Zwierzęta

Dieta pudełkowa dla psa. Ile to kosztuje? Warto?

Zwierzęta

Dieta pudełkowa dla psa. Ile to kosztuje? Warto?

Dieta pudełkowa dla psa... Fanaberia ludzi z dużych miast czy po prostu zadbanie o swojego czworonożnego przyjaciela, kiedy sami nie mamy czasu przygotowywać mu posiłków? O nowej modzie na diety pudełkowe dla psów rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  • Diety pudełkowe dla psów - dobry pomysł? Jak to działa?
  • Co znajduje się w diecie pudełkowej dla psów?
  • Diety pudełkowe dla psów - ile to kosztuje?
  • Diety pudełkowe dla psów - opinie

Zobacz też: Jak karmić psa – co powinien jeść pies i ile razy dziennie go karmić? Jak pomóc psu z nadwagą?

Diety pudełkowe dla psów - dobry pomysł? Jak to działa?

Diety pudełkowe dla psów mogą powstawać na zamówienie pod potrzeby danego psa i mogą być przygotowane dokładnie pod jego wyniki. Diety pudełkowe dla psów to dobra alternatywa do przygotowywania posiłków samemu w domu - zwłaszcza dla ludzi, którzy narzekają na brak czasu, a jednocześnie bardzo chcą zadbać o zdrowie swoich pupili.

Do niedawna diety pudełkowe dla psów były uważane za fanaberię i najczęściej wybierano je tylko dla psów wystawowych. Sporo się zmieniło od tego czasu, a obecnie diety pudełkowe dla psów są coraz częściej wybierane przez właścicieli domowych pupili, które z psimi wystawami mają niewiele wspólnego.

Często na diety pudełkowe dla psów decydują się właściciele psów, które mają problemy ze zdrowiem, z układem pokarmowym lub cierpią na różnego rodzaju alergie pokarmowe.

Co znajduje się w diecie pudełkowej dla psów?

Dieta pudełkowa dla psa składa się z kilku słoiczków z jedzeniem na każdy dzień. Każdy właściciel może indywidualnie skomponować dietę dla swojego pupila.

Głównym składnikiem przygotowywanych dań dla psa jest gotowane mięso i warzywa. Całość jest suplementowana - dodaje się do nich np. wapń, algi morskie, siemię lniane.

Dieta pudełkowa dla psa to...

Zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Diety pudełkowe dla psów - ile to kosztuje?

Niestety, diety pudełkowe dla psów są bardzo drogie (szczególnie w przypadku psów ras dużych), ale możliwe jest samodzielne komponowanie posiłków dla swojego psa. Aby zapewnić bezpieczeństwo i pewność, że dieta jest prawidłowo skomponowana warto skorzystać z porad dietetyka zwierzęcego.

Dieta dla charta kosztuje ok. 350 złotych, dla labradora - może wynieść nawet 1000 złotych miesięcznie, choć najczęściej taka dieta nie przekracza 600 złotych miesięcznie.

Moda na diety pudełkowe dotyczy póki, co tylko psów, ale zapewne z czasem przeniesie się także na koty.

Diety pudełkowe dla psów - opinie

Właściciele psów, które przeszły na dietę pudełkową, bardzo chwalą sobie nowe - choć kontrowersyjne - rozwiązanie. Uważają, że sierść ich pupili jest milsza w dotyku, gęstsza, ich psy mają więcej energii do zabawy i po prostu czują się lepiej.

Jedynym problemem jest jednak cały czas cena. Podobnie jak w przypadku diet pudełkowych dla ludzi - cena jest oczywiście wyższa niż w przypadku, kiedy jedzenie przygotowujemy sami.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Dieta pudełkowa dla psów – wielkomiejska fanaberia?

Zobacz wideo: Dieta pudełkowa dla psów – wielkomiejska fanaberia? Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.05.2019
Piotr PsiBufet
Kilka sprostowań do artykułu:
1/ Świeże karmy dostępne są praktycznie we wszystkich miastach w Polsce. Jeśli dojeżdża catering dietetyczny to dojeżdża i nasz produkt.
2/ Ceny są z kosmosu. Ciężko jest w naszej ofercie przekroczyć 600 PLN za miesiąc. Nawet przy posiadania Labradora czy większych psów. Cenę najlepiej sprawdzić indywidualnie na stronie.
3/ Diety mogą być pakowane w słoiczki lub próżniowo w worki, co ułatwia przechowywanie właścicielom
--
Dodatkowo diety indywidualne komponuje profesjonalny dietetyk. Nie radzimy układać ich samodzielnie, ale taka opcja oczywiście również istnieje.