Nie musimy jechać na daleką sawannę, przebijać się przez dziką dżunglę bądź nurkować w głębokim oceanie, by zobaczyć najznakomitsze okazy zwierząt. Zoo we Wrocławiu zabierze Cię w niezwykłą podróż po zakątkach świata, pokazując ponad 1100 gatunków! Jego wielkość oraz bogatość kolekcji zwierzaków, czyni go największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Wrocławskie zoo to również lata tradycji, projekty edukacyjne oraz czynne angażowanie się w działania ochrony zagrożonych gatunków.
Więcej:
- Marcin Kostrzyński. Jak zwierzęta pomagają mu tworzyć niezwykłe filmy?
- Jak wyciągnąć kleszcza u psa?
- Co je sarna? Dokarmianie dzikich zwierząt leśnych
Zoo Wrocław - Oceanarium Afrykarium, Madagaskar i Odrarium - czym zaskoczy nas ogród zoologiczny we Wrocławiu?
Jeśli myślisz, że jesteś za stary na zoo, widziałeś już wszystkie zwierzęta lub nic nie potrafi Cię zadziwić - koniecznie odwiedź ogród zoologiczny we Wrocławiu ! Zoo Wrocław to nie tylko placówka z wieloletnią tradycją, ale i zwierzęcy dom rozwijający w ekspresowym tempie. Dzięki temu zadziwić potrafi ono nie tylko turystę, odwiedzającego stolicę Dolnego Śląska po raz pierwszy, ale i wieloletniego mieszkańca tego miasta. Oprócz tradycyjnych ekspozycji i wybiegów dla zwierząt, wrocławskie zoo proponuje zwiedzanie kilku wyjątkowych sektorów, których nie znajdziecie w żadnym innym ogrodzie zoologicznym w Polsce.
Zoo Wrocław Oceanarium Afrykarium - chciałbyś zobaczyć na własne oczy małego rekina, ogromne płaszczki lub stado kolorowych meduz, bez odbywania kursu nurkowania i wyjazdu do dalekich krajów? Zoo Wrocław i Akwarium , które powstało na jego terenie może Ci to umożliwić. Jest to miejsce niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i istnie magiczne! Jedyne takie w Polsce, w którym możesz na żywo podziwiać rafę koralową i podwodny świat egzotycznych wód.
Zoo Wrocław Odrarium - Mimo że ogród zoologiczny kojarzy się raczej z egzotycznymi okazami zwierząt, we wrocławskim zoo powstał akwen wodny, w którym podziwiać możemy podwodny świat Odry. Zamieszkuje go trzydzieści gatunków ryb i trzydzieści gatunków roślin, reprezentujących ekosystem drugiej co do wielkości rzeki w Polsce.
Zobacz także: Dieta pudełkowa dla psa. Ile to kosztuje? Warto?
Zoo Wrocław Madagaskar - pawilon poświęcony naturze Madagaskaru to miejsce zamieszkania licznych lemurów , żółwi i węży, pochodzących z Afryki. Co wyróżnia to miejsce od innych? Obok tradycyjnych wybiegów i akwarium zaprojektowano specjalny sektor, do którego mogą wejść osoby zwiedzające. Tylko tutaj możemy przejść przez miejsce wzorowane na afrykańskiej wyspie, oglądając wesoło przebiegającą obok rodzinę lemurów.
Zoo Wrocław Motylarnia - Zoo wrocławskie stworzyło również wyjątkowy dom dla motyli. Pawilon żywych motyli wchodzi w skład dużego terrarium, a jego wystrój przypomina tropikalną dżunglę - dzikie rośliny, kolorowe egzotyczne kwiaty i małe wodospady. Motylarnia to miejsce, w którym motyle fruwają swobodnie wśród zwiedzających, zachwycając nie tylko swoimi wzorami, ale i wielkością.
Mini Zoo Wrocław - Kiedy już zobaczymy wysoką żyrafę, ogromnego słonia i groźnego lwa, warto wybrać się do mini zoo , zwłaszcza jeśli zwiedzamy ogród razem z naszymi pociechami. W tym sektorze możemy nakarmić małe kózki, baranki i inne zwierzęta , które chętnie podbiegają do zwiedzających.
Zwierzęta Zoo Wrocław - ogród zoologiczny we Wrocławiu i jego mieszkańcy
Jak w każdym zoo, również we Wrocławiu nie zabrakło tradycyjnych okazów zwierząt , takich jak żyrafy, słonie, nosorożce, lwy czy goryle. Zoo Wrocław posiada jednak największą kolekcję zwierząt w Polsce oraz jedną z najbogatszych kolekcji gadów i płazów w Europie. Wrocławskie zoo stało się domem dla licznych gatunków, których polscy turyści dotychczas nie mogli podziwiać w żadnym z ogrodów zoologicznych na terenie naszego kraju. Najciekawsze okazy bez wątpienia prezentuje wspomniane wcześniej Afrykarium Wrocław Zoo. Możemy podziwiać tam przybyszów z, dżungli nad rzeką Kongo, Kanału Mozambickiego oraz z Morza Czerwonego. Znalazły się wśród nich często nieznane gatunki jak chociażby pingwiny przylądkowe, kotiki afrykańskie, golce, manaty oraz liczne okazy ryb i ptaki, o których istnieniu większość z nas nawet nie słyszała. Wartym wspomnienia jest również pokaźny wybieg dla sporej rodziny niedźwiedzi. Zwierzęta nie żyją w małych klatkach, a na dosyć sporym terenie, ponad którym poprowadzono mosty dla zwiedzających. Ciekawostką jest, że aż 65% mieszkańców wrocławskiego zoo to zagrożone gatunki.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN