Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Anna Kalczyńska-Maciejowska

  Wchodząc w nowy związek, jesteśmy ciekawi przeszłości partnera i doświadczeń, które go ukształtowały, dlatego też często pytamy o jego byłe związki. Jednak czy należy to robić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i psychoterapeutka par, Marzena Mawricz.

  Po przejściu infekcji spowodowanej zakażeniem koronawirusem, wiele osób zmaga się z powikłaniami ze strony układu oddechowego. Niestety nie są to jedyne możliwe konsekwencje tej choroby. Istnieje bowiem również ryzyko zaburzeń układu nerwowego. Co trzeciego ozdrowieńca dotyka koronasomnia, o której w naszym programie mówił Michał Skalski, lekarz psychiatra i specjalista w dziedzinie zaburzeń snu.

  Pandemia to prawdziwy sprawdzian dla służby zdrowia. Wolontariuszy i młodych ratowników jednak nie brakuje. Oni, zamiast wylegiwać się na kanapie, zakasali rękawy i zaczęli opatrywać osoby bezdomne pod warszawskim Dworcem Centralnym. W Dzień Dobry TVN 18-letni Fabian Sawicki i 17-letni Dawid Kacperowski opowiedzieli nam, dlaczego zdecydowali się pomagać.

  90 procent bonów turystycznych - nawet tych już pobranych - nie zostało jeszcze wykorzystanych. Do tej pory rodzice mogli zapłacić nimi tylko za usługi hotelarskie. Nowelizacja ustawy poszerzyła listę miejsc, w których można bon turystyczny wykorzystać. Szczegóły wytłumaczył w naszym programie Maciej Nykiel, ekspert rynku turystycznego.

  Katarzyna Bonda jest jedną z najpopularniejszych autorek kryminałów w Polsce. Jej powieści sprzedały się w naszym kraju nakładzie przekraczającym 2,5 mln egzemplarzy, a są wydawane aż w 15 państwach. Na podstawie książki jej autorstwa powstał serial "Żywioły Saszy". Teraz pisarka stworzyła następną historię, o której opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Beata Pacut to polska judoczka, która na swoim koncie ma między innymi złoty medal mistrzostw Europy w judo w wadze do 78 kg. Mimo sukcesów zawodniczka wciąż nie zwalnia tempa. Codziennie ciężko trenuje i przygotowuje się do udziału w olimpiadzie w Tokio. Nam pokazała, jak wygląda sportowa rozgrzewka.

  Niepełnosprawność zwierzęca nadal jest tematem tabu, a potencjalni właściciele zazwyczaj szukają do adopcji zdrowych szczeniąt. Schemat ten doprowadza do tego, że bezdomne kaleki pozostają w schroniskach do końca swoich dni. Jak się okazuje, opieka nad niepełnosprawnym pupilem wcale nie jest trudna. W dzisiejszych czasach istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają nie tylko psu, ale i jego opiekunowi łatwiejsze funkcjonowanie. O tym opowiedziały nam Honorata Wolska – opiekunka sparaliżowanego Piksela oraz Joanna Wojciechowska – zoofizjoterapeutka, producent sprzętu rehabilitacyjnego dla zwierząt