Sennik

Sennik - kłótnia z matką. Symbolika i znaczenie

Sennik

Aktualizacja:
matka, syn, kłótnia

Matka jest symbolem płodności i kobiecości. Widziana we śnie symbolizuje najczęściej marzenia, które w dzieciństwie powodował właśnie bezpośredni kontakt z rodzicielką. Zupełnie inne znaczenie ma sen, w którym kłócimy się z mamą, choć możliwych odczytań jest kilka.

Kłótnia z mamą - sennik

Mama większości z nas kojarzy się z osobą czułą i opiekuńczą, ale dla niektórych jej oblicze ma zupełnie inny charakter. Matka może być także wymagająca, stanowcza, a nawet groźna - wszystko zależy od charakteru i wychowania, jakie ona sama przyjęła. Miłość matczyna jest najsilniejszym uczuciem, jakie zna świat, nic więc dziwnego, że wpływa na całe nasze życie. Nie sposób badać naszej podświadomości bez dogłębnej analizy naszych stosunków z rodzicielką.

Niewielu zdaje sobie z tego sprawę, ale ponieważ dziecko nie jest w stanie w ciągu pierwszego roku swojego życia przeżyć samodzielnie, matkę traktuje jako część swojej własnej osobowości. Dlatego kontakt z nią daje nam olbrzymi ładunek emocjonalny, który (w zależności od tego, jaki ten kontakt był) może mieć pozytywny lub negatywny wpływ na nasze życie.

Doświadczenia z mamą zawsze są obecne w naszej dorosłości, czasami po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto jednak ten wpływ poznać i zrozumieć. Może to pozwoli ci uporać się z wieloma problemami, które męczą twoją podświadomość i umożliwić wejście w szczęśliwsze życie.

Sen - kłótnia z matką - znaczenie i symbolika

Fakt, że matka jest ważną osobą w życiu każdego z nas, nie podlega dyskusji. Dlatego zwykle sen o kłótni z mamą nią nie jest niczym przyjemnym. Mama od najmłodszych lat mówi nam, co powinniśmy robić, a czego robić nie należy. Dlatego zwykle kojarzy nam się z autorytetem, a to czyni marę jeszcze bardziej dotkliwą.

Gdy przyśni nam się kłótnia z mamą, może być to znak, że uświadamiamy sobie, iż w swoim życiu jesteśmy uzależnieni od innych i chcemy w końcu zmienić ten stan rzeczy. Może to być przełomowy moment w twoim życiu, w którym wreszcie zyskasz nad nim kontrolę. Sen taki może dotyczyć zarówno sfery prywatnej, jak i zawodowej. To ty musisz określić, w której z nich pragniesz całkowitej samodzielności. Z pewnością jest to znak, że wreszcie musisz wziąć życie w swoje ręce, inaczej nigdy nie osiągniesz poczucia szczęścia i spełnienia.

Sen o kłótni z mamą odczytywany najbardziej bezpośrednio oznacza, że rodzice mają zbyt duży wpływ na twoje życie oraz że chcesz, by proceder ten wreszcie się zakończył. Warto wtedy porozmawiać z rodzicami, aby uświadomić im, że twoja dorosłość nie jest wyłącznie kwestią formalną, ale także emocjonalną. Ich próby dalszego wpływania na twój umysł i decyzje mogą mieć na ciebie bardzo zły wpływ. Pora odciąć pępowinę - teraz albo nigdy.

Sen o kłótni z matką może też obrazować dosłowny konflikt, jaki pojawił się między tobą a matką oraz to, że nie wiecie, jak się z nim uporać. To wyraz niemocy z równoczesnym pragnieniem zakończenia konfliktu. Równocześnie jest to znak, że najwyższy czas usiąść przy wspólnym stole i porozmawiać o dręczących was uczuciach - dopiero wtedy możliwe jest oczyszczenie waszej relacji. Zgoda przyniesie ci ulgę, o której tyle fantazjujesz.

Sen - kłótnia z matką. Co oznacza konflikt widziany we śnie?

Konflikty są nieodłączną częścią naszego życia. Przytrafiają się nawet osobom, które za wszelką cenę starają się żyć ze wszystkimi w zgodzie - czasami po prostu są konieczne, także po to, by oczyścić atmosferę i spojrzeć na wszystko świeższym okiem. W związku z tym kłótni nie należy rozumieć wyłącznie jako zjawiska negatywnego, bo jej skutki mogą być bardzo pozytywne. Wszystko zależy od tego, czy wymiana zdań przyniesie konstruktywne wnioski. Gdy konflikt pojawia się we śnie, warto postarać się zrozumieć, co podświadomość pragnie nam przekazać. Rozwiązanie może być zupełnie niespodziewane.

Sennik - kłótnia ze zmarłą matką

Gdy przyśni nam się zmarła matka, to może być znak, że wciąż nad nami czuwa i opiekuje się nami. Może chcieć nam przekazać typowo matczyną uwagę o ostrożności i większej roztropności, którymi, według niej, powinniśmy się wykazać w dorosłym życiu.

Ważne jest jednak to, co zmarła matka do nas mówi i w jaki sposób się zachowuje. Matka widziana we śnie może oznaczać, że będziemy mieli długie i szczęśliwe życie.

Kłótnia ze zmarłą matką według sennika to prawdopodobnie znak, że przed jej śmiercią byliście w konflikcie, który wciąż naznacza twoje życie. Twoja podświadomość pragnie wreszcie go zakończyć - postaraj się przemyśleć wszystko na spokojnie i wreszcie uporać się z nękającym cię żalem. Może też oznaczać, że nie jesteś zadowolony ze swojego życia i podświadomie bardzo pragniesz zmiany. Jeśli czujesz, że takie odczytanie jest w twoim przypadku bliższe prawdzie, to doskonały moment, żeby przystąpić do działania.

Gdy podczas śniącej się kłótni dojdzie do rękoczynu - to bardzo zły znak, zapowiada nieszczęście, które wkrótce spadnie na twoją rodzinę.

Zobacz także:

Co oznacza sen o strachu?

Sennik babiloński. Znaczenie snów

Sen o wężu może wróżyć przyszłość? Jakie znaczenie wąż ma w senniku?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości