Świat

Rimini, Włochy - miasto, zabytki i plaża - co warto zobaczyć?

Świat

Aktualizacja:

Rimini to słynny nadmorski kurort we Włoszech. Choć znajdziemy tu typową włoską zabudowę, klimatyczne knajpki i urokliwe zakątki - miasto nie polecane jest dla tych, którzy nie lubią tłumów. Kurort słynie z szerokiej piaszczystej plaży i bogatego życia nocnego.

Jeśli na wypoczynek szukamy małego i cichego włoskiego miasteczka, Rimini powinniśmy omijać szerokim łukiem. Jeżeli zaś naszym celem jest miejsce, pełne atrakcji turystycznych, w którym nie ma miejsca na nudę - jest to miasto idealne dla nas! W Rimini znajdziemy liczne kluby, dyskoteki, parki rozrywki oraz najlepsze restauracje i hotele. Całość zaś dopełnia wiecznie piękna pogoda i niepowtarzalny klimat włoskiego miasta.

Włochy, Rimini - plaża, morze i największe atrakcje.

Rimini to średniej wielkości miasto ( z 145 tys. mieszkańców) położone w północno-wschodnich Włoszech, w regionie Emilia-Romania, nad Morzem Adriatyckim. Jest to jedna z najpopularniejszych turystyczno-wypoczynkowych miejscowości we Włoszech. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim ciągnącej się wzdłuż całego miasta szerokiej, piaszczystej plaży. Swoją potęgę turystyczną miasto budowało w latach siedemdziesiątych XX wieku i to właśnie wtedy powstało najwięcej hoteli i lokali gastronomicznych, które dziś kilometrami ciągną się wzdłuż miejskiej plaży. Jakie atrakcje zapewnia Rimini?

Rimini, plaża - linia brzegowa Rimini ciągnie się przez 15 kilometrów (od północy zakończona miejscowością Bellaria, na południu Riccione). Prawie całe wybrzeże Rimini usiane jest niestety płatnymi plażami. Nikt oczywiście nie zabroni nam wejścia na teren plażowy, ale bez odpowiedniej wejściówki nie będziemy mogli skorzystać z toalet czy prysznica, a tym bardziej użyć ustawionych na plaży leżaków i parasoli. Warto wiedzieć, że im plaża bardziej oddalona od centrum - tym tańsza.

Rimini, morze - Rimini leży na wybrzeżu Adriatyku. Wszystkie jego plaże strzeżone są przez ratowników, a więc pływanie jest jak najbardziej bezpieczne. Na plażach znajdziemy liczne wypożyczalnie z bogatą ofertą sprzętu do uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Popularną rozrywką dla wczasowiczów w Rimini są atrakcyjne rejsy statkami.

Rimini, park rozrywki - kilkanaście kilometrów na północ od Rimini znajduje się największy park rozrywki we Włoszech - Mirabilandia . Wesołe miasteczko oferuje aż 44 różne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Najpopularniejszą z nich jest wysoka na 55 metrów kolejka górska iSpeed.

Rimini - miasto i zabytki, które warto zobaczyć

Większość turystów wybiera Rimini na miejsce swojego wypoczynku ze względu na długą i szeroką piaszczystą plażę. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam toczy się całe życie miasta, podczas gdy inne dzielnice są dużo mniej zatłoczone. Zwiedzanie Rimini najlepiej rozpocząć od urokliwej starówki, pełnej klimatycznych knajpek, markowych butików i ważnych zabytków. Uwielbianą zarówno przez turystów, jak i mieszkanców częścią centrum jest obszar między Piazza Cavour a Piazza Tre Martiri. Klimatyczne brukowane uliczki pełne są włoskich pizzerii, lodziarni oraz butików najsłynniejszych projektantów. Ważnym punktem naszej wycieczki po Rimini jest również dzielnica San Giuliano. To właśnie w niej znajdziemy jeden z najważniejszych zabytków miasta - mający 2000 lat Most Tyberiusza (Ponte di Tiberio). San Giuliano to przeciwieństwo zatłoczonych plaż Rimini. Znajdziemy tu kolorowe, typowe dla włoskiego krajobrazu kamienice, przeplatane wąskimi uliczkami oraz zdobione ogromnymi donicami z kwiatami. W centrum Rimini na każdym kroku natkniemy się na warte uwagi zabytki. We wschodniej jego części znajdziemy wybudowany w 27 roku p.n.e łuk triumfalny - Arco d’Augusto oraz XV-wieczną świątynię Tempio Malatestiano. W zachodniej zaś możemy zwiedzić miejski zamek Castello Malatestiano.

Rimini - miasto, które nigdy nie śpi

Wieczór to pora, gdy Rimini wypełnia się po brzegi brzękiem sztućców, cichą muzyką i zapachami włoskiej kuchni. To początek nocnego szaleństwa, które kończy się dopiero wraz ze wschodem słońca. Całą noc trwa szalona zabawa w głośnych klubach, dyskotekach “pod chmurką” oraz w lokalach z muzyką na żywo. Największa impreza odbywa się oczywiście na plaży, kiedy piasek zamienia się w parkiet taneczny, a przestrzeń wypełniają kolorowe światła reflektorów. W okresie wakacyjnym Rimini staje się gospodarzem licznych koncertów najważniejszych włoskich i światowych gwiazd. Miasto tętniące wieczornym życiem to jednak nie tylko mekka dla wielbicieli imprez i dyskotek. Na deptakach możemy natknąć się na zabawy i animacje skierowane do najmłodszych turystów, spektakle teatralne, instalacje artystyczne i happeningi.

Zobacz też:

Atrakcje turystyczne Sardynii: plaże, zabytki, ciekawe miejsca >>>

Zabytki i atrakcje Rzymu. Ciekawe miejsca do zwiedzania >>>

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości