Styl życia

93-letnia pani Irena od 30 lat nie je mięsa. To jej przepis na długowieczność

Styl życia

93-letnia Irena Grajewska od 30 lat jest wegetarianką. To dzięki bezmięsnej diecie ma dużo energii i jest zdrowa. Panią Irenę w Domu Seniora w Gdańsku odwiedził dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

Dieta wegetariańska

Irena Grajewska nie je mięsa od 30 lat. Kiedy widzi jak ktoś kroi obok niej kotleta, odczuwa ból. Jest jedyną mieszkanką Domu Seniora, która jest wegetarianką. Pani Irena zmieniła swoją dietę ze względu na miłość do zwierząt.

Zwierzę okazuje nam miłość, ale nie umie mówić. Nawet krowa przyzwyczaja się do swojej pani, pieski poruszają ogonkami. Zwierzęta nie mówią i to nas dzieli, ale to nas nie upoważnia do tego żebyśmy ich nie szanowali jak człowieka.

- zaznacza Pani Irena.

93-letnia aktywistka

Pani Irena powtarza, że nie ma na co umrzeć. To jej najbardziej popularne powiedzenie. Jaki ma przepis na długowieczność?

Nie jedźcie mięsa. Będziecie żyli 90 i 100 lat bez jakichkolwiek chorób. Oczy widzą, uszy słyszą a nogi chodzą.

Co więcej, okazało się, że wiek metaboliczny Pani Ireny wynosi 71 lat, a więc ponad 20 lat mniej niż ma w rzeczywistości.

Pani Irena ma misję. Jest 93-letnią aktywistką, która zachęca do diety roślinnej. Pani Irena namówiła Filipa Chajzera, by podjął wyzwanie i przez 22 dni nie jadł mięsa.

Dieta wegetariańska

Wegetarianizm pomaga obniżyć poziom cholesterolu i zredukować nadciśnienie tętnicze. Ta metoda przyrządzania posiłków to propagowanie zdrowego sposobu odżywiania, włączenia do swojej diety warzyw, owoców, orzechów i ziarna. Jednak dieta bezmięsna to coś więcej, to niegodzenie się na sytuację zwierząt hodowlanych, złe warunki ich przetrzymywania czy transportu. Czasem impulsem jest potrzeba zadbania o środowisko naturalne, czasem chęć bycia szczuplejszym i bardziej energicznym.

Zobacz też:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości