Poprawność Programu e-pity oraz jego zgodność z obowiązującymi przepisami potwierdziło Biuro Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
 • Ministerstwo Finansów udostępniło wszystkim podatnikom, na Portalu Podatkowym (podatki.gov.pl) usługę Twój e-PIT z wstępnie przygotowanymi deklaracjami e-PIT-37 lub e-PIT-38. W Programie e-pity możesz bezpiecznie wczytać Twój e-PIT i sprawdzić czy przygotowany dla Ciebie ePIT uwzględnia wszystkie przychody, czy naliczone są odpowiednio koszty i czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących ulg i odliczeń.
 • Z możliwości rozliczenia Twojego e-PITa w programie e-pity.pl skorzystało już ponad 3,6 mln użytkowników.
 • Program e‑pity® 2021 pozwala na wypełnianie ponad 40 deklaracji PIT 2020 w 2021 roku, rozliczysz także e-PIT dla prowadzących działalność gospodarczą (PIT-28, PIT-36 i PIT-36L), dochody z zagranicy (PIT-ZG) oraz ze sprzedaży nieruchomości (PIT-39). Wczytaj Twój e-PIT - sprawdź i rozlicz w e-pity online teraz.
 • Program e‑pity® 2021 pozwala także na elektroniczną wysyłkę pism, wniosków i podań do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce.

Zobacz także:

Źródło: e-pity.pl

Źródło zdjęcia głównego: zbg2/Getty Images

Pozostałe wiadomości